178caf500755ed2c15174c612a2cab86.html PiS mierzy w gminy wiejskie. Tutaj też wystawi swoich kandydatów

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

PiS mierzy w gminy wiejskie. Tutaj też wystawi swoich kandydatów

Email Drukuj
Prawo i Sprawiedliwość w nadchodzących wyborach samorządowych chce wystawić swoich kandydatów na radnych. Oprócz Wadowic, Andrychowa, Kalwarii Zebrzydowskiej kandydaci PiS mają startować również w gminach wiejskich. Właśnie powstaje komitet w Brzeźnicy i Tomicach.


Wygląda na to, że kolejny zabieg zbiorowego prania mózgu Polaków przez polityków Platformy Obywatelskiej nie przynosi efektów. Nerwowe próby tuszowania afery taśmowej i skierowania ostrza krytyki na autorów nagrań nie powiodły się.

Skandal w którego centrum znalazły się „gwiazdy” PO z ministrami rządu na czele zatacza coraz szersze kręgi, pogrążając również koalicyjny PSL. Obydwie partie pikują w sondażach.

Różnica między PiS a PO wynosi już 14%! Spadek popularności Platformy aż o 12% nie mieści się w kategoriach tzw. „wahania poparcia”, to prawdziwe tąpnięcie, które doprowadzi do klęski w nadchodzących wyborach samorządowych.

PSL zamiast poprzeć ideę przedterminowych wyborów i uwolnić Polaków od rządu Donalda Tuska, wybrało trwanie w zgniłej koalicji. Nie wróży to najlepiej zielonym balansującym na granicy progu wyborczego, którzy w tegorocznych wyborach do europarlamentu w naszym okręgu zdobyli 4,5%.

Tak dobre wyniki PiS pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość. Szczególnie w powiecie wadowickim, gdzie prawica od zawsze cieszyła się wysokim poparciem. Mamy bardzo dobrych kandydatów do rad wszystkich szczebli, nasi członkowie są uczciwymi obywatelami, zapalonymi i aktywnymi samorządowcami.

Wszystko zatem wskazuje na to, że to właśnie z naszych szeregów wyłoniony zostanie przyszły starosta.

Z przyjemnością informuję, że w nadchodzących wyborach samorządowych wystawimy listę PiS do Rady Gminy w Tomicach, ale także po raz pierwszy Rady Gminy w Brzeźnicy, w których  jestem pełnomocnikiem. Wszystkich sympatyków oraz ludzi dobrej woli zapraszam do współpracy.

Bartosz Kaliński
Radny PiS w Radzie Powiatu

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (34)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... lolo komentuje +0
no i proszę dwa tygodnie i radny S. zmienia dane na fcb jak miło kłamać przedwyborami hehehe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 08 - 2014
... ksieżniczka komentuje +3
do andreas22 A te meble to były z drzewa litego ????? To ty Sołtys masz zakład stolarski ???? Pewnie to były same garderoby hahahha

Jeśli działasz więcej niż ten Pan ma lat to bardzo skromnie tych prac wykonałeś na rzecz lokalnej społeczności .!!!.... a ten Pan ma już parę lat.

A na tych tablicach ogłoszeniowych to Wądolny będzie robił jesienna kampanię wyborczą ???


