d53ef1684f73ce8d412d173d4b2b03e7.html Kalwaria czeka na przyjazd papieża

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Kalwaria czeka na przyjazd papieża

Email Drukuj
To było osiem dni gorliwej modlitwy i wycieńczającego pielgrzymowania dróżkami Matki Bożej. Tysiące wiernych nie tylko z całej Polski, ale z różnych części świata, którzy wzięli udział w wielkim kalwaryjskich odpuście, wracają do swoich domów z uśmiechem i poczuciem spełnienia.Odpust Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej zakończony. Przez osiem dni od niedzieli (10.08) do niedzieli (17.08) trwały obchody ku czci Najświętszej Maryi Panny. Główne uroczystości rozpoczęły się w piątek (15.07).

W czasie, gdy prawie we wszystkich kościołach katolickich wierni obchodzili święto Wniebowzięcia NMP, w Kalwarii Zebrzydowskiej trwały obchody Pogrzebu Matki Bożej, które rozpoczęły się o godzinie 15.00 od Nieszporów przy kaplicy Domku Matki Bożej na dróżkach kalwaryjskich w Brodach.

Po zakończonych Nieszporach wierni przeszli uroczystą Procesją Zaśnięcia NMP do Kościoła Grobu Matki Bożej, gdzie odbyła się msza święta, w obecności m.in. Ks. kard. Stanisława Dziwisza oraz ordynariusza Diecezji Bielsko – Żywieckiej, Ks. Bp Romana Pindla oraz Ks. Bp Grzegorza Rysia.

W sobotę odpustową obchodzono tradycyjny Dzień Młodych. Rankiem tysiące młodych ludzi wzięło udział w drodze krzyżowej, a wieczorem w Nabożeństwie i procesji Światła, po której odbyła się msza święta. Po całym dniu modlitwy przyszedł czas rozluźnienie przy koncercie „Siewcy Lednicy” i odpoczynek, bo nazajutrz trzeba było bardzo wcześnie wstać, aby uczestniczyć w uroczystościach Wniebowzięcia NMP. Te rozpoczęły się już o godzinie 6.30 od mszy świętej w kościele Grobu Matki Bożej. Stamtąd rozpoczęła się procesja na plac odpustowy, gdzie odbyła się kolejna msza święta, pod przewodnictwem ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, kiedy to liczba pielgrzymów, podążających dróżkami Matki Boskiej była niepoliczalna, stacjonowały patrole Malta Służby Medycznej, która tradycyjnie zabezpiecza wielkie uroczystości kościelne w Kalwarii. Jak informują nas Maltańczycy, tegoroczny odpust był wyjątkowo spokojny. W niedzielę, na zakończenie uroczystości maryjnych, jeszcze raz do wszystkich pielgrzymów przemówił ks. kard. Stanisław Dziwisz. Highslide JS
Mam szczególną intencje, aby ci, którzy zapowiedzieli, że chcą żyć w jedności z kościołem, z biskupem, tak właśnie żyli. Chcę abyście wiedzieli, że my się za was modlimy i wy też módlcie się za nas. Nie ociągajcie się. Żyjmy w duchu w jedności wiary, jedności sakramentów, w duchu miłości i odpowiedzialności – mówił do wiernych metropolita krakowski, kardynał Dziwisz, który  zapowiedział także, że możliwy jest niedługo przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej papieża Franciszka.
Być może, papieska wizyta miałaby miejsce przy okazji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się za dwa lata w Krakowie.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
(tm)
Fot. Maciej Malec
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (6)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Fatalis komentuje +4
Niepodpisany (Droga Zofio), idź dalej "wylewać" swoje żale na plantach.
Nie dołuj się i nas tymi swoimi smutami, idź popadaj w samouwielbienie z kumplami od flachy, a potem relaksuj się na wczasach w Bulowicach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 08 - 2014
... binek komentuje +1
a przechodizli boso przez cedron czy nie trzeba????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 08 - 2014
... Droga Zofio komentuje +8

Forma odurzenia nie ma większego znaczenia, jedni wodzą wzrokiem za odprawiającymi gusła kapłanami, inni natomiast preferują chemiczne znieczulenie np. C2H5OH. Ważne, aby bez większego wysiłku uzyskać stan samouwielbienia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 08 - 2014
... czarownica komentuje +9
jestem pełna podziwu dla wszystkich uczestników uroczystości, którzy nie bacząc na trudy biorą udział w tych obrzędach, wiele razy obiecywałam sobie, że pojadę, ale obecnie zdrowie mi na to nie pozwala. Pozdrawiam wszystkich uczestniczących w tych uroczystościach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 08 - 2014
... Zofia Fryc komentuje +16
Kochani! Czy ktoś wam każe oglądać te zdjęcia? Nie! Możecie zawsze wrócić do swoich obowiązków czy też dalej wylegiwać się na ławeczkach z puszką w dłoni. Niestety wiem, że duża część z takich osób jak MocikAla uczestniczyła w uroczystościach w Kalwarii udając , że jest oddana w całości tym obrzędom, a następnie szła za róg i obgadywała księży, sąsiadów itd itp... czy w tym wszystkim o to chodzi? Po co uczestniczyć w procesji skoro nie uważa się jej za coś ważnego tylko za powód do narzekań? Normalnie głowa boli jak tak się o tym pomyśli! Współczuję tym, którzy taki obrali sobie styl życia - marudzenie, narzekanie, wyszydzanie itd!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 08 - 2014
... MocikAla komentuje +1
cóż za piękne katolickie mordy zakazane.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był