78c3b3df59235fce2806c5ff7c212e8c.html Pracownicy szpitala rezygnują z protestu. Podpisali porozumienie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Pracownicy szpitala rezygnują z protestu. Podpisali porozumienie

Email Drukuj
W Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II zakończył się spór zbiorowy pomiędzy związkami zawodowymi, a dyrekcją. Jak informują obie strony we wspólnym komunikacie osiągnięto kompromis. Pracownikom zapewniono podwyżki pensji i wypłatę zaległych nagród.


Jest kompromis w trwającym od początku roku sporze zbiorowym pomiędzy związkami zawodowymi, a dyrekcją Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. Jak poinformowały obie strony we wspólnym komunikacie po długich mediacjach zawarto porozumienie.

Kompromis nie zaspokaja wszystkich żądań pracowników, ale zapewnia im wzrost wynagrodzeń w przyszłości.

Podpisane 10 lipca porozumienie obejmuje wypłatę zaległych nagród rocznych dla pracowników za 2012 rok. Nagroda ma być wypłacona w ratach przez kolejne trzy lata. I tak w grudniu 2014, 2015 i 2016 roku pracownicy otrzymają po 130 złotych netto.

Ponadto dyrektorka ZZOZ Urszula Lasa zobowiązała się do podniesienia wynagrodzeń pracowników wynikającego ze wzrostu zrealizowanego kontraktu za rok 2015.  Podwyżka pensji będzie wypłacana dopiero począwszy od maja 2016 roku.

Ze strony ZZOZ porozumienie podpisała dyrektorka ZZOZ Urszula Lasa, a ze strony związków zawodowych Ewa Mastek (Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych), Maria Mieszczak i Alicja Stuglik (NSZZ Solidarność), Jarosław Mąsior (Związek Zawodowy Lekarzy), Elżbieta Kotlarczyk i Iwona Stroka (Związek Zawodowy Techników Medycznych Elektroradiologii), Renata Mikołajczyk i Beata Ziętek (Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia).

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (22)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Jo40 komentuje +1
W Krakowie jest wiele miejsc pracy w szpitalach dla pielęgniarek z wynagrodzeniem dwa razy większym od naszego szpitala. Dziwię się, że nasze pielęgniarki jeszcze tu pracują za te grosze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 07 - 2014
... M.R. komentuje +7
nie jestem związana z ZOZ, ale to nie jest podwyżka tylko "gruszki na wierzbie", nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ci negocjatorzy ze związków zawodowych interesu pracowników z całą pewnością nie reprezentowali......
wybory wkrótce! zapamiętajcie tą "podwyżkę" Jończykowi!
nie zapomnijcie też przy okazji o swoich związkowcach!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... misio do jad komentuje +2
Jadzie mój drogi, medyczny już dawno nie jest .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... jad komentuje +1
Dla pracowników i zainteresowanych to raczej oczywiste. Dyrektor do spraw medycznych jest naszym człowiekiem - pracuje w szpitalu w Wadowicach od wielu lat.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 07 - 2014
... do jad komentuje +2
który vice? medyczny czy techniczny/ bo obaj z krakowa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
To jest skandal! Jak związki zawodowe mogły podpisać takie porozumienie. Dyrektorka Lasa pewnie 150 tys. rocznie , starosta Jończyk 250 tys. rocznie a tu 130 zł.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... i komentuje +12
świetnie i znów kicha rzekome podwyżki w 2016 roku do tego czasu to obecne pensje będą grubo poniżej średniej krajowej ale cóż w tym kraju człowiek przecież nadzieja żyje. Podobno finansowa sytuacja szpitala była taka dobra zredukowano zadłużenie, nagrody dla zarządu a jak przyszło do podwyżek to okazuje się ze albo podwyżki albo upadłość. Super gratuluje związkom zawodowym bo naprawdę osiągnęły sukces nagroda roczna 130 netto ciekawe kosztem czego !!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... jad komentuje +8
Dyrekcja raczej poleci ale chodzą słuchy, że pan V-ce przejmie pełnię władzy. Już niedługo szpitalem w Wadowicach będą władać wyłącznie podstawione osoby z Krakowa. Ustawiają się bo w urzędach niedługo zmieni się ekipa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... TO TAK JAK DAROWAĆ NIDERLANDY komentuje +12
Co to za dyrekcja co zobowiązania zastawia na koniec roku? Chyba się im pali pod nogami i zostawili płatności dla następnej ekipy. Co za cynizm!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... @ratownik komentuje +3
POWIEDZ GDZIE MERCE PO 130 zł?Ja tez chcę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... ratownik komentuje +6
"Pracownikom zapewniono podwyżki pensji" - Już dzwoniłem do mercedesa, trzymają dla mnie G klasę na 2016. Dzięki pracy w pogotowiu spełniam marzenia niedostępne dla emerytów, rencistów, bezrobotnych, mieszkańców Bangladeszu, Birmy i Afganistanu. Jestem szczęśliwy....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 07 - 2014
... wrona komentuje +13
Wybierajcie sobie całą rodzinę królików, skowronków, jończyków i targoszy to zobaczycie jaki miód będzie, sushi z sawii będziecie jeść codziennie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
... wyborowy komentuje +6
odpowiedź na pytanie ...

A z kim Pani Królik nie szuka konfliktu ?

No z każdym kto wie i potrafi więcej niż ona.

Po prostu Nieuleczalny przypadek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
... berek komentuje +8
Odpowiadając na pytanie-nic nie wiem na temat konfliktu,ale wiem że nie był on przyczyną choroby.Tej choroby nie można wiązać z konfliktem.Nawet jest to nieludzkie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
... pytanie komentuje +9
A czy ktoś coś wie o konflikcie pomiędzy Panią Królik i Panią Olesińska (była dyrektorka PUP), i dlaczego pani Olesińska się rozchorowała i potem zmarła?
To musi być wyjaśnione przed wyborami
Prosze a jakieś wpisy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
Dlaczego pierwsza rata zaległej nagrody ma być wypłacona po wyborach. Wstyd że taki zarząd nie może wypłacić marnych groszy ludziom od razu. Starosta Jończyk więcej zarobił w jeden rok (250 000zł) niż nagroda wypłacona wszystkim pracownikom ZZOZ w Wadowicach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
... starostek komentuje +6
ale starosta załatwił Dziadunia, ho ho
on myślał że starosta taki uczciwy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
... babunia komentuje +5
No to starosta wrobił swojego dziadunia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
... TAK DZIAŁA LEWICA komentuje +16
To jest mistrzostwo świata starosty Jończyka. Podpisać porozumienie a płacić będą następcy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
... niki 2 komentuje +30
hahahahah dyrektorka zwinela nagrode 10 tys ,a pracownik 130 zl.jak w sredniowieczu ,dokad to zmierza ????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
... xixix komentuje +14
Jak by im dali po 5 zeta to też by si e zgodzili ....?/ ludzie jak walczycie o swoje to nie popuszczać bo was rozjadą a obietnic nikt nie dotrzyma.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
... furtka komentuje +6
marna kasa! no ale jak im wystarczy to niech mają. spokój w sumie najważniejszy. Chwała pracownikom!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był