3a11dad051577c1289bb32b99b74b884.html Wywóz śmieci w Wadowicach. Będzie tanio, gmina obroniła swój interes

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wywóz śmieci w Wadowicach. Będzie tanio, gmina obroniła swój interes

Email Drukuj
Konsorcjum firm MPGO Kraków oraz PUK van Gansenwinkel wycofało się z wypowiedzenia umowy na odbiór odpadów komunalnych w gminie Wadowice. To oznacza, że gmina nie będzie musiała ogłaszać kolejnego przetargu, a firma nadal będzie odbierać śmieci od mieszkańców.


Jak poinformowała burmistrz Wadowic Ewa Filipiak, konsorcjum firm MPGO Kraków oraz PUK van Gansenwinkel wycofało się z wypowiedzenia umowy na odbiór odpadów komunalnych w gminie Wadowice.

Wcześniej konsorcjum dokonało jednostronnego wypowiedzenia umowy z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Władze spółki złożyły miastu wypowiedzenie 31 stycznia. Jednakże po serii negocjacji gmina i konsorcjum doszły do porozumienia.

To oznacza, że spółka będzie realizowała umowę i odbierała śmieci od mieszkańców do końca 2014 roku. Zgodnie z umową za każdą wywiezioną tonę spółka otrzyma od gminy 217 zł. To bardzo niska kwota, powodująca, że system gospodarki odpadami w Wadowicach jest tani. Dla porównania inna firma w Andrychowie dostaje za to samo 430 zł.

W związku z nową sytuacją Urząd Miejski w Wadowicach nie musi przystępować do procedury przetargowej, w której miałby zostać wyłoniony nowy wykonawca tej usługi.

Przypomnijmy, że w grudniu Wadowice przyjęły nowe, niższe stawki opłat za śmieci. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi z nieruchomości w gminie Wadowice od 1 stycznia 2014 roku wynosi 5,70 zł miesięcznie od jednego mieszkańca. Stawka ta dotyczy pierwszych czterech osób wspólnie zamieszkujących i gospodarujących, jeżeli odpady zbierane są w sposób selektywny. Opłata za piątą i każdą kolejną osobę prowadzącą wspólne gospodarstwo domowe wynosi 2 złote, jeśli odpady są segregowane. Natomiast za odpady niesegregowane opłata wynosi 12 złotych miesięcznie od jednego mieszkańca.

Do końca lutego mieszkańcy gminy otrzymają nowe deklaracje, które po podpisaniu należy dostarczyć do Urzędu Miejskiego w Wadowicach w terminie 14 dni od dnia otrzymania.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... raken komentuje +1
smieci odbierają tanio bo wożą je na kupe do choczni - my sortujemy a to i tak do dziury- mieli wozic do krakowa wiec niewiem za co by chcieli tyle co w andrychowie skoro tam firma odwozi smieci i dodatkowo płaci za odbiór bo sama nie ma sortowni

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 03 - 2014
... Zofii komentuje +4
Bardzo solidna spółka, bez zastrzeżeń wywóz śmieci, w przyzwoitej cenie.
Oby tak dalej.............

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... Jarząbek z "Misia" komentuje +4
@j23

masz sporo racji, ale w sumie to jednak lepszy "obcy" wywożący śmieci za pół ceny,
niż "swojski znajomek" kasujący jak za zboże i olewający robotę (bo i tak ludzie zapłacą).


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... j23 komentuje +3
Jakoś Polsko brzmi to nazwisko tego z PUK. Nawet śmieci jako Polacy sami nie możemy odbierać?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... zozo komentuje +6
tak wybory się zbliżają to rozgrywki znowu!!!!!!!!!!! co jeszcze nas czeka jakie show??jakie rozgrywki co za świete miasto

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... Znowu porażka PRAWICY komentuje +10

Oszołomy prawiczkowe z Wadowic mają cholernego pecha.
Ciągle przegrywają.

ZNÓW IM NIE UDAŁO SIĘ PRZEPCHNĄĆ SWOJAKÓW Z "KOMWADU" :P


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014

To prawiczki znowu dostaną szału, że Wadowice się ośmieszyły.

Prawiczkom pozostał już tylko wyjazd na Dominikanę.

Dominikana to nadzieja prawiczków na nowe życie w ukrytym zakłamaniu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... Znowu porażka lewicy komentuje +4


Postkomunistyczni oponenci z Wadowic mają cholernego pecha.
Ciągle przegrywają.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... dera komentuje +12
Co do nieudolnych urzędników mają "komuchy"? i gdzie ich ty widziałeś?Albo lejesz jeszcze w pampersa - to wiadomo gdzie byłeś i co widziałeś albo jesteś w wieku p.Stanisława K. to się wtedy zastanów kto ci dał papu i to mizerne bo mizerne ale wykształcenie (jak tylko sie chciałeś uczyć-znam wielkich miejscowych działaczy , którzy poprawnie zdania nie poiedzą ani nie napiszą w ojczystym języku.).
Wracając do śmieci . Gdzie jest prawda to dowiemy się dopiero po latach.Jakaś przyczyna była.Prezes MPGO oświadczyła ,że powody wycofania się z umowy zostały przedstawione UM Wadowice.Ten się tego wyparł.A teraz promienieje ,że renegocjował umowe.Coś tu śmierdzi i to niekoniecznie śmieci

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014

To lewusy znowu dostaną szału, że Wadowice wygrały.

Lewusom pozostał już tylko gender.

Gender to nadzieja lewicy na nowe życie w nowej skórze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
... Roraima komentuje +5
No i super ! Brawo Pani Burmistrz !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był