1c921d33612b8c62deecefb8d0e911e3.html Dzięki Victorii 240 dzieci miło spędziło wakacje

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dzięki Victorii 240 dzieci miło spędziło wakacje

Email Drukuj
240 dzieci z gminy Wadowice wzięło udział tego lata w półkoloniach zorganizowanych przez stowarzyszenie Victoria. Była to największa akcja wakacyjna w mieście. Dzieci nie nudziły się podczas zajęć i wyniosły z nich cenne doświadczenia.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Klub Victoria jak co roku, już od 11 lat, organizował w te wakacje zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Wadowice. Spotkania przybrały formę półkolonii z zapewnieniem ciepłego posiłku i zachowaniem warunków przeprowadzenia działań profilaktycznych dot. uzależnień.

Zadanie było dofinansowane przez gminę Wadowice w ramach konkursu ofert. Tego lata Victorii udało się zorganizować aż trzy turnusy dwutygodniowe, każdy dla 80 osób.
Jak łatwo policzyć, w ten sposób 240 dzieci mogło spędzić w ciekawy sposób wakacje w miejscu zamieszkania i nie tylko - informuje Marek Ciepły prezes Victorii.
W programie półkolonii zorganizowano dzieciom dwie wycieczki do Krakowa do Parku Edukacji Globalnej - Wioski Świata oraz do Ustronia do Leśnego Parku Niespodzianek, w trakcie której odbyły się pokazy lotu ptaków drapieżnych, m.in. orłów.

Ponadto dzieci bawiły się na basenie Delfin, w kinie Centrum, nie zabrakło zajęć sportowo-rekreacyjnych na stadionie Skawy i Orliku. W Parku Miejskim bawiono się w podchody i na rowerowym torze przeszkód.

Kolonistów odwiedzili również policjanci z programem profilaktycznym na temat bezpieczeństwa. Przy współpracy z Hufcem ZHP zorganizowano zabawy na urządzeniach dmuchanych zamku i piłkarzykach.

Uczestnicy brali udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, w trakcie których na fantomie ćwiczyli zasady postępowania i zachowania się wobec osób potrzebujących ratunku. Przeprowadzono również warsztaty rękodzieła, które cieszyły się dużą popularnością wśród uczestników.

Na zakończenie turnusów dzieci przygotowały pokaz własnych talentów i występy, które odbyły się w muszli koncertowej w Parku Miejskim.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... hejter komentuje +2
Dobra akcja i inicjatywa osób organizujacych i nadzorujących ! ! ! Tak powinna wyglądać polityka

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był