06d80e9995a6aaf0ac49a6bc1a528a86.html Strachy na Lachy. Nie będzie zmian antygenderowej uchwały Rady Powiatu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Strachy na Lachy. Nie będzie zmian antygenderowej uchwały Rady Powiatu

Email Drukuj
Krytyka uchwały antygenderowej Rady Powiatu przeprowadzona przez Agnieszkę Kozłowską – Rajewicz, pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania, nie zrobiła wrażenia na radnych. Pomimo napomnienia, nie będą zmieniać uchwały.


Radni powiatu wadowickiego nie będą zajmować się specjalnie stanowiskiem pełnomocnik rządu do spraw równego traktowania. Nie widzą też podstaw do zmiany uchwały. Agnieszka Kozłowskiej – Rajewicz ponad miesiąc temu wysłała list, w tonie nieco upominawczym, w którym zwróciła uwagę, że wadowicka uchwała antygenderowa jest sprzeczna z prawem Unii Europejskiej.
Prezentowane przez Radę Powiatu w Wadowicach Stanowisko, może stanowić przesłankę do stwierdzenia, iż działalność samorządu w zakresie wdrażania obowiązkowej zasady równouprawnienia płci (gender equality) mogła nie być lub nie jest należycie wdrażana w realizowane, ze środków Unii Europejskiej, projekty, co też byłoby całkowicie sprzeczne z podstawowymi zasadami wydatkowania powyższych funduszy – pouczała radnych Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.
Niektórzy rodzimi komentatorzy z kręgu raczej lewicowego na podstawie wypowiedzi Agnieszki Kozłowskiej – Rajewicz już wieszczyli czarne wizje, że powiatowi wadowickiemu odebrane zostaną unijne fundusze. To bzdura, nic takiego oczywiście się nie stanie. Ani pełnomocnik, ani nawet Rada Ministrów nie ma takich narzędzi prawnych, by wstrzymać lub zablokować  finansowanie jakiegokolwiek projektu unijnego, w którym uczestniczy powiat wadowicki.
Strachy na Lachy. Traktujemy to jako opinię, ważną, ale nie decydującą. Nasza uchwała to stanowisko, które wyraża pewną obawę i sprzeciw. Nie niesie za sobą skutków prawnych. Ostatnio naszą uchwałę przyjęła jako swoją Rada Miasta w Kielcach. Im też zabiorą unijne pieniądze?- komentuje jeden z radnych koalicji.
Jak poinformował przewodniczący Rady Powiatu Józef Łasak, stanowisko pełnomocnik rządu nie jest podstawą do zmiany treści uchwały lub jej odwołania.
To pismo ma charakter informacyjny i tak zostało potraktowane. Poinformowałem o nim radnych i nikt nie proponował zmian w uchwale. Nie będziemy nic z tym dalej robić - mówi nam Józef Łasak.
Autor propozycji uchwały Bartosz Kaliński też uważa, że antygenderowe stanowisko uchwalone przez Radę Powiatu nie wymaga żadnych zmian.
Zostało przyjęte przez Radę Powiatu bez żadnego głosu sprzeciwu. Nasza uchwała zawiera uniwersalny tekst, który jest wynikiem kompromisu. Samorząd ma prawo wyrażać swoje opinie w ważnych sprawach, w końcu mamy w Polsce wolność słowa- mówi radny Bartosz Kaliński.
}} Tekst rezolucji Rady Powiatu w Wadowicach

Highslide JS

(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (18)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... anonime komentuje +1
Szczerze to Rada Powiatu w Wadowicach, zaimponowała mi tą antygenderową uchwałą.
Jakiś polityk zagraniczny wymyślił ideologię, która ma za zadanie zniszczyć państwo. Ta ideologia ma zatruwać społeczeństwo powoli aż do skutku. Młodzi ludzie mają mieć zatruwany rozum od najmłodszych lat (mówiło się o przedszkolach) w celu stworzenia społeczeństwa bandy baranów, którymi będzie łatwiej pomiatać.