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2014
... andreas22 komentuje +2
A z dziwili byście się!!! Zrobiłem można powiedzieć i zapytać czy to prawda???
Wszystkie mele dla O.S.P MUCHARZ-SKAWCE, WSZYSTKIE MEBLE W ŚWIETLICY GOKiC a teraz wykonuję dla Gminy siedem tablic ogłoszeniowych. A działam więcej niż ten pan ma lat!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... Księżniczka komentuje +2
do Andreas22 Piszesz w swoim komentarzu, że działasz wiecej niż on, to pochwal się co takiego dobrego zrobiłeś na rzecz lokalnej społeczności ??? Nie wytykaj drugiemu co cięzko haruje !!!! Oj nieładnie Panie Sołtys !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... Jerzy Sikora komentuje +2
Do andreas22 Bo naprawdę ciężko zrozumieć tę pisaninę i wielkie litery też tu nie pomogą !
Puszczają Ci nerwy , wrzuć na luz .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... Księżniczka komentuje +5
Ostro Pan jedzie Panie Sołtys. Jeśli to prawda to kto mu dał to mieszkanie ??????? Pewnie ten Sikora ma dobry układ z Panem Wójtem....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... andreas22 komentuje +1
Widzę, że Radny Sikora nie zrozumiał mojego komentarza!!! JEST OSOBĄ PUBLICZNĄ I WSZYSTKO MUSI WYCIERPIEĆ!!! ALE MUSI TO BYĆ PRAWDA!!! BO JA JUŻ JESTEM ODESŁANY DO PROKURATURY!!! ALE BĘDZIE ZABAWA ZOBACZYMY??? BO JA DZIAŁAM DUŻO WIĘCEJ NIŻ ON I WIEM CO MOŻNA I CO TRZEBA!!! TO TERAZ PRAWDA NIE BOJĘ SIĘ BO TO SĄ FAKTY!!! JAKO RADNY WYŁUDZIŁ MIESZKANIE BO NIE DOPEŁNIŁ FORMALNOŚCI BYŁA PODJĘTA UCHWAŁA RADY GMINY I ZARZĄDZENIE RZGW I ON TYCH WARYNKÓW NIE SPEŁNIAŁ!!! ON NIE WIE GDZIE POWINIEN DZIAŁAĆ!!! WSZYSCY KTÓRZY MIELI Z NIM KONTAKT WIEDZĄ TO DO ZOBACZENIA P. SIKORA W SĄDZIE ALE BĘDZIESZ SIĘ ŁASIŁ ZOBACZYSZ CO JESZCZE MAM W ZANADRZU!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... Jerzy Sikora komentuje +9
Widzę, że pojawiło się parę komentarzy na mój temat. Wszystkich którzy mają ochotę ze mną porozmawiać zapraszam do bezpośredniej dyskusji. Chętnie odpowiem na wszelkie nurtujące Was pytania odnośnie realizacji przeze mnie mandatu radnego.
Zainteresowanym podaję mój nr telefonu: 697211767 (nie odbieram połączeń z numerów zastrzeżonych).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... jaś fasola1 komentuje +7
Do andreas22. Jeśli to prawda, że jesteś sołtysem wsi Mucharz, jak twierdzisz w swoim komentarzu, to proponuje Ci skorzystać z przyspieszonego kursu poprawnej polszczyzny. Z bełkotu w Twoim komentarzu niewiele można zrozumieć.
Znam Jurka Sikorę osobiście i uważam, że jest jednym z bardziej aktywnych radnych powiatowych. Przeszkadza to takim jak ty czy też wójt. Najlepiej było by gdyby sie do niczego nie wtrącał bo moglibyście spokojnie kręcić lody. Popieram Jurka. Ma mój głos i mojej rodziny. Tak trzymać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... POGOŃ SIĘ SAM komentuje +4
Jak wszyscy radni to łajzy to jak nazwać Drożdża ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... pogonić bandę komentuje +9
mam nadzieje ze Marek Drozdż bedzie kandydował na radnego powiatu i zostanie radnym bo on tym wszystkim łajzom wybierze jaja tak jak w poprzednich latach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2014
... @szczęki11 komentuje +5
Uważam że jest szansa na to żeby Kręcioch przegrał nadchodzące wybory. Myślę że wystarczyło by już 3 kandydatów a nie 4, bo sporo ludzi naprawdę ma go już szczerze dosyć. Nie wiem jak po innych wioskach ale Witanowice go nie popierają. Tylko ludzie są już zniechęceni tym co się w gminie dzieje i nikt nie chce wchodzić w to bagno.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 08 - 2014
... gburek komentuje +4
Przegrają kolejne,jak zawsze wybory,i pójdziesz w pisd.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 08 - 2014
... antypisior komentuje +12
@lolo
.."nie matura lecz chęć szczera"....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 08 - 2014
... lolo komentuje +6
Pan radny powiatowy S. ze sprawdzonych informacji posiada wykształcenie zasadnicze zawodowe choć na "fcb" chwali się studiami i liceum a pracuje głównie jako "ochroniarz"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 08 - 2014
... wyborca komentuje +4
@ jezioroM - myślę, że nie należy o nikim pisać "śmieszny", ale chętnie poznam jakie radny S.ma doświadczenie zawodowe, wykształcenie, czy prowadził jakieś ważne projekty itp. (pomijając bycie radnym).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 08 - 2014
... jezioroM komentuje +5
No faktycznie śmieszny ten Sikora z Mucharza. "Specyficzny" facet. Miał ktoś z nim jeszcze jakieś przygody?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 08 - 2014
... matka polka komentuje +11
oj ..widze,ze tutaj sa ciagle ci sami wielcy krytycy.Czemu jeden z was nie startuje ?Przeciez mozecie zrobic tak wiele....a moze tylko umiecie mielic tylko ozorem ?Wychodzi,ze niestety tak....przykre to bardzo.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 08 - 2014
... szczęki11 komentuje +3
