eb15020a6992c826700002022dc52336.html Przejdą przez drzwi. To dla chorych

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Przejdą przez drzwi. To dla chorych

Email Drukuj
Stowarzyszenie Adiutare od wielu lat stara się przekonać mieszkańców, by nie odwracali się do chorych psychicznie plecami. By dać wyraz solidarności z osobami chorymi organizacja kolejny raz organizuje akcję Schizofrenia - otwórzcie drzwi.Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „ADIUTARE” w Wadowicach, jak co roku, zaprasza do udziału w obchodach XIII już Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie „Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi”. Impreza rozpocznie się w piątek (5.09)na Placu Solidarności o godz. 12.00, a zakończy w Restauracji Ogrodowa ok. 21.30.

W programie jak zwykle przejście przez symboliczne drzwi na znak solidarności z osobami po kryzysach psychicznych, atrakcje dla dzieci, warsztaty bębniarskie i taneczne połączone z pokazem tańców latynoamerykańskich. Wieczorem w „Ogrodowej” koncerty zespołów muzycznych. Honorowy Patronat imprezy objęła Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak.

W Wadowicach osoby chore, a także ich rodziny mogą skorzystać z pomocy Środowiskowego Domu przy ulicy Wojtyłów 16. Podopieczni domu mają możliwość nie tylko uczestniczenia w terapii, ale również mogą rozwijać swoje uzdolnienia w ramach warsztatów artystycznych. Powoli dom środowiskowy w Wadowicach oraz ten w Andrychowie zaczynają być za małe w porównaniu z zainteresowaniem i potrzebami mieszkańców.

Schizofrenia – Otwórzcie Drzwi to z jednej strony – organizacja i pomoc w działaniach lokalnych, które rozwiązują konkretne problemy chorujących, z drugiej kampania społeczna, której elementem kluczowym jest właśnie Dzień Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię.

Główne cele programu to tworzenie środowiska wspierającego osoby chore psychicznie, poprzez sieć organizacji zajmujących się terapią, pomocą, profilaktyką, reintegracją zawodową oraz – działania wobec opinii publicznej - kampanie społeczne zmierzające do przełamywania stereotypów dotyczących chorujących.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii „Adiutare” powstało za sprawą osób chorujących psychicznie, ich rodzin oraz ludzi aktywnie działających w sektorze pomocy społecznej. Adiutare to znaczy pomagać, Stowarzyszenie gromadzi tych wszystkich, którzy swoją pracą wspierają osoby z zaburzeniami psychicznymi i ich bliskich. Stowarzyszenie istnieje od 2005 roku.

Od 16 maja 2011 roku Stowarzyszenie „Adiutare” prowadzi Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych mieszczący się w Wadowicach przy ulicy Mickiewicza 15.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Promyk111 komentuje +1
No właśnie solidarność z chorymi, dajcie spokój, ostatnio wracając z Wadowic natknęliśmy się w Jaroszowicach na dwóch oszołomów wracających na rowerach z ŚDS-u w Wadowicach, masakra o mało nie doszło do wypadku, bo jechali jakby droga należała do nich, dziś kierowca musi mieć oczy dookoła głowy, strach prowadzić samochód, dziękuję za takie akcje...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był