09e7dc400833127d5daf44436a8df9a7.html Starostwo pisze sobie strategię

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Starostwo pisze sobie strategię

Email Drukuj
Starostwo wespół z Małopolskim Instytutem Samorządu Terytorialnego i Administracji rozpoczęło pracę nad strategią powiatu. Dokument ma być poważny i wyznaczy kierunki rozwoju powiatu.Highslide JS Nie ma co ukrywać. Strategie powstają niemal we wszystkich samorządach w kraju. Swoje strategie mają marszałek, a nawet wojewoda małopolski. Dokumenty zawierają mocne i słabe strony regionów, określają, co należy zrobić w najbliższych latach, jak ma wyglądać planowanie w samorządach. Najczęściej są jednak pobożnymi życzeniami, których później się nie realizuje.

Powiat wadowicki miał już swoją strategię. Uchwalona w 1999 roku już się zestarzała. Obowiązywała przez dziesięć lat i nie łudźmy się mało który radny do niej zaglądał. Teraz trzeba przygotować nową strategie. Tym razem na lata 2009-2015.

"Praktyczne wykorzystanie takiego dokumentu sprawdza się przy składaniu wniosków do funduszy unijnych. Strategia jest wówczas załącznikiem. Odpowiednie inwestycje powinny wcześniej znaleźć się w strategii" - wyjaśnia Mirosław Nowak, wicestarosta wadowicki.

We wtorek (4.02) w starostwie Mirosław Nowak otworzył konferencję, która rozpoczyna pracę nad nowym dokumentem. W jego tworzeniu uczestniczą przedstawiciele przedsiębiorców, banków, policji, straży, poszczególnych gmin oraz pracownicy starostwa. Zaproszenia dostali też radni, przyszło siedmiu. Powiatowi wadowickiemu pomoże w planowaniu najbliższych sześciu lat Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji z Krakowa.

Jacek Kwiatkowski z MISTiA przekonywał uczestników konferencji, że to do nich należy wymyślenie podstawowych celów powiatu. "My jesteśmy od tego, by być tutaj jako moderatorzy przedsięwzięcia, żeby kojarzyć różnego rodzaju opinie, patrzeć czasami okiem dziecka. Dlatego dziecka, bo dziecko najlepsze zadaje pytania i gdy dorosły musi się zmierzyć z pytaniem dziecka, to wtedy potrafi zdefiniować problem, na który powinien umieć odpowiedzieć" - wyjaśniał Jacek Kwiatkowski zebranym na konferencji we wtorek (4.02).

Co takiego wymyślono dowiemy się dopiero za kilka tygodni, gdy strategia trafi pod obrady Rady Powiatu.

>>>POSŁUCHAJ: Jacek Kwiatkowski (MISTIA)

(mp)
NAPISZ DO NAS; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był