Moim zdaniem w wyborach na wójta gminy Tomice powinno wystartować z 4 kandydatów z czego 2 z samych Tomic. kolejne wybory 1 na 1 kompletnie nie mają sensu, ponieważ z calym szacunkiem, sam Kaliński pomimo dobrej promocji i roboty wykonanej w powiece jest jeszcze za cienki i nie ma szans z Kręciochem. Układ panujący w naszej gminie jest zbyt mocny. Przy większej liczbie kandydatów jest większa szansa na drugą turę i pozytywne zmiany. Jeśli ludzie nie wezmą sprawy we własne ręce i sami się nie zorganizują czekają nas kolejne zmarnowane 4 lata dla gminy Tomice.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... kałakolczik komentuje +10
Dlatego zagłosuję na Sojusz Lewicy Demokratycznej. Nie chcę mieć nic wspólnego z tak zwanymi " prawicowcami ". Nakazali chodzić lewą stroną jezdni i tak muszę czynić. Chcę się podobać Panu Bogu , uczciwym ludziom i innym też.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... andreas22 komentuje +7
A ja wam powiem jak działają P-sowcy!!! Przyszedł do mnie do sołtysa wsi Mucharz kandydat na WÓJTA GMINY MUCHARZ a jeszcze trzeba zaznaczyć RADNEGO POWIATOWEGO GMIN MUCHARZ, STRYSZÓW I LANCKORONA!!! O potwierdzenie jego zastrzeżeń odnośnie wykonania pewnych prac na terenie mojej wsi!!! WIĘC NAPISAŁEM ADNOTACJĘ , W/W JEGO NOTATCE PROBLEM , ŻE JUŻ WCZEŚNIEJ OMAWIAŁEM Z WÓJTEM Ale tak jest, że wiele prac WŁAŚNIE PAN RADNY TAK ZAŁATWIŁ, MOŻNA POWIEDZIEĆ, ŻE NIE ZAŁATWIŁ TYLKO ZA SZKODZIŁ!!! ALE ZBULWERSOWAŁO MNIE TO, ŻE DO URZĘDU GMINY WPŁYNĘŁO PISMO BEZ MOJEJ ADNOTACJI!!! A MUSZĘ WAM POWIEDZIEĆ, ŻE TO WSTĘP ZOBACZYMY JAK SIĘ ZACHOWA BO MAM JESZCZE PARĘ PRZYKŁADÓW JAK SOBIE WYKORZYSTUJE MANDAT RADNEGO POWIATOWEGO!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... Krys komentuje +7
Czyli dalej ci sami , tylko pod innym szyldem, a właściwie tym samym.
I gdzie ta zmiana ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... Brzeźniczanka komentuje +17
Nie trzeba być filozofem żeby wiedzieć, że w każdej gminie tak miejskiej jak i wiejskiej, w której włodarz rządzi ponad dwie kadencje zaczyna śmierdzieć koterią. To samo jest w Brzeźnicy, w której Antos otoczył się gwardią wiernych i jedynych sprawiedliwych. No i oczywiście interes się kręci. Bardzo dobrze że koś robi niezależną od ośrodka władzy listę i na pewno oddam na nią głos, bo czas na zmiany. Niestety co do efektów tej listy to delikatnie mówiąc jestem ostrożna, bo z doświadczenia wiem że ludzie zawsze wiele narzekają tylko po to, żeby potem nie iść na wybory. Szczególnie w naszej gminie która zawsze co wybory bije rekordy niskiej frekwencji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... binek komentuje +2
Zmienić wójta Tomic bo nic nie robi, a wsie takie zaniedbane masakra!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... Kręcioch wypad !!! komentuje +6
W Tomicach trzeba tego Kręciocha wymienić bo to już jest wstyd tak gminę zadłużyć i śmiać się innym w żywe oczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
I bardzo dobrze bo w kazdej z gmin potworzyly sie uklady i sitwy realizujace swoje drobne interesiki. Najgorzej jest wlasnie na wsiach bo tam nigdy nie ma czegos takiego jak opozycja i kazdy woli siedziec cicho. Wojtow i burmistrzow powinno sie regularnie zmieniac zeby tego uniknac. Dlatego calym sercem kibicuje obydwu listom, szczegulnie w gminie Tomice.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... sersz komentuje +16
Skład ZARZĄDU Powiatu Wadowickiego/.
Jacek Jończyk ( Wspólny Dom)
Marta Królik -?
Członek zarządu - Ireneusz Cholewa (PiS)
Członek zarządu - Józef Jodłowski (PO)
Członek zarządu - Bartosz Kaliński (PiS)
I kto tu mówi o zmianach w zarządzaniu Gminą czy powiatem skoro to te same gęby przy korycie od lat .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... Wiligron komentuje +7
Tusk jest sprytny, teraz wmawia Polakom, że nie ważne to co na taśmach, tylko kto nagrał. Tak też mają wmawiać Polakom wszyscy politycy PO.
I jak zwykle część PO-laków to kupi, Tusk o tym wie.
Jest grupa która nadal ślepo wierzy w brednie pana Tuska.
Tusk i inni z PO mają chyba wszystkich Polaków za durni ?
Ile razy można dać się oszukać ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... gimbus komentuje +11
@NIE TYLKO RADNY
2TYSIĄCZKI NA RĄCZKĘ ZA sprawowaną funkcję w tym funkcja radnego. To sie nie ma czemu dziwić ze facet wszystko podpisuje. Raz na miesiąc na sesji raz w tygodniu na Zarząd . Konwenty ,kawiory , spotkania , * SPLENDOR* NA wizytówce dumnie brzmi ,,Członek Zarządu'' to co się facet ma wychylać . Przez prawie 4 lata podpisywał Jończykowi prawie Wszystko a teraz dostał rozkaz WALCZ! bo gdzieś tam w nieokreślonej przyszłości namaścimy cię na . no właśnie na kogo ? na wójta Tomic Starostę a może coś więcej. Gdyby miał honor to wzorem Kotarby zrezygnował by z członkostwa w Zarządzie Powiatu a tak to nie wiadomo co trzeba mieć w sobie żeby spokojnie przychodzić na zebrania zarządu i z uśmiechem na ustach udawać że nic się nie stało choć w kieszeni kozik z rozwartym ostrzem po same kolana. Dziwne też że Starosta puszcza to wszystko tak sobie ale skoro w Zarządzie ma większość to co mu zależy . No chyba że jest to wszystko dmuchana sprawa i te wystąpienia Radnego mają tylko charakter politycznego cyrku urządzonego aby przykryć inny dell o którym pewnie nas za niedługo poinformują w uchwale rady powiatu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
Chyba już najwyższa pora uwolnić Polskę i powiat wadowicki od układu SLD, Jończyk, PSL, PO

