2cc0649581a8234db7f74f104eddcbb9.html Więcej policji na drogach. Dla dzieci

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Więcej policji na drogach. Dla dzieci

Email Drukuj
W poniedziałek (1.09) początek roku szkolnego. Dzieci tłumnie wracają do szkoły. W związku z tym policja postanowiła zwiększyć kontrole na drogach powiatu, a także przy terenach szkolnych. Ma być bezpiecznie.W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym w dniach od 01 do 07 września 2014 roku wadowiccy policjanci prowadzić będą na rogach powiatu zintensyfikowane działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”.

Głównym ich celem będzie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach powiatu, korzystając z zorganizowanych i indywidualnych form dowozu do szkół oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa. W rejonach tzw. szkolnych przejść dla pieszych policjanci pomagać będą w przekraczaniu jezdni najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. W tym czasie policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów dowożących dzieci do szkoły.

Kontroli poddana zostanie prędkość pojazdów, oraz sposób realizacji ustawowego obowiązku przewożenia dzieci w fotelikach. Na pobłażliwość policjantów nie mogą liczyć również ci kierowcy, którzy wyprzedzać będą w rejonach przejść dla pieszych lub też znajdować się będą pod działaniem alkoholu.

Ponadto policjanci na bieżąco kontrolować będą prawidłowość oznakowania dróg w rejonie szkół. W trakcie działań, a także po ich zakończeniu przeprowadzone zostaną również spotkania profilaktyczne z uczniami ( szczególnie klas pierwszych szkoły podstawowej) rodzicami, oraz nauczycielami w trakcie, których omawiane będą tematy dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze w tym w szczególności propagowanie stosowania elementów odblaskowych.

(EGW)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (7)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Furiat. komentuje +3
@Rodzic zatroskany

Nie do końca jestem przekonany że to przejście coś pomoże , bo o ile dobrze pamiętam to wasz sołtys na pasach lub w ich obrębie potrącił uczennice.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
... hrześnik komentuje +2
widze, że już nawet łacina nie jest dziaduniowi obca, gratuluje
jeszcze by coś z greki dorzucił i zaczne go już szanować, he he
jak to ujął mój chrześnik - wujku dziadunio to ładna żenua - wszystkie dzieci z niego leją

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2014
... berek komentuje +1
My w Wadowicach możemy o takiej dwujezdniowej drodze pomarzyć. Jedynie radiowóz taki sam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2014
... Analizator komentuje +1
Skoro DLA DZIECI to rozumiem że kontrole będą w rejonach szkół, a nie jak zwykle przykrywka do robienia kasy i statystyki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2014
... dd komentuje +5
dla kasy dla kasy nie dla dzieci.A dzieci chodzą do szkoły 10 miesięcy a nie tylko 1 września

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2014
... Rodzic zatroskany komentuje +1
W Chocznii na ul. Głównej także powinno znaleźć sie przejscie dla pieszych na wprost mostu Warmuzowego. Wprawdzie chodniki sa ale tylko na niewielkim odcinku a jest to bardzo ruchliwa droga, zwłaszcza jak zdarzy sie wypadek na drodze krajowej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2014
... binek komentuje +5
Ciekawe czy na skrzyzowaniu ul.Słowackiego i Mickiewicza będą pilnować !!!!??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był