775b62f6f3f498eed9257c073f39eaa3.html Kościół

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kościół

Kalwaria czeka na przyjazd papieża

Kalwaria czeka na przyjazd papieża
To było osiem dni gorliwej modlitwy i wycieńczającego pielgrzymowania dróżkami Matki Bożej. Tysiące wiernych nie tylko z całej Polski, ale z różnych części świata, którzy wzięli udział w wielkim kalwaryjskich odpuście, wracają do swoich domów z uśmiechem i poczuciem spełnienia.
 

Pielgrzymi, jesteście bezpieczni. Maltańczycy czuwają

Pielgrzymi, jesteście bezpieczni. Maltańczycy czuwają
Gromadzą się dobrowolnie, aby żyć w oparciu o podstawy wiary katolickiej i działać zgodnie z hasłem ochrona wiary i pomoc potrzebującym. Każdy pielgrzym, który wybiera się na odpust do Kalwarii Zebrzydowskiej, może na nich liczyć. Malta Służba medyczna czuwa.

Wierni modlą się do pogromcy szatana

Wierni modlą się do pogromcy szatana
W poniedziałek (11.08) w parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach rozpoczęła się peregrynacja wiernej kopii figury św. Michała Archanioła z góry Gargano. Wierni uczestniczą licznie w mszach modląc się o zdrowie dla bliskich i inne łaski boże.

Odpust w Kalwarii już niebawem

Odpust w Kalwarii już niebawem
Tysiącami pątników zapełni się Kalwaria Zebrzydowska, gdzie w niedzielę (10.08) rozpocznie się Wielki Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Uroczystości potrwają tydzień, a zakończy je wielka procesja Wniebowzięcia NMP.

Tłumy na procesji Bożego Ciała

Tłumy na procesji Bożego Ciała
W Wadowicach barwna procesja Bożego Ciała przeszła po kwietnych dywanach ulicami miasta. Tego roku korowód procesyjny wyruszył spod kościoła św. Piotra pod bazylikę Ofiarowania NMP, gdzie na rynku znajdował się ostatni z czterech ołtarzy.

W Wadowicach powstał Klub Tygodnika Powszechnego

W Wadowicach powstał Klub Tygodnika Powszechnego
Znane w Polsce i szeroko komentowane wśród środowisk artystyczno-intelektualnych pismo o profilu chadeckim zawitało do miasta urodzin Karola Wojtyły. Czytelnicy Tygodnika Powszechnego założyli własny klub.

Wysłannik papieża Franciszka, kardynał Pietro Parolin z wizytą w Wadowicach

Wysłannik papieża Franciszka, kardynał Pietro Parolin z wizytą w Wadowicach
Przebywający z oficjalną wizytą w Polsce, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kard. Pietro Parolin odwiedził Wadowice. Zwiedził bazylikę Ofiarowania NMP oraz muzeum Jana Pawła II. Burmistrz Ewa Filipiak poprosiła go, by przekazał papieżowi Franciszkowi zaproszenie do Wadowic.

Wizyta na szczycie. Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej w Wadowicach

Wizyta na szczycie. Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej  w Wadowicach
To taki premier Watykanu. Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, druga osoba po papieżu Franciszku w Watykanie, Pietro Parolin odwiedzi w przyszłym tygodniu Wadowice. Kardynał przyjeżdża do Polski związku 25-rocznicą przemian ustrojowych.

Kardynał Stanisław Dziwisz metropolitą krakowskim do 2016 roku?

Kardynał Stanisław Dziwisz metropolitą krakowskim do 2016 roku?
Kardynał Stanisław Dziwisz prawdopodobnie nadal będzie kierował krakowski Kościołem jako metropolita. Jak dowiedział się Tygodnik Powszechny, papież Franciszek nie przyjmie jego rezygnacji, którą złożył w dniu kanonizacji Jana Pawła II.

Mora Diaz w Wadowicach. Opowiedziała, jak to było z tym uzdrowieniem

Mora Diaz w Wadowicach. Opowiedziała, jak to było z tym uzdrowieniemFloribeth Mora Diaz z Kostaryki, której uzdrowienie z groźnego tętniaka mózgu wybrano jako cud do kanonizacji Jana Pawła II, odwiedziła Wadowice. W bazylice opowiedziała wiernym o historii choroby oraz o tym, jak doświadczyła obecności Boga.

Tutaj czuje się obecność świętego

Tutaj czuje się obecność świętego
Ludzie przychodzą, by podziękować za kanonizację, ale także za wstawiennictwo świętego Jana Pawła II. To jedyna obecnie taka kaplica na świecie. W bazylice Ofiarowania NMP jest miejsce, gdzie jak mówią wierni obecność papieża jest odczuwalna.

Patron Wadowic, święty Jan Paweł II!

Patron Wadowic, święty Jan Paweł II!
Wadowiczanie z wielką radością przyjęli nowinę o kanonizacji ich rodaka papieża Jana Pawła II. Z chwilą, gdy papież Franciszek wygłaszał formułę kanonizacyjną na placu Świętego Piotra, w Wadowicach na rynku wiwatował kilkutysięczny tłum. W Watykanie Wadowice też są obecne.

Kanonizacja. Co się będzie działo?

Kanonizacja. Co się będzie działo?
Kanonizacja papieża Jana Pawła II to duże święto w jego rodzinnym mieście. Wadowice gotowe są już do przyjęcia pielgrzymów. W tym dniu zaplanowano szereg spotkań o charakterze religijnym, ale nie tylko.

Kardynał Dziwisz: Kościół i jego ludzie są dziś złośliwie atakowani

Kardynał Dziwisz: Kościół i jego ludzie są dziś złośliwie atakowani
Podczas wielkopiątkowych uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej kardynał Stanisław Dziwisz zwrócił uwagę wiernych na fakt, iż współcześnie w Polsce dochodzi do złośliwych ataków na Kościół i jego ludzi. Przedstawia się ich w złym świetle, wykorzystuje się słabości.

Wielki Piątek. Czas na refleksję

Wielki Piątek. Czas na refleksję
Wielki Piątek w Kościele katolickim to dzień najgłębszej żałoby i refleksji. Jedyny taki w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. Zamiast niej jest liturgia, przypominająca o męce i śmierci Jezusa Chrystusa. Jej centrum stanowi adoracja krzyża.

To było ekstremalne przeżycie religijne

To było ekstremalne przeżycie religijne
W tym roku nawet 7000 osób wzięło udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Jej organizatorzy inicjując kilka lat temu projekt nie spodziewali się takiej frekwencji. Trasy choć męczące dają wiele dla stanu ducha - zapewniają uczestnicy. Jednym z celów podróży były także Wadowice.
Strona 1 z 10

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był