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... dziadunio komentuje +27
Zaraz, zaraz - a czy Bartosz Kaliński jest w tym samym PiS, który na sztandarach i w programach ma dwukadencyjność stanowisk samorządowych a jednocześnie popiera Ewę Filipiak na SZÓSTĄ kadencję? :D Osobiście nic do człowieka nie mam - politycznie - to jest dramat - chłopak jest efemerydą, bez żadnej samodzielnej pozycji, efemerydą którą rozgrywa Kotarba - na litość boską szef tak tu niby krytycznie ocenianej przez Kalińskiego PO.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... TYLKO PLATFORMA OBYWATELSKA komentuje +14
Masakra. PiSiory atakują

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... Mieszkaniec Gminy Brzeźnica komentuje +13
Polityka w Radzie Gminy, która liczy 15 radnych- dla mnie zgroza.
Radny ma reprezentować swoją wieś , a nie idee polityczne. W końcu po to jest wybierany.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... NIE TYLKO RADNY komentuje +27
Dlaczego Panie Bartku nie podpisuje się pan Czlonek Zarządu Powiatu sprawujący władzę w powiecie razem z Platformą Obywatelską , firmujący wszystkie decyzje zarządu w okresie ostatniej kadencji tj.2010-2014. Oj nieładnie , nieładnie Panie Bartku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był