e0074f8e5a3110e4f9dd0bc00f5bb74b.html Będą przetwarzać śmieci na najwyższym europejskim poziomie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Będą przetwarzać śmieci na najwyższym europejskim poziomie

Email Drukuj
W Choczni powstała pierwsza i jedyna na terenie Ziemi Wadowickiej linia mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, która spełnia najwyższe europejskie standardy. Wszystko dzięki wkładowi inwestora strategicznego gminy Wadowice, którym jest firma Empol.


W poniedziałek (18.08) została uroczyście uruchomiona Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych EKO-EMPOL w Choczni. Jest to pierwsza i jedyna na terenie Ziemi Wadowickiej linia mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, która spełnia najwyższe europejskie standardy. Inwestycja została zrealizowana dzięki pozyskaniu przez Gminę Wadowice inwestora strategicznego renomowanej firmy EMPOL.

Teraz nasze składowisko zostanie wpisane na listę Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami. Uruchomienie instalacji regionalnej na terenie składowiska w Choczni wymagało olbrzymich nakładów i nowoczesnych technologii.

Tak duża inwestycja nie powiodłaby się bez inwestora strategicznego. W obliczu nowych, narzuconych przez ustawę przepisów EKO nie miała szans przetrwania na niezwykle trudnym rynku odpadów komunalnych. Dzięki fuzji z EMPOL powstał silny podmiot gospodarczy, który poradzi sobie z konkurencją i co ważne stworzy nowe miejsca pracy.

Już wiadomo, że do obsługi instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych zostanie zatrudnionych około 20 nowych pracowników. Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak podczas otwarcia RIPOK przybliżyła historię przedsiębiorstwa komunalnego EKO w Choczni oraz konieczność przeprowadzonych w nim zmian, które sprawiły, że teraz EKO-EMPOL posiada jedną z najnowocześniejszych tego typu instalacji w Polsce.
Szczególnie podziękuję tym radnym, którzy mieli odwagę i poparli tak ambitny projekt oraz panu Marcinowi Maurerowi z firmy EMPOL, za owocną współpracę i dostosowanie się do wymogów postawionych przez Gminę Wadowice - mówiła podczas otwarcia RIPOK Burmistrz Wadowic Ewa Filipiak.
Po symbolicznym przecięciu biało-czerwonej wstęgi wszystkim obecnym na uroczystości mieszkańcom gminy oraz gościom zaprezentowano działanie RIPOK. Jak poinformował Lesław Makuch - wiceprezes EKO-EMPOL, instalacja ruszy pełną parą już we wrześniu.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Małgorzata Targosz-Storch
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (20)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Furiat. komentuje +1
Do@hulk

To miejsca są zarezerwowane dla tych po 16 listopada na pewno się nie załapiesz.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 08 - 2014
... Boni komentuje +2
Ale tercet moherowy na tym drugim zdjęciu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2014
... hehehe komentuje +6
...Jest to pierwsza i jedyna na terenie Ziemi Wadowickiej...
Wow, zapewne pierwsza, jedyna i ostatnia, bo ciekawe ile jeszcze na Ziemi Wadowickiej jest czynnych skłądowisk śmieci, żeby coś takiego budować. Sam jestem ciekaw, 2, 3, a może 7?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 08 - 2014
... m1 komentuje +6
A może by tak przetworzyli magistrackich, nie muszą już na europejski poziom, wystarczy na powiatowy ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... Michall komentuje +1
Lewackie łajzy znowu pierdzielą swoje kłamstwa. Szlak ich trafia że gminie Wadowice udało się uratować EKO przed likwidacją,pozyskała inwestora strategicznego i zbudowała RIPOK pierwszy i jedyny w powiecie.
Precz z lewackimi krytykantami. Brawa dla burmistrz i radnych prawych patriotów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... terapeuta komentuje +11
Cała UE idzie w tym kierunku. Brawo, że Wadowice dołączyły do tej grupy. To wielka sztuka zarabiać na czymś co zwie się ,, odpadami,, Wadowice stają się europejskim pięknym miastem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... sfsd komentuje +11
Ale przecież gmina już nie jest właścicielem wysypiska? Więc prywatny zarobi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... @ dziadunia komentuje +5
Jedno Ci tylko dziadu mucharski powiem idź przyszyj pompona królikowi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... olo komentuje +9
a jam mam pytanko czy dalej współwłaściciel będzie przywoził na teren składowiska odpady z oczyszczalni i wylewał je na składowisko i zasypywał spychaczem chyba po to podniesiono nasyp , czy ta najnowocześniejsza linia to te urządzenia które przywieziono z demontażu w zeszłym roku a tak w nawiasie jak taka super linia to czemu EMPOL nie zainstalował jej w okolicach Podhala ,kto sprawdza co jest zwożone na to składowisko

