32866878131f22f0e17f47a40ac48519.html Tusk przesadził, tnie zaporę

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Tusk przesadził, tnie zaporę

Email Drukuj
Agencje informacyjne donoszą: rząd szuka oszczędności, premier znalazł 20 miliardów złotych. Gdzie? Między innymi u nas, czyli w budżecie przeznaczonym na zaporę w Świnnej Porębie. Skandal?Budowana od ponad 20 lat zapora w Świnnej Porębie ma prawdziwego pecha. Ciągle brakuje na nią pieniędzy, wciąż niedotrzymywane są terminy oddania jej do użytku. Przypomnijmy ostatni termin, czyli 2010 rok jest już nieaktualny. Z powodu niedostatecznego finansowania inwestycji rządowej.

Kolejny, podawany przez polityków Platformy, czyli rok 2012 po ostatnich doniesieniach z Warszawy też można już wrzucić do kosza. Jak się dowiadujemy, kilka dni temu Ministerstwo Ochrony Środowiska poinformowało Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, iż ścina budżet inwestycji na ten rok. Chodzi o duże sumy. Z planowanych w budżecie 115 mln złotych rząd Donalda Tuska w ramach wielkiej operacji szukania 17 miliardów złotych oszczędności, chce zabrać zaporze 60 procent, czyli 69 milionów złotych.

Informację taką otrzymali na spotkaniu RZGW wójtowie trzech gmin: Stryszowa Jan Wacławski, Mucharza Wacław Wądolny i Zembrzyc Józef Gąsiorek. "To katastrofa dla regionu. Piszemy odwołania do ministerstwa ochrony środowiska, ale czy to coś da?" - pyta dramatycznie wójt Wacław Wądolny. Jego gmina w dużym stopniu uzależniona jest od budowy zapory.

Cięcia rządu Donalda Tuska w budżecie zbiornika, który podobno jest strategiczny dla państwa, są największymi od dziesięciu lat, kiedy na zaporze oszczędzał rząd Akcji Wyboroczej Solidarność. Pomijając kwestie finansowe i przedłużające się latami prace w Świnnej Porębie, decyzja rządu Donalda Tuska to nie tylko operacje rachunkowe, ale po prostu zwykła uczciwość wobec wyborców i mieszkańców regionu.

To właśnie politycy Platformy Obywatelskiej przekonywali nas w kolejnych kampaniach wyborczych, że nikt tak nie zadba o sprawy zapory, jak oni. Jej budowę i większe pieniądze obiecywały nam w ostatniej kampanii wyborczej takie nazwiska jak: posłowie Janusz Chwierut, Tadeusz Arkit, Paweł Graś, czy senator Janusz Sepioł oraz radny sejmiku Jerzy Ochman.

Pół roku temu na konferencji zorganizowanej w Świnnej Porębie posłowie i przedstawiciele ministerstwa zapewniali, że pieniędzy nie zabraknie. I co?

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był