c6347e72b81ec49bcd0af0cc0f0909ee.html Przyszli olimpijczycy poszukiwani

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Przyszli olimpijczycy poszukiwani

Email Drukuj
Już w najbliższy weekend do Kalwarii Zebrzydowskiej zawitają najlepsi szermierze z całej Polski w przedziale wiekowym od 9 do 15 lat. Ze szpadą w ręku powalczą o puchar miasta. Trzymamy kciuki zwłaszcza za utalentowanych zawodników z klubu Grass-Hopper Kalwaria.


Już w najbliższy weekend (15 – 16.02) w Kalwarii Zebrzydowskiej zostanie rozegrany Ogólnopolski Turniej Szermierczy o puchar miasta. W 2013 roku na pierwsze tego typu zawody do Kalwarii zawitało 180 zawodników z całego kraju.

Ranga tego turnieju jest ogromna, po raz pierwszy ma on charakter zawodów międzynarodowych, a więc mogą w nich wystąpić zawodnicy z zagranicy, jest również umieszczony w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Szermierczego. My będziemy oczywiście trzymać kciuki za naszych zawodników z klubu Grass-Hopper Kalwaria, który - choć powstał ledwie dwa lata temu – może się pochwalić wieloma cennymi osiągnięciami.

W ubiegłym sezonie młodzi szermierze z Kalwarii, uczestnicząc w różnego typu zawodach rangi krajowej oraz międzynarodowej w dyscyplinie olimpijskiej, czyli szpadzie sportowej, zdobyli w sumie 48 medali.

Miejsce przeprowadzenia turnieju szermierczego to sala gimnastyczna ZSiPO (ul. Mickiewicza). Rywalizacja chłopców zostanie rozegrana w sobotę od godziny 10.00, z kolei zmagania dziewcząt w niedzielę od 10.00. Natomiast w sobotę o godzinie 12.30 zaplanowane jest uroczyste otwarcie zawodów z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, m.in. burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Zbigniewa Stradomskiego oraz starosty wadowickiego Jacka Jończyka, którzy objęli patronat nad kalwaryjską imprezą.
Serdecznie zapraszamy do osobistego zapoznania się z tą piękną dyscypliną sportu w czasie trwania zawodów. Dla publiczności wstęp wolny. Liczymy na gorący doping szczególnie dla naszych zawodników – mówi jeden z organizatorów, Maciej Wodniak.
Dla tych, którzy chcieliby, a z różnych przyczyn nie będą mogli przybyć na zawody, mogą śledzić wyniki na żywo w Internecie, za pośrednictwem strony internetowej www.pszerm.pl.

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... niewykształcony komentuje +1
Yyyyy no e rozumisz, co, no no no ehehehe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
... otok komentuje +1
moze bedzie przyszly olimpijczyk z kalwari tak jak stoch tez skromnie zaczynal a dzis jest na ustach mediow i prasy stochomania

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był