f8372fe14d6f34cca6bd1111e60b5491.html Raporty

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Raporty

Miasto płaci cenę za bezpieczeństwo. Policyjny rygor na każdym kroku

Miasto płaci cenę za bezpieczeństwo. Policyjny rygor na każdym kroku
Ponad pięć tysięcy osób wylegitymowanych, 75 sprawców przestępstw zatrzymanych na gorącym uczynku, 970 mandatów i 296 wniosków o ukaranie do sądu – to pośredni efekt policyjnej akcji. Tak działa miasto objęte nadzwyczajnym rygorem małopolskiej policji.
 

Lila nie może przestać płakać. To łzy szczęścia

Lila nie może przestać płakać. To łzy szczęścia
Dokładnie w tych samych dniach, kiedy rozpoczął i zakończył się Mundial, miało miejsce otwarcie i finał wielkiej akcji dla Lili. Mundial wygrali Niemcy, a akcję Zostań Dawcą Szpiku wygrało 1496 osób, które zgłosiły się do rejestracji. Dziękuje wszystkim, płaczę ze szczęścia – wyznaje nam Lila.

Setki osób odpowiedziały na apel o pomoc dla Lili. Chcą zostać dawcami

Setki osób odpowiedziały na apel o pomoc dla Lili. Chcą zostać dawcami
Przychodnia rejestracyjna, samochody rajdowe, motocykle, straż pożarna i kilkadziesiąt pięknych tancerek na rynku. Działo się sporo, ale najważniejszy jest efekt – blisko tysiąc szans na uratowanie komuś życia.

W szpitalu mają nowy sprzęt. Pozwoli dopaść raka we wczesnym stadium

W szpitalu mają nowy sprzęt. Pozwoli dopaść raka we wczesnym stadiumSzpital Powiatowy w Wadowicach ma pomysł, jak poprawić wykrywalność raka żołądka i stanów nowotworowych przewodu pokarmowego. Trzeba inwestować w sprzęt. Nowe aparaty już działają w lecznicy, mają lepsze parametry i są w stanie określić zmiany we wczesnym stadium.

Niebezpiecznie na drogach. To przez deszcz

Niebezpiecznie na drogach. To przez deszcz
Na tej drodze często dochodzi do kolizji i wypadków. W Witanowicach mieszkańcy zwracają uwagę, że nie byłoby tutaj tak niebezpiecznie, gdyby ktoś zadbał o dobre oznakowanie jezdni. Tymczasem w ciągu jednego dnia rozbiły się tutaj cztery samochody.

Dziecko w samochodzie? Nie zastanawiaj się, rozbij szybę!

Dziecko w samochodzie? Nie zastanawiaj się, rozbij szybę!
Cały kraj jest w szoku. Tragedia 3-letniej Oliwii z Rybnika, którą ojciec zostawił podczas upału na osiem godzin w samochodzie, uzmysławia wielu rodzicom, jak łatwo zapomnieć o najważniejszym. Bezpieczeństwie własnego dziecka.

Strażacy spóźnili się na swoje święto

Strażacy spóźnili się na swoje święto
Dzień Strażaka w czerwcu? Czemu nie. Strażacy powiatu wadowickiego uznali, że można i tak. Miesiąc po oficjalnym święcie urządzili własne, powiatowe. Były medale, odznaki i podziękowania. Wśród strażackiej braci wyróżniono dwóch bohaterów, którzy zasłużyli sobie na to miano.

Strażnicy Miejscy z Łodzi biegną do Wadowic. Ale o co im chodzi?

Strażnicy Miejscy z Łodzi biegną do Wadowic. Ale o co im chodzi?
Taka nietypowa inicjatywa uczczenia Dnia Matki. Strażnicy Miejscy z Łodzi wyruszyli biegiem w trasę do Wadowic. Przed nimi cztery dni ciężkiej sztafety. Mają do pokonania 850 km. Walczą z czasem i własnymi słabościami. Dlaczego?

Ciągle pada, są już pierwsze podtopienia

Ciągle pada, są już pierwsze podtopienia
W Małopolsce w 18 miejscach rzeki przekroczyły stany alarmowe, a w 20 stany ostrzegawcze - poinformował rzecznik wojewody Jan Brodowski. W powiecie wadowickim nie ogłoszono jeszcze alarmu przeciwpowodziowego. Jak informują służby, tutaj sytuacja jest pod kontrolą.

Wojewoda uspokaja. Powodzi nie będzie

Wojewoda uspokaja. Powodzi nie będzie
Prognozy meteorologów krajowych mówią wyraźnie - będzie mocno padać i to przez następne kilka dni. Służby pogodowe samorządu małopolskiego jednak uspokajają. Na razie nie ma powodów do obaw w naszym regionie, chociaż woda na Skawie może być wysoka.

Gimpel lepszy z matury od...

Gimpel lepszy z matury od...
Matury cały czas trwają, ale jak wskazuje na to ostatni ranking liceów Gazety Wyborczej, uczniowie wadowickiego "gimpla" nie muszą martwić się o wyniki. Od lat bowiem plasują się w czołówce liceów w Małopolsce w kategorii - wyniki z matury. Prześcignęli nawet słynną piątkę z Krakowa.

Tutaj grasują złodzieje! Uważajcie na swoje samochody i mieszkania

Tutaj grasują złodzieje! Uważajcie na swoje samochody i mieszkania
Mieszkańcy osiedla Pod Skarpą – uważajcie na swoje mienie! Tylko w ostatnich dniach złodzieje okradli dwa mieszkania i dwa samochody. Właścicielka skradzionego w nocy pojazdu apeluje do nas o pomoc. Policja jest na razie bezradna.

Trzeszczały dachy, trzaskały drzewa

Trzeszczały dachy, trzaskały drzewaSzalejąca nad powiatem wadowicki wichura nie ustaje. Strażacy mają pełne ręce roboty, ale nie narzekają. W miniony weekend wyjeżdżali do interwencji związanych z powalonymi drzewami i uszkodzeniami budynków przez wiatr 22 razy. To i tak mniej niż do płonących traw.

Znów płonie trawa w powiecie

Znów płonie trawa w powiecie
Wystarczyło, by przez kilka dni zrobiło się cieplej, a już w powiecie doszło do kilku podpaleń ściernisk.  Każdej wiosny wadowiccy strażacy wyjeżdżają do kilkuset pożarów traw. Nie ma na to siły, bo wciąż są ludzie, którzy w ten sposób robią sobie porządki na polach i łąkach.

Mniej pożarów, mniej pracy strażaków

Mniej pożarów, mniej pracy strażaków
Strażacy mogą mówić o spokojniejszym roku pracy. Jak zapewnił komendant Państwowej Straży Pożarnej wszystkich akcji ratowniczych było mniej. Strażacy mogą się cieszyć, ponieważ straty poniesione w wyniku pożarów były mniejsze niż wartość mienia które uratowali.

Złe powietrze. Lepiej siedzieć w domu

Złe powietrze. Lepiej siedzieć w domu
Najgorsze powietrze w powiecie wadowickim jest w gminie Andrychów. Służby pogodowe Urzędu Marszałkowskiego ostrzegają, że we wtorek (18.02) poziom pyłu zawieszonego przekroczy normy na terenie całego powiatu. Radzą nie wychodzić z domów na dłużej.
Strona 1 z 13

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był