Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Benio szykuje się do życiowej roli. Powiezie Jezusa do Jerozolimy

Email Drukuj
Nie Malwinka, a tym razem Benio powiezie Jezusa do Jerozolimy podczas uroczystości Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. To taka przytulanka, lubi być głaskany i przytulany przez ludzi - mówią opiekunowie nowego osiołka.


Highslide JS Pora szykować się na Niedzielę Palmową (13.04), czyli początek Wielkiego Tygodnia. W ten dzień, jak co roku w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczyna się Chwalebne Misterium Męki Pańskiej, czyli odtworzenie wydarzeń, jakie miały miejsce przed prawie dwoma tysiącami lat.

Do miasteczka znów zjedzie tysiące pielgrzymów. W role aktorów w czasie kalwaryjskich nabożeństw wcielają się głównie klerycy z tutejszego seminarium duchownego, ale także mieszkańcy Kalwarii oraz członkowie cechów.

W Niedzielę Palmową oczy pielgrzymów będą jednak przede wszystkim zwrócone na ... osła. To właśnie osiołek Benio odegra w niedzielę (13.04) kluczową scenę, będzie miał za zadanie przewieźć Jezusa do Jerozolimy.
Dla Benia będzie to debiut aktorski, bowiem w kalwaryjskich uroczystościach wystąpi po raz pierwszy. W ubiegłych latach osły były wypożyczane zwykle z krakowskich ZOO, przed rokiem Jezusa do Jerozolimy wiozła oślica Malwinka.

Tym razem Klasztor O.O. Bernardynów postanowił sprowadzić już osła na stałe. Benio przyjechał z Piotrkowa Trybunalskiego, jego nowym domem będzie przyklasztorne gospodarstwo państwa Gasińskich, w którym funkcjonuje grill-bar Czerwone Maki.

W gospodarstwie tym można naprawdę nieźle wypocząć, grill-bar oferuje posiłki, napoje oraz szereg atrakcji, zwłaszcza dla dzieci, takie jak jazda konna, czy kulig w zimie. Poza końmi, państwo Gasińscy posiadają także inne zwierzęta, jak barany, czy kozy, Benio będzie zatem miał w swoim nowym domu doborowe towarzystwo.
Benio to taka przytulanka. Jest bardzo spokojny, bardzo lubi łasić się do ludzi, uwielbia być głaskany. Dzieci z okolicznych domów odwiedzają go niemal codziennie i zabawiają. Przychodzą do niego także klerycy, odtwarzając próby scen, które zostaną odegrane podczas nabożeństw - mówi nam jeden z opiekunów osła, Witold Gasiński.

Scena „wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy" odegrana zostanie w Niedzielę Palmową o godzinie 15.00.

}} Program Niedzieli Palmowej w Klasztorze O.O. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej:
10.45 Poświęcenie palm przy kaplicy św. Rafała
11.00 Msza św.
15.00 Misterium Męki Pańskiej: „Wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy",
"Wypędzenie przekupniów"
16.00 Msza św.
18.00 Gorzkie Żale z kazaniem
20.30 Różaniec, Apel Maryjny i zasłonięcie cudownego obrazu

 

Tomasz Mamcarczyk

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... lump komentuje +1
benio a przy okazji wywieź kociacha do NOWEJ HUTY

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 04 - 2014
... Ninja komentuje +0
Znam to gospodarstwo. Z tego co wiem grill-bar ma być otwarty za dwa tygodnie.
Jest tam super a zwłaszcza zwierzaki :-)
Polecam!
Stały bywalec

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 04 - 2014
... jiko komentuje +3
@kałakolczik

Zacznij od siebie człeku

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... kałakolczik komentuje +3
Ludzie !!! - zachowajcie minimum rozsądku i pamiętajcie , że jesteście tylko ludźmi. Nie błaznujcie z ukochanymi zwierzątkami, które nas żywią i karmią. Nie grzeszcie wobec Pana Boga i nie dokuczajcie zwierzakom. Wobec Waszych igrców im do śmiechu nierychło.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
... malpa& komentuje +0
POSZUKUJE SPRAWCY KOLIZJI W DNIU WCZORAJSZYM NA ULICY ADY SARI W WADOWICACH, PRAWDOPODOBNIE ZIELONE RENAULT KANGOO!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 04 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był