a92310a46738344e986e083cd429c9e8.html Ochotnicy z Kozińca mają nowy sprzęt

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ochotnicy z Kozińca mają nowy sprzęt

Email Drukuj
Wydaje się, że to co złe mają już za sobą. Podupadająca finansowo jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozińcu to już przeszłość. Teraz pozyskują nowoczesny sprzęt i coraz to nowych ochotników , którzy chcą nieść pomoc pod flagą OSP Koziniec.


Pierwsze lata XXI wieku były dla OSP Koziniec naprawdę udane. OSP w była ewenementem, przynajmniej na skalę regionu. W krótkim czasie stała się liczącym się pracodawcą w gminie Mucharz. Świadczyła usługi transportowe, zatrudniała osoby do prac archeologicznych na dnie zapory w Świnnej Porębie, pośredniczyła w organizacji zagranicznych wyjazdów "za pracą".

Były pieniądze nie tylko na zatrudnianie mieszkańców, ale także na zakup sprzętu - ciężarówek czy pługów, niezbędnych do wykonywania działalności gospodarczej. Ale czasy dobrobytu już się skończyły. Wyszło na jaw, że jednostka jest zadłużona. Zostały postawione zarzuty. Sytuacja ochotników nie była już tak bajeczna.

Ale nie ma to jak porządne odbicie się od dna. W 2011 roku, Sąd Rejonowy dla Krakowa- Śródmieścia w Krakowie wydał decyzję o wpisaniu nowej jednostki do rejestru stowarzyszeń. Od tej pory mogli zacząć działać oficjalnie wraz z nowym zarządem.

W ochotników wstąpił jakby nowy duch. Ciągle pozyskują nowych strażaków, których jest już 60, oraz nowe wyposażenie.
Po wielu burzliwych rozmowach na Zarządzie Gminnym OSP RP w Mucharzu, na komisjach i sesjach Rady Gminy udało się przekonać władze gminy do przekazania funduszy na ten cel. Po intensywnych poszukiwaniach 27 czerwca 2014 roku zakupiono samochód marki IVECO" - mówią strażacy z Kozińca.
Samochód został ostatnio przekazany ochotnikom w użytkowanie. Nie obyło się bez hucznej imprezy.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... do OBYWATEL SKAWIEC!!! komentuje +1
Woda was przyniosła,woda was zabierze....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 08 - 2014
... Obywatel Skawiec komentuje +5
Tak za państwowe pieniądze robi się kampanie wyborczą!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 08 - 2014
... przednio potańcówka komentuje +1
alem sie wytańcowoł. kulasy bolo jesce, hybak muse je wymocyc w balijce. nasmarowac, cobym na nastympnej móg se pohulac z babami!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 08 - 2014
... dziobak33 komentuje +0
Co to za głupoty tutaj wypisujecie?Jakim liczacym sie pracodawcom w gminie Mucharz?Zatrudniającym pracowników , swiadczącym usługi transportowe?No to już przesada,usługi to może swiadczyli ale na rzecz przemysłu spirytusowego:)Pozdro i trzymajcie pion.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
... zuch komentuje +2
Ej ty sikawka.
Może tak zaczniesz uważać na słowa, nic nie wiesz o osobach, które działają w OSP Koziniec-Centrum więc się nie wypowiadaj na temat o którym nic nie wiesz. Twoja wypowiedź jest bezsensowna jak niektóre słowa w tym artykule. Serdecznie Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
... goscc komentuje +7
Fajny samochodzik dostali. Bardzo są zorganizowani , a teraz prezes z naczelnikiem OSP dzialają i widac zaangazowanie wszystkich strażaków.
I nie czepiajcie się przeszlości, bo potrzeba by wiele wypomniec i nie tylko OSP.
A impreza ostatnio w sobote byla super zorganizowana. Gratulacje. Zabawa tez świetna!
Fajnie zespół grał CONTRA BAND- zabawy dla dzieci, póżniej dla doroslych, świetnie !
Krotko mowiąc GRATULACJE. Czekamy na następny festyn.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
Szanowny autorze artykułu!
Żądam sprostowania zawartych w nim informacji, gdyż godzą w dobre inie mojej jednostki.
Pisze Pan/Pani artykuł bez sprawdzenia danych i podaje do publicznej wiadomości nieprawdziwe, wręcz "obraźliwe" informacje.!
Samochód otrzymała jednostka OSP Koziniec - Centrum, która nigdy nie prowadziła, nie prowadzi działalności gospodarczej . "Fakty" które Pan/pani wypisuje dotyczą OSP w Kozińcu. Jedyną cechą łączącą te dwie jednostki było to że ich siedzibą był ten sam budynek należący do UG Mucharz oraz fakt iż część członków nowej OSP było niegdyś członkami OSP w Kozińcu. Rzetelność dziennikarska wymaga sprawdzenia danych przed ich opublikowaniem, ale widzę że na tym portalu nie jest to przestrzegane.
Z poważaniem Prezes OSP Koziniec - Centrum Dyrcz Dariusz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
... Zuch komentuje +3
To w tej dziurze są dwie ŁSP czy to kolejny przekręt przed wyborami?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
... ,,, komentuje +1
nie OSP Koziniec - tylko OSP Koziniec Centrum. Ta wcześniejsza jednostka jest nadal w kręgu zainteresowania prokuratury...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
... sikawka komentuje +1
Tylko go nie rozbijcie po pijoku jak pojedziecie gasić trawy które sami podpalacie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
... kortynka komentuje +1
strażacy zawsze dadzą sobie radę wystarczy trochę dobrej woli i chęci. A jak skończyła się tamta historia z prezesem?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był