503245d6c04159eac94eedf6f9bd5dc7.html Rynek w Wadowicach ciągle jeszcze w remoncie. Tak to widzi Google

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Rynek w Wadowicach ciągle jeszcze w remoncie. Tak to widzi Google

Email Drukuj
Choć od zakończenia remontu rynku upłynęło już sporo czasu, to dla Google wciąż trwają tutaj prace. Dzieje się, pół rynku otoczone jest taśmą zabezpieczającą, kamieniarze układają kostki, koparka pracuje. Tak widzą nasz rynek ludzie ze świata.

Anna Gill z Chicago Heights wybiera się w kwietniu do Wadowic. Chce odwiedzić swoich przyjaciół i rodzinę, której nie widziała od 10 lat. O tym, co dzieje się w Wadowicach, dowiaduje się z Internetu, jest dobrze zorientowana. W globalnej sieci śledzi informacje, zdjęcia filmy.
Czytam codziennie portal Wadowice24.pl, który cenię i widzę, że miasto się zmienia. Dziękuję wam za to. Ale widzę, że tych zmian nie dostrzega korporacja Google. Popularna w Stanach i pewnie także w Polsce mapa i narzędzie Google Street pokazuje, że w środku Wadowic na rynku trwa ciągle jakiś remont. Takie obrazy mogą zniechęcać potencjalnych turystów z zagranicy, którzy śledzą te mapy, a pewnie jest ich niemało - pisze do nas Polka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych.
Krótka wizyta na Google Maps i obserwacja Anny Gill potwierdza się. Google w popularnym narzędziu Street View pokazuje, że na centralnym placu miasta... trwa jeszcze remont.

Naprawdę dzieje się tutaj sporo. Pół rynku otoczone jest taśmą, kamieniarze układają kostki, koparka pracuje, ratusz wciąż jeszcze nieodnowiony ze słynnym napisem o wierności Janowi Pawłowi II miejscowego samorządu. Przez rynek nie można przejechać, ulica Mickiewicza wciąż wyłączona z ruchu, bo układają tutaj kostkę.

W popularnej na całym świecie wyszukiwarce czas się zatrzymał. Zdjęcia Google pochodzą sprzed dwóch lat. Można uznać je już za historyczne. Od tamtego czasu dużo się zmieniło. Remont rynku zakończył się w październiku 2012 roku, ostatnie prace wykonanie fontanny oraz studni ukończono wiosną zeszłego roku.

Wygląda na to, że czas by uaktualnić te mapy i widoki. Tym bardziej, że rzeczywiście zbliża się kanonizacja Jana Pawła II (27 kwietnia) i nieaktualne zdjęcia mogą trochę wprowadzać w błąd turystów planujących wyjazd do Wadowic.

Highslide JS

Karol Wieczorek

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (23)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Nick3 komentuje +0
Ci z google powinni regularnie jeździć fotografowanymi wcześniej trasami w poszukiwaniu zmian! To tylko około 10 milionów kilometrów. Pod lidlem zlikwidowali przejście dla pieszych a na street view ono wciąż tam jest! Hańba!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 04 - 2014
... terapeuta komentuje +11
Tego nie przypuszczałem, że w Google są propagandowi zawistnicy Wadowic. To nie jest lenistwo i niechlujstwo. To jest zamierzone działanie mające w błąd wprowadzić turystów. Zbliża się święto Wadowic i sprawa jest jasna.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... Michałek34 komentuje +1
Ja mogę załatwić numer do Google bo mam wujka w Stanach on się tam zna z polskimi żydami może coś przy lunchu jakiemuś Zimbermanowi albo Holcowi przygadać że Wadowice już ładne że my tu już mamy rynek wyrychtowany na zicher ,ale kto by tam gadał do suchawki bo oni tam mówią po angielsku tylko ,może rzecznik UM by coś przygadał do nich ale po amerykańsku nie wiadomo czy umi.Po rusku jak zacznie gadać to się Amerykanie rozłączą i wogule naszą hiper budowle ,szczyt naszych starań długoletnich trudów i znojów wogule z internetu usuną i wtedy bedziecie mieć dopiero szary ekran jak się koparka ładna żółto nie podoba chyba nawet japońska koparka ten rynek budowała powini tam po tym zdjęciem napisać żeby świat wiedział nie jakiś syf ze złomu

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 03 - 2014
... Szok komentuje +3
Haha a co to za różnica jak i tak Nasz Rynek wygląda jak jeden wielki plac budowy. Prędzej czy później będzie znowu remontowany.. Więc Google wie co robi hahaha

