365b1a333f2bd526f579970120e8fa7b.html Pieniądze z gminy na sport podzielone

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Pieniądze z gminy na sport podzielone

Email Drukuj
O ponad trzydzieści tysięcy więcej, w porównaniu z ubiegłym rokiem, przyznała gmina Wadowice na realizację zadań z kultury fizycznej. Największe sumy wpłyną na konto wielosekcyjnych klubów, Skawy Wadowice, Karola Wadowice oraz Iskry Klecza. Kto ile otrzymał?


Znamy już rozstrzygnięcie konkursu o dofinansowanie na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Po rozpatrzeniu wniosków, burmistrz Wadowic Ewa Filipiak wydała zarządzenie, w którym przedstawione są kwoty, jakie w 2014 roku otrzymają kluby oraz stowarzyszenie z naszej gminy.

Zgodnie z zarządzeniem, pieniądze te powinny zostać przeznaczone na szkolenie dzieci i młodzieży do 24 roku życia. W porównaniu z poprzednim rokiem kwota na sport jest o ponad 30 tysięcy złotych wyższa.

W 2014 roku Gmina przeznaczy w sumie na kulturę fizyczną 860 tysięcy złotych. Niemal jedna trzecia z tej dotacji, a dokładnie 295 tysięcy zostanie przelane na konto wielosekcyjnego klubu MKS Skawy Wadowice, z czego większość wydana będzie na piłkę nożną (180 tysięcy), reszta na siatkówkę, koszykówkę oraz tenis stołowy.

Sporą sumę otrzyma również Karol Wadowice, który na szkolenie młodzieży w piłce nożnej, pływaniu oraz turystyce będzie miał do wydania 132,5 tysiąca złotych.

93 tysiące, głównie na piłkę nożną (70 tysięcy) , ale też na koszykówkę oraz pływanie otrzyma Iskra Klecza, natomiast Olimpia Chocznia dostanie 60 tysięcy na realizację zadań publicznych w zakresie piłki nożnej (20 tysięcy), koszykówki oraz tenisa stołowego.

Pozostałe jednosekcyjne kluby oraz stowarzyszenia otrzymają o wiele mniejsze kwoty, które są przyznane w zależności od ilości drużyn młodzieżowych oraz liczby szkolonych zawodników do 24 roku życia, a w przypadku klubów piłkarskich także o od klasy rozgrywkowej, w której występują.

Na konto Relaksu Wysoka zostanie przelane 25 tysięcy złotych, Łysa Góra Zawadka, Skawa Jaroszowice oraz Amator Babica otrzymają po 20 tysięcy złotych, z kolei Zaskawianka 15 tysięcy złotych. 63 tysięce złotych zainkasuje natomiast stowarzyszenia ALPS Wadowice, które szkoli w zakresie gry w siatkówkę. 43 tysięce złotych wpadnie na konto łuczniczego klubu Sokole Oko Zawadka, a 10 tysięcy złotych na konto wspinaczkowego klubu Speed Rock Wadowice. Gmina przeznaczy również kilkadziesiąt tysięcy złotych na różnego typu imprezy sportowe, jak m.in. Bieg Solidarności (9 500 tysiąca) oraz Bieg Powsinogi (6 tysięcy).

}} Zobacz dokładne zestawienie dotacji Urzędu Miasta na sport

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (7)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Azja komentuje +2
20 tys to cienko jak na nowy samochod :] jak sie nie znasz to zamilcz i pilnuj swoich butow

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 02 - 2014
... Mułek komentuje +1
aczek na nowe samochody, 3 dobre piłki na klub wystarczą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... czarownica komentuje +1
Do aczek
Nie za co tylko dla kogo- dla zawodników.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 02 - 2014
... kałakolczik komentuje +0
Zapoznałem się w ogólnym zakresie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
... aczek komentuje +9
za co szejkom z tatarow tyle hajsu:P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
... fakja komentuje +0
chyba miedzy sobą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
... gonzo komentuje +20
kuźwa i na co ja płacę podatki na darmozjadów ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był