d357e168575bb73e5dc42a0b12e0c492.html Pielgrzymi, jesteście bezpieczni. Maltańczycy czuwają

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Pielgrzymi, jesteście bezpieczni. Maltańczycy czuwają

Email Drukuj
Gromadzą się dobrowolnie, aby żyć w oparciu o podstawy wiary katolickiej i działać zgodnie z hasłem ochrona wiary i pomoc potrzebującym. Każdy pielgrzym, który wybiera się na odpust do Kalwarii Zebrzydowskiej, może na nich liczyć. Malta Służba medyczna czuwa.


Ważna informacja dla pielgrzymów biorących udział w odpuście Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Na terenie całego sanktuarium, na dróżkach kalwaryjskich, w obrębie Domku Matki Bożej, Kościołu Grobu Matki Bożej w Brodach, a także w okolicach Klasztoru oo. Bernardynów stacjonują piesze patrole Malta Służby Medycznej .

W czasie trzydniowego trwania odpustu od 15 do 17 sierpnia kilkudziesięciu wolontariuszy służy pomocą medyczną każdemu potrzebującemu. Przy klasztorze zaraz pod „Górą Ukrzyżowania”, a także na parkingu zaraz obok Biura Informacji Turystycznej postawione są dwa szpitale polowe.
Ponadto, mamy do dyspozycji cztery karetki, quad goprowski oraz land goprowski. Mamy u siebie ratowników KPP, ratowników medycznych , pielęgniarki, lekarzy oraz kilkudziesięciu wolontariuszy z Krakowa, Skawiny, Myślenic, Tarnowa, Chrzanowa oraz Suchej Beskidzkiej – mówi nam Agnieszka Piechnik, która wraz z Tomaszem Radomskim pełni funkcje koordynatorów akcji.
Malta Służba Medyczna to katolickie stowarzyszenie, które zostało założone w 1990 roku z inicjatywy ks. kard. Franciszka Macharskiego. Służbę stanowi grupa osób, które zgromadziły się dobrowolnie, by żyć w oparciu o podstawy wiary katolickiej i działać zgodnie z hasłem Zakonu Maltańskiego „Ochrona wiary i pomoc potrzebującym.”

Obecnie na terenie całej Polski działa 9 oddziałów Malta Służby Medycznej  z siedzibami w Krakowie, Tarnowie, Chrzanowie, Mszanie Dolnej, Słupsku, Wieliczce, Skawinie, Myślenicach oraz Suchej Beskidzkiej. Do stowarzyszenia może zapisać się właściwie każdy, wystarczy, że ma ukończone 16 lat i przejdzie kurs medyczny, zakończony egzaminem.

Główne uroczystości odpustu Wniebowzięcia NMP rozpoczęły się w piątek o godzinie 15.00, od Nieszporów przy kaplicy Domku Matki Bożej. Maltańczycy informują, że w razie jakiejś potrzeby na uroczystościach kalwaryjskich można się z nimi skonkaktować telefonicznie z Agnieszką Piechnik - 723112113 lub z Tomaszem Radomskim - 723112112.

Program Odpustu Wniebowzięcia NMP 2014:
Sobota (16.08) – Odpust Matki Bożej Kalwaryjskiej – Dzień młodzieży
Msze św.: 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 20.00 6.00
Modlimy się w intencji zmarłych dobrodziejów Kalwarii, duszpasterzy sanktuarium kalwaryjskiego i pielgrzymów

10.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży na dróżkach
19.30 Nabożeństwo z udziałem młodzieży i procesja światła na wzgórzu Ukrzyżowania
20.00 Msza św. koncelebrowana przez kapłanów wyświęconych w tym roku pod przewodnictwem ks. bpa Jana Szkodonia,
Koncert "Siewcy Lednicy"

Niedziela (17.08) - Odpust Wniebowzięcia NMP
Msze św. w bazylice: 6.00, 7.00, 9.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00 6.30
Msza św. w kościele Grobu MB w intencji Pielgrzymów kalwaryjskich, Procesja Wniebowzięcia NMP;

11.00 Msza św. na placu odpustowym pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza
18.00 Nieszpory i procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (4)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... :) komentuje +4
Skąd wiesz że bez potrzeby jeżdżą na sygnałach ?? Uważaj bo może kiedyś do Ciebie będą wezwani i wtedy im się zachce stać w korku ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 08 - 2014
... kochana babcia komentuje +1
czasami mam wrażenie , że komentują ludzie ,którzy specjalnie chcą zrobić tutaj złą sławę wadowiczanom. Czy nie jest wam wstyd? Robicie z naszego pięknego miasta zaściankową okolicę a nie centrum kultu i turystyki - co widać w każdy dzień , niezależnie czy to wolny czy świeto czy nie. Tłumy ludzi przyjeżdżają i odpoczywają u nas ciesząc się pięknymi widokami, a wy? Nie potraficie tego docenić! Wstyd mi za was oj wstyd!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 08 - 2014
... stefcio komentuje +9
znowu będą jeździć na sygnale tam i z powrotem bez potrzeby... bo się szanownemu państwu stać w korku nie chce... ale czekajcie, policja już was wyczai, to jest teraz kwestia czasu. a ambulans dalej palicie na "popych"? :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
... :) komentuje +3
Kurde a imprezy nocnej nie ma? XD wie ktoś gdzie jakiś festyn jest dziś w okolicy wadowic ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był