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 03 - 2014
... ignac komentuje +2
taaa
google za darmo umożliwia opcję że w ogóle można coś zobaczyć nie ruszając szanownych 4 liter z domu to jeszcze źle. Co ci ludzie mysleli? ze samochody z google będą jeździły non stop aby czasem jakiś widok nie był "za stary"?
to trzeba zrobić serwis pokazujący to piękne miasto a nie liczyć na firmę która nie ma w tym żadnego interesu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2014
... hej komentuje +1
ale jaja a ja myslalem ze jest ameryka a wkolo tylko wielka woda

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2014
... myszak komentuje +3
@Fotograf: może jednak "do rozpuku" a nie do "rozpuchu"?. Poza tym masz rację: ten plac wygląda jak lotnisko. Lądują tu przede wszystkim gołębie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 03 - 2014
... Krys komentuje +2
Do @ Komuchy wadowickie też nie wiedzą ......
Ten język nienawiści to jest wyłącznie domeną osób tzw. prawicowych kościółkowych i we własnym mniemaniu idealnych. A w naszym sejmie to płacących najwięcej alimentów.
Tak to deklarowana pobożność nie idzie w parze z praktyką, a język miłości wyraża nienawiść.
Władze naszego miasta są zobligowane również do promocji miasta i już dawno, na bieżąco uaktualniać wizerunek naszego miasta. To ich obowiązek wobec mieszkańców.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... Komentator komentuje +8
Tak w zasadzie, to ten rynek co chwilę jest w jakimś remoncie (czyt. ciągłe poprawki po spartaczonej robocie), więc to Google, aż tak bardzo się nie myli :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... radar komentuje +4
Głupota niektórych jest porażająca. Zdjęcia były robione wtedy kiedy był remont i kilka miesięcy minie zanim zaaktualizuja.Jak nie lat.Trzeba było kończyć remont w terminie wtedy byłyby ok.Jeszcze całkiem niedawno na mapach Microsoft była Biała Krakowska(w miejscu Bielska-Bialej).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... Banialuka komentuje +2
KUŻWA,JA JUŻ NIE MAM SŁÓW DO TEGO PLACU "TIAN'ANMEN " ( Plac Niebiańskiego Spokoju).!!!

Ciągle poprawki i poprawki,które nigdy się nie skończą !!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... jaromir komentuje +8
Zgodnie z stanowiskiem Rady Miejskiej nasza Pani Burmistrz powinna Google StreetView zaskarżyć do Sądu o zniesławienie naszego wspaniałego rynku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... Stefek58 komentuje +2
Na wadowice360.pl tez sa stare wiec nie ma co narzekac, to jest pamiatka przebudowy rynku zapisana w historii internetu i dziejow miasta.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... dociekliwy komentuje +3
Niedługo Pajace będą pogodę na Street View sprawdzać ......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... dodo komentuje +17
zróbcie zdjęcia i pokażcie jak Faktycznie rynek wygląda po remoncie , same dziury płyty popękane tak że myślę że w Gogle nie bardzo się pomylili

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... axa komentuje +3
Trzeba by jakąś 'rezorucje' zrobić, 'wykląć' to całe google, bo czujem się 'sflustrowany'.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... Z czikago komentuje +0
W Chicago to my z was się śmiejemu duraki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... Fotograf komentuje +8
Nie akceptuje takich zdjęć (cyganionych) wymieńcie fotografowi obiektyw na normalny.Znajomi z poza Wadowic się śmieją do rozpuchu.Przecież ten plac wygląda jak lotnisko w Balicach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... dociekliwy komentuje +16
No prężcież Googl nie pojedzie specjalnie zrobić zdjęć wadowickiego rynku bo akurat remont skończyli co za idiota pisał ten artykuł.

MAPA Street View nie pokazuje on line obrazu z miejsca realnego to tylko wirtualna projekcja zdjęć zamieszczonych w bazie danych.

jest kamera on line z której można skorzystać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014


Lewusom nic już nie pomoże.

Krew ich zalewa że Wadowice mają najpiękniejszy rynek .


Lewusy teraz będą zmieniać sobie płeć aby być bardziej trendi.

Lewicowa nienawiść do Wadowic przekroczyła granice obłędu i wariactwa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... ehh komentuje +5
jasne, google przyjedzie specjalnie do Wadowic i uaktualni zdