011babf938a44cd5b414ff1d21104bf1.html Miasto

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Miasto

Wyroba wspiera Jończyka i Królik, bo serce ma po lewej stronie

Wyroba wspiera Jończyka i Królik, bo serce ma po lewej stronie
Oto oświadczenie, na które czekano z wypiekami na twarzy. Guru antyklerykałów w papieskim mieście deklaruje poparcie dla Jacka Jończyka i Marty Królik. Zaprzecza też pogłoskom, że jest doradcą starosty, ale za to z Martą Królik chętnie się spotyka.
 

Jest już pierwszy komitet. Proponował nam start w wyborach

Jest już pierwszy komitet. Proponował nam start w wyborach
Zarejestrował się pierwszy komitet wyborczy w powiecie wadowickim. Wystawi kandydatów do rad gmin i powiatu wadowickiego, a także kandydatów na burmistrzów w Andrychowie, Wadowicach i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wójt gani mieszkańców za kombinowanie

Wójt gani mieszkańców za kombinowanie
W związku z rewolucyjną w naszym kraju ustawą dotyczącą segregacji śmieci od nieco ponad roku właściciele nieruchomości powinni stosować się do sztywnych wytycznych środowiskowych. Niestety nie wszyscy tak robią. W Stryszowie wójt upomina swoich mieszkańców.

Burmistrz Ewa Filipiak napisała list do mieszkańców. Co zamierza?

Burmistrz Ewa Filipiak napisała list do mieszkańców. Co zamierza?W pracy burmistrza najważniejsze jest zdobyte doświadczenie oraz znajomość mieszkańców. I to nie od święta, gdy wszyscy są zadowoleni i uśmiechnięci - pisze w liście do mieszkańców Ewa Filipiak. Przeczytaj cały tekst na portalu Wadowice24.pl.

Mieszkańcy mają już dosyć podtopień

Mieszkańcy mają już dosyć podtopieńBurmistrz Ewa Filipiak spotkała się z mieszkańcami z terenów, które zostały w Wadowicach zalane podczas ostatniego oberwania chmury. Oczekują oni od miasta pomocy, a przede wszystkim załatwienia raz na zawsze problemu podtopień.

Gmina kupi hektary wraz z pałacem

Gmina kupi hektary wraz z pałacemRada Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej zgodziła się na propozycję przejęcia zabytkowego pałacu wraz z przyległościami. Gmina kupi od syndyka masy upadłościowej Brodvin Pracownicza sp. z.oo 7,7 hektarów atrakcyjnych działek za 1,147 złotych.

Trzy patriotyczne rocznice, jedno święto

Trzy patriotyczne rocznice, jedno święto
Komenda Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP wraz z Urzędem Miejskim upamiętniła trzy ważne rocznice patriotyczne. 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, święto 12 Pułku Piechoty, a także 100-lecie wkroczenia Pierwszej Kompanii Kadrowej do zaboru rosyjskiego.

Na rondo turbinowe jeszcze poczekamy

Na rondo turbinowe jeszcze poczekamy
Miało tutaj powstać rondo turbinowe, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie planuje w najbliższym czasie przebudowy ruchliwego skrzyżowania na Wenecji – wynika z odpowiedzi, jakie uzyskał na swoje interpelacje radny sejmiku Rafał Stuglik.

Filip Kaczyński tworzy Klub Gazety Polskiej w Wadowicach

Filip Kaczyński tworzy Klub Gazety Polskiej w Wadowicach
W całej Polsce Klubów Gazety Polskiej jest kilkaset. Teraz nadszedł czas na Wadowice. Klub skupiający ludzi o prawicowych poglądach rozpoczął swoją działalność w środę (16.07), a przewodniczącym został młody wadowiczanin Filip Kaczyński.

Pracownicy szpitala rezygnują z protestu. Podpisali porozumienie

Pracownicy szpitala rezygnują z protestu. Podpisali porozumienie
W Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II zakończył się spór zbiorowy pomiędzy związkami zawodowymi, a dyrekcją. Jak informują obie strony we wspólnym komunikacie osiągnięto kompromis. Pracownikom zapewniono podwyżki pensji i wypłatę zaległych nagród.

Aglomeracja Wadowice rozwiąże w końcu problem kanalizacji?

Aglomeracja Wadowice rozwiąże w końcu problem kanalizacji?
Sejmik województwa małopolskiego podjął uchwałę o powołaniu do życia projektu – Aglomeracja Wadowice. Zdaniem radnego sejmiku z naszego powiatu Rafała Stuglika nowy projekt pozwoli na skuteczną rozbudowę sieci kanalizacyjnej.

Józef Łasak umywa ręce. Nie chce sprawdzać umów starosty z radnym SLD

Józef Łasak umywa ręce. Nie chce  sprawdzać umów starosty z radnym SLD
Przewodniczący Rady Powiatu Józef Łasak nie zgodził się na przesłanie wniosku do wojewody małopolskiego o zbadanie umów, jakie zawierali starosta Jacek Jończyk i radny SLD Zbigniew Jurczak. Józef Łasak uznał, że to nie jego sprawa.

Wadowice pomogą szpitalowi

Wadowice pomogą szpitalowi
Rada Miejska w Wadowicach przyjęła propozycję burmistrz Ewy Filipiak przekazania 750 tysięcy złotych w ramach pomocy finansowej dla Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II. Pieniądze mają zostać przeznaczone na oddział geriatryczny w powiatowej lecznicy.

Kara za łamanie ciszy wyborczej. Jeździł po gminie i krzyczał do mikrofonu

Kara za łamanie ciszy wyborczej. Jeździł po gminie i krzyczał do mikrofonu
Sąd ukarał Kazimierza Zielińskiego za łamanie ciszy wyborczej. Zieliński musi zapłacić grzywnę za to, że w dniu referendum w Wadowicach jeździł po gminie i agitował na rzecz udziału w głosowaniu. On sam mówi, że tylko ostrzegał mieszkańców przed wandalami.

Ludowcy świętowali w Wadowicach

Ludowcy świętowali w Wadowicach
Wadowicki rynek w trakcie upalnej niedzieli Zielonych Świąt tętnił życiem. Wszystko za sprawą festynu, zorganizowanego na centralnym placu miasta przez władze Polskiego Stronnictwa Ludowego. W niedzielę, Zielonych Świąt, wadowicki rynek znów tętnił życiem.

Wadowice nagrodzone za rynek

Wadowice nagrodzone za rynek
W Krakowie urbaniści dyskutują o tym jak zmieniać i unowocześniać miasta. Międzynarodowy Kongres Rewitalizacji Miast miał też wadowicki akcent. Jako przykład dobrze wydanych pieniędzy na odnowę centrum miasta wymieniono także nasze miasto, a nagrodę odebrała burmistrz Ewa Filipiak.
Strona 1 z 25

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był