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... binek komentuje +8
I tak nie wybiora burmistrz na kolejna kadencję, ludzie zrozumieli że to był nie trafny wybór@!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... Boni komentuje +18
Dlaczego wiceprezes nie wziął żony pod pachę ,niech się nie wstydzi że taką kasę mają razem.A pani burmistrz niech nie zaśmieca osiedli swymi ulotkami, teraz wielce pisze w nich o nowych miejscach pracy, a jak Fumis upadał to palcem nie kiwnęła ,a teraz znowu obiecuje gruszki na wierzbie ,bo wybory.Dość zakłamania. Bartuś M jak podejmuje się roznosić te świstki pani burmistrz ,to niech się nie czai .Porządny chłopak , a zaczyna się szmacić .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... Biogaz komentuje +1
Ciekawi mnie, czy ten nowy twór będzie przerabiał odpady na biogaz. Skoro nowoczesny i drogi, to powinny być z niego wymierne korzyści. Może by tak poinformować mieszkańców.
To popularny sposób pozyskiwania energii w Szwecji, O odzysku odpadów i udziale w tym procederze gmin można poczytać chociażby na stronie www. forumsamorzadowe. pl, a artykuł ma tytuł:
RECYKLING W Unii Europejskiej odpadów się nie składuje.
O biogazie - tytuł - Biogaz z odpadów w Szwecji to dochodowy biznes
na stronie energetyka wnp pl.
To bardzo ciekawe aspekty naszego życia. Skandynawowie potrafią zarabiać na wszystkim, a "w śmieciach" są bezkonkurencyjni.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... @ewa rulez komentuje +18
Jedno zdanie, a trzy kłamstwa, to tylko orzeł magistracki potrafi, wstążki, feta...bo prywaciarz zarobi kokosy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... dziadunio komentuje +6
@Persyflaż

Gratulacje, jestem w 100% przekonany że jesteś jedyną osobą w całym UM którą zna tak trudne słowo :)

Owszem, jestem blogerem, ale także, a nawet przede wszystkim - jestem dżentelmenem - i w życiu publicznie nie będę sugerował że możesz mieć rację, a Ewa porażkę będzie sobie osładzała szampanem. Przeciwnie - jestem prawie pewien że zniesie ją z siłą i godnością osobistą :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... persyflaż do Dziadunia komentuje +7
Jeśli to Ty jesteś słynnym, opiewanym po wszystkich remizach blogerem, intelektualnym fundamentem przeszłego burmistrza Jacka, to pani Ewa już może otwierać szampana.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... dziadunio komentuje +10
Magistrackiemu - "Ewa rulez" - tak się składa że Nokia została sprzedana. Marka będąca od dziesięcioleci chlubą właścicieli oraz swojego kraju jest teraz własnością swojego konkurenta. Gratuluję perfekcyjnie dobranego przykładu, nieuku :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... binek komentuje +1
a guzik mnie to intereusje!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... hulk komentuje +0
"Już wiadomo, że do obsługi instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych zostanie zatrudnionych około 20 nowych pracowników."

czyli mężczyzn? czy też kobiet?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... Ewa rulez komentuje +4
Brawo !!! Jest wadowicka „Nokia”, przedsiębiorstwo na miarę aspiracji i ambicji obecnie sprawujących władzę – ich gospodarka oparta na wiedzy, technologiczny przełom i najnowocześniejsza inżynieria finansowa. Warto było czekać 25 lat na ten sukces.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
... dziadunio komentuje +43
Artykuł podpisała pracownica sekretariatu Ewy. I słusznie - nikomu innemu zapewne przez gardło/pióro nie przeszłoby tak kolosalne łgarstwo. Eko zostało sprywatyzowane w atmosferze skandalu, przed radnymi zatajano absolutnie kluczowe dokumenty, a akcję mającą informować mieszkańców o zamiarach burmistrz - w postaci ulotek - próbowała powstrzymać osobiście sama zainteresowana. Gmina zrezygnowała z gigantycznego - przeszło 17 000.000 złotych, już zagwarantowanego dofinansowania, brnąc w projekt prywatyzacyjny. To jedna z największych, najbardziej kosztownych porażek Ewy Filipiak w tej kadencji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był