46811bf94afb2d52e0f620a5a79f4c92.html Muzeum na miarę XXI wieku - ludzie oczarowani nową wystawą

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Muzeum na miarę XXI wieku - ludzie oczarowani nową wystawą

Email Drukuj
Nagraliśmy pierwsze opinie ludzi, którzy odwiedzili już papieskie muzeum. Zdecydowana większość jest zafascynowana nową wystawą. Są również tacy, którzy twierdzą, że nie da się opowiedzieć o wystawie, trzeba ją zobaczyć na własne oczy.W środę (9.04) uroczyście otwarto papieskie muzeum. Koło południa w nowym Domu Rodzinnym Jana Pawła II gościł Prezydent Polski Bronisław Komorowski, a późnym popołudniem uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Premier Donald Tusk. Po otwarciu do muzeum papieskiego zaczęli wchodzić pierwsi zwiedzający. Byliśmy tam także my i sfilmowaliśmy pierwsze opinie ludzie o nowej wystawie.
Bardzo mi się podoba, tylko brak mi jeszcze jednej rzeczy, mianowicie, to co było w starym muzeum – zbiór książek z całego świata dotyczących Ojca Świętego. Natomiast całe muzeum jest świetnie przygotowane, myślę, że jest na miarę 21 wieku – mówił nam przewodniczący Rady Powiatu  wadowickiego Józef Łasak.
Nie wszyscy jednak byli gotowi na spontaniczną opinię zaraz po wyjściu z muzeum. Wielu zwiedzających przyznawało, że są tak poruszeni nową wystawą, że w tym momencie nie są w stanie wydusić słowa. Wszyscy byli za to zgodni, że odwiedzą Muzeum jeszcze raz, gdyż w pierwszym dniu otwarcia było zdecydowanie za mało czasu, aby dokładnie obejrzeć całą wystawę.
Bardzo fajne połączenie nowoczesności z tym co było wcześniej. Jest zachowana równowaga pomiędzy tymi epokami. Zamierzam przyjść jeszcze raz ze znajomymi, aby razem z nimi wszystkiemu dokładnie się przyjrzeć i przy okazji zjeść kremówkę – wyznaje nam Paweł Marek z Wadowic.
Inny zwiedzający przyjechał z kolei na otwarcie specjalnie z Warszawy i zaraz po obejrzeniu Domu Rodzinnego Ojca Świętego powrócił do stolicy.
Jestem zafascynowany, tym bardziej, że Jan Paweł II jest mi bardzo bliskim człowiekiem.– podkreślał.
Muzeum papieskie dla zwiedzających będzie otwarte codziennie od godziny 9 do 19.00 (ostatnie wejście o 17.40).


Tomasz Mamcarczyk

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Zofia tercjarka komentuje +4
@Polski już nie ma
Prawda,.....teraz jest Watykan!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2014
... POLSKI JUŻ NIE MA !!!! komentuje +2
POLSKI JUŻ NIE MA !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... ZośkaSamośka komentuje +7
A kij z tym muzeum Polsce nawet to nie pomorze. Kiedy dowiedziałam się że chcą wziąść z karetki sanitariusza zdałam sobie sprawę w jak Polska jest złej kondycji. Kraj złodziei i oszustów. Wielcy biznesmeni płaca Krus, przez to ta dziura w Zusie. Urzędasy do zwolnienia my podatnicy nie chcemy płacić za pierdzenie w stołek.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... Eskaq komentuje +3
Muzeum jest piękne! Aż dziw bierze, jak się wejdzie do środka, ponieważ z wierzchu jest bardzo niepozorne! Polecam każdemu!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... ełka komentuje +5
Jest piękne zwiedziłam i polecam :)))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
a dla kogo to muzeum ? bo mieszkańcy najpierw za remont zapłacili a teraz to dwie dych od łebka?...gdzie ulga na mieszkańców gminy Wadowice?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... Banialuka komentuje +1
"ALE NAGRANIE," JAKBYM SIEDZIAŁ W PUSTEJ BECZCE I BIŁ PO NIEJ PIĘŚCIAMI !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +6
Ponoć niezwykle bardzo cenne pamiątki po papieżu znajdują się w " Galerii u Brodacza " na ulicy Krakowskiej w Wadowicach. I są to ponoć oryginały a nie repliki. Zachęcam wszystkich ludzi szanujących pamięć o przeszłości do odwiedzenia tej galerii. Dużo się o niej pisze w całej Polsce i warto chyba tam zajrzeć. Jeśli to wszystko prawda - prawda ?To może być wydarzenie znaczące. Byłoby rzeczą pożyteczną i wielce szlachetną aby Wasz reporter udał się tam do tej galerii i zrobił solidny reportaż. Zachęcam serdecznie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... malpa& komentuje +0
@jam
co to znaczy???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... jam komentuje +0
zapytaj wyżej ogiegłow

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... Elemele komentuje +1
@małpa&

CO MA MUZEUM DO "SPRAWCY KOLIZJI" !!!!!!!!!!!!!

Piszcie zawsze "Na temat " !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... malpa& komentuje +0
POSZUKUJE SPRAWCY KOLIZJI W DNIU WCZORAJSZYM NA ULICY ADY SARI W WADOWICACH, PRAWDOPODOBNIE ZIELONE RENAULT KANGOO!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był