Gender nie ma nic wspólnego z tolerancją oraz równym traktowaniem to po prostu jakaś schiza urodzona w chorym umyśle.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 06 - 2014
... szasze komentuje +0
bardzo proszę ministerstwo o sprawdzenie sprawy miszkańców andrychowa i równego ich traktowania względem reszty społeczeństwa czyli andrychowskich romów, dziękuję pozdrawiam

przychodzi facet przebrany za babę do lekarza
lekarz się pyta: a po co panu ta broda?
facet/baba: rządam wolności i równego traktowania! (lub jak kto woli: broda to taki ewolucyjny przeżytek)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 05 - 2014
... iritt komentuje +1
m1 pisz ze zrozumieniem!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 05 - 2014
... do m1 komentuje +2
Idioto widać że nie wiesz o czym piszesz i nie znasz ludzi których szkalujesz. Bartek to porządny facet, jest żonaty i z Kasią spodziewają się dziecka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 05 - 2014
... ZYX komentuje +2
Ta pani może sobie porządzić, ale w swoich majtkach ... Paskuda jedna !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 05 - 2014
... iritt komentuje +4
pani koałowska w du...pe świece!!!! do holandii won!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... paluch tomasz komentuje +18
A może napiszecie coś o podwójnej przegranej burmistrz z dr. Klinowskim dzisiaj w sądzie?

a nie... zapomniałem, że ten portal to taka tuba propagandowa władzy rodem z Korei Północnej i będziecie ich tylko chwalić

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... @lump komentuje +10
Nawet pisać lumpie poprawnie nie umiesz, pewnie jesteś z magistratu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... lump komentuje +6
precz z pedałami gejami lezbijkami precz

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... Komisarz UE komentuje +4
Pani pełnomocnik ds. zwalczania przemocy ze względu na płeć, może zajęłaby się bezpłciową przemocą jaką rząd polski stosuje wobec własnych obywateli, np. 23% podatkiem VAT, akcyzami na nośniki energii, pensją minimalną i kwotą wolną od podatku, umowami śmieciowymi, brakiem ochrony zdrowia, głodowymi emeryturami po 67 roku życia, przewlekłością postępowań sądowych.
Bo większość tej przemocy jest sprzeczna z prawem Unii Europejskiej, a z jej standardami wszystkie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... m1 komentuje +26
Bieda z nędzą, ludzie w Wadowicach pracy nie mają, do muzeum w noc muzeów przekręty, a wy się rozpisujecie o idiotyzmach Kalińskiego, jak będzie miał dzieci niech sobie je wychowuje na tutejszych talibków
Dlaczego nie piszecie, że Ewa przegrała dzisiaj z Klinowskim :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... hmm komentuje +4
Oto prawdziwe oblicze unii.
Jak się nie zgodzicie samoinicestwić - to pomożemy Wam odcinając pieniążki.

Straszenie, a Unia daje pieniążki na konsumpcję, na wszelkiego rodzaju głupie pomysły byle je zmarnotrawić.
Np czemu 45% dofinansowania do np kolektorów słonecznych jest całkowicie zjadane przez nadbudowę (banki, urzędników). Beneficjent ten sam układ może wykonać bez ich pomocy i jeszcze zaoszczędzi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... kamieniorz komentuje +5
Czytam Strachy na Lachy i myślę że będzie fajny koncert w wadowicach a tu pfff lipa ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... ..... komentuje +3
Czas zajac się przestrzeganiem prawa, tego PODSTAWOWEGO , LAPIDARNEGO,turysta ,opowiadacz nich zejdzie na ziemie ..... zanim przejdzie na ŚMIETNIK HISTORII .....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014


Podobno politycy SLD i reszty lewicy zaskarżyli uchwałę radnych w sprawie obrony rodziny i konstytucji?

Czy wojewoda odrzucił ich skargę na uchwałę?

Zbigniew Jurczak z SLD był za gender?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... antydebil komentuje +19
Ta uchwała to klops podsunięty przez wypuszczonego radnego, który nic nigdy nie osiągnął i nigdy nie osiągnie. Ta uchwała też nie niesie żadnych skutków prawnych. Czyli jeśli radni debatują nad czymś co nie ma znaczenia to nie powinni otrzymać diet. Do polityki zawsze ciągnie półgłówków i Kalińskie i inne jemu podobne nie stanową tu wyjątku.

Jarosław Monczka, pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... men komentuje +5
patrząc na zdjęcie,to nie wiadomo kto to jest, chłop czy baba?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
... Fryderyk. komentuje +9
I bardzo dobrze. Skończyły się czasy, kiedy byle urzędnik z Warszawy mógł pogrozić na dole palcem i zmieniał co chciał. W końcu mamy demokrację. Jak Kozłowska-Rajewicz chce zmienić wadowicką uchwałę, nie zostanie radną Rady Powiatu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był