e01c01b5c1d079e03bc5b870fd21a3d6.html Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines

Email Drukuj
Portal Wadowice24.pl zmienia swoją szatę graficzną i zapowiada wprowadzenie nowych rozwiązań dla swoich użytkowników. Planowana premiera nowej strony to 1 września. Obsługą serwera Wadowice24 zajmie się największy w Europie Data Center w Gravelines we Francji.

Portal informacyjny Wadowice24.pl miał swoją premierę 1 stycznia 2008 roku. Powstał jako inicjatywa prywatna. Był pierwszym takim projektem w regionie i szybko okazał się doskonałym pomysłem na grupowanie użytkowników sieci internetowej wokół wydarzeń w mieście i regionie. 

Z serwisu korzystają nie tylko internauci z terenu Wadowic i okolic, ale również z całej Polski oraz zagranicy. Codziennie portal odwiedza ponad 10 000 użytkowników, którzy w ciągu miesiąca wykonują ponad 1 500 000 odsłon. Dzięki swojej funkcjonalności, a także szybkości i niebanalności w tworzeniu informacji Wadowice24.pl są obecnie najpopularniejszą lokalną stroną internetową w regionie.

Ale po sześciu latach nadszedł czas na zmiany. Serwis aby spełniać wymogi konkurencyjności na rynku i być nadal atrakcyjny dla użytkowników sieci przygotował nową szatę graficzną, a także nowe rozwiązania, które pozwolą na zwiększenie jego funkcjonalności.

Od kilku miesięcy trwały prace nad premierą nowego serwisu, która nastąpi w poniedziałek, 1 września.
Stara wersja strony pozostanie w zasobach redakcji jako archiwum, a kolejne treści wprowadzane będą na nowej platformie.

Design strony został oparty na licencji amerykańskich projektantów webowych z Tampa na Florydzie (USA). Portal będzie w pełni responsywny i dostosowany do urządzeń mobilnych. Zmieni się sposób dodawania treści, użytkownicy nie będą musieli już zakładać kont, ponieważ platforma będzie zintegrowana z portalami społecznościowymi takimi jak Facebook, Google+, czy Twitter.

Serwis informacyjny jest zintegrowany z innym projektem wydawniczym Firmy Wadowice24, czyli z systemem ogłoszeń lokalnych portalu DamDaj.pl.
Redakcja wprowadziła podział artykułów o system działów tematycznych i ich lokalizacji, dla każdej gminy powiatu wadowickiego osobno. Tym samym portal zamierza informować już nie tylko o wydarzeniach w samych Wadowicach, ale również we wszystkich dziesięciu gminach powiatu.

Działy tematyczne obejmują wydarzenia, sport, politykę, pieniądze, kulturę i nowością będzie „Magazyn”, w którym znajdą się treści lifestyle. Redakcja stawia na większą personalizację tekstów i indywidualne podejście, dlatego treści będą podpisywane przez autorów.

Budowa nowej platformy wiąże się ze zmianą techniczną i zwiększeniem mocy serwera obsługującego ruch na Wadowice24.pl. Portal korzysta z rozwiązań dedykowanych przez francuską firmę hostingową OVH. Nowa platforma zostanie umieszczona w serwerowni w Gravelines we Francji.

To tutaj OVH zbudowało największy w Europie Data Center, który docelowo pomieści 400 tysięcy serwerów dedykowanych. W jednej z szaf w drugiej hali DC od 1 września swoje miejsce znajdzie serwis Wadowice24.pl z własnym serwerem. Prądu nie zabraknie, bo kilka kilometrów stąd znajduje się druga co do wielkości elektrownia atomowa na świecie.

Operacja przeprowadzki rozpocznie się w sobotę 30 sierpnia wieczorem i nie potrwa dłużej niż 48 godzin. W tym czasie serwis będzie miał małą przerwę, ale redakcja zapewnia, że powróci.

Karol Wieczorek
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (8)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... do furiata komentuje +0
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
... mod komentuje +0
oby tylko nie zepsuli tego portalu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
... Furiat. komentuje +13
Może w końcu zniknie ten głupi komunikat ''zbyt szybko głosujesz -zwolnij '' to jakaś paranoja , każdy ma prawo wyrazić swoją oponie.

Ale się zapędziłem zapomniałem że na tym portalu to tak jak na Białorusi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
... myk myk komentuje +8
a ile komentarzy znika lub sie nie pojawia , dlaczego zniknęło przy wyrażaniu komentarzy ,,nie zgadzam się,, każdy ma prawo wypowiedzieć sie choc by nawet jaka okrutna była ogłoszenia teraz to jaks masakra i czy ktos zajmuje sie sprawdzaniem tych ogłoszeń a zwłaszcza tyczy się to ogłoszen o pracę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
... spapi-s komentuje +14
Myśle ze również reporterów zmienią.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
... gosc9494 komentuje +0
super. mam tylko nadzieje ze tym razem nie joomla :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
... duch1919 komentuje +11
i po co?? zeby gorzej było?? serwis ogłoszen już wam się udalo zepsuć... a byl dobry bo na region wadowic a teraz szkoda nawet ogłoszeń dawać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
... marks komentuje +2
szkoda ;(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był