2f3c0ced8cfbe1a85791c315bbb106d7.html Starosta tworzy gabinet polityczny

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Starosta tworzy gabinet polityczny

Email Drukuj
Teresa Kramarczyk, starosta wadowicki, walczy o swój wizerunek. Powołała pierwszego doradcę politycznego. Takich asystentów może mieć jeszcze kilku. Tylko po co szastać pieniędzmi?W ostatnich dniach na korytarzach urzędu starostwa w Wadowicach aż huczy. Starosta ma nowego doradcę i asystenta. Zatrudniła go w oparciu o przepisy o nowej kategorii pracowników samorządowych. Wszystko w zgodzie z prawem.

Od nowego roku prezydent, burmistrz, wójt - podobnie jak minister - może zatrudnić doradców i asystentów politycznych, którzy będą jego podporą polityczną. W małych gminach do 20 tys. mieszkańców wójt będzie mógł zatrudnić trzy takie osoby, do 100 tys. mieszkańców - pięć, w największych gminach i powiatach nawet siedem osób.

Teresa Kramarczyk, starosta wadowicki rozpoczęła już kompletowanie swojego gabinetu politycznego. W zeszłym tygodniu zatrudniła na stanowisku asystenta i doradcy Juranda Saternusa. Będzie jej doradzał w sprawach polityki informacyjnej, promocji i wizerunku. Nowy asystent już wprowadził się do starostwa.

Otrzymał osobny gabinet, z którego wyprowadził się koordynator do spraw funduszy unijnych Zbigniew Małecki. Ma też solidną pensję i to właśnie bulwersuje pracowników starostwa, którzy latami pracują w urzędzie i mają znacznie niższe pobory. Nie wiadomo na razie, jakie będą kolejne nominacje na asystentów i doradców. Sprawa zatrudnienia asystenta, jak się dowiadujemy od Stanisława Kotarby radnego PO i członka zarządu powiatu, nie była konsultowana z zarządem.

"Nie podoba mi się to" - mówi wprost i zapowiada, że będzie domagał się od starosty wyjaśnień. Takich wyjaśnień będą domagać się też inni radni w klubie koalicyjnym starosty PiS-PO i SiR. Tym bardziej, że już wcześniej polityka personalna starosty budziła emocje.

Po wyborach 2006 roku zarząd pod wodzą starosty Teresy Kramarczyk podpisał umowę z Danielem Mastkiem, koordynatorem do spraw dróg, który jako kandydat na radnego nie dostał się do Rady Powiatu. Umowę podpisano w chwili, gdy drogami powiatu zgodnie ze statutem samorządu tak naprawdę zajmował się Powiatowy Zarząd Dróg z dyrektor Stanisławą Pamułą na czele.

W zeszłym roku kontrowersje wzbudziły, głównie wśród opozycji (Samorządny Powiat i SLD), sprawy podpisania umowy z Andrzejem Muchą, prawnikiem i byłym wicewojewodą oraz kandydatem do sejmu z listy PiS w 2007 roku. Zdaniem opozycji umowa jest z prawnikiem niepotrzebna, bo sprawami prawnymi zajmuje się przecież profesjonalny zespół radców prawnych starostwa.

Dodatkowo pod koniec zeszłego roku starosta powierzyła też funkcję redaktora naczelnego nowopowstałego Biuletynu Powiatowego Bartoszowi Kalińskiemu, który jest synem jednego z kandydatów (bez powodzenia w wyborach) do sejmu z listy PiS. Zdaniem Józefa Łasaka, radnego z listy Sprawiedliwość i Rodzina, jednocześnie członka koalicji rządzącej i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, wydawanie biuletynu w takiej formie jak teraz jest bezzasadne i zbyt kosztowne.

Decyzje personalne, dodatkowe wydatki na promocję (gala sportowa, biuletyn), zabawki (samochód służbowy, kamery w urzędzie) starosty Kramarczyk nie są niezgodne z przepisami, niemniej jednak mogą dziwić.

W okresie kryzysu, gdy wszyscy oszczędzają, premier Tusk szuka 17 miliardów złotych, tnie pieniądze na zaporę, a sąsiad Kramarczyk starosta suski Andrzej Pająk sprzedaje służbowy samochód i przerzuca się na rower, powiat wadowicki doczekał się Krezusa w spódnicy.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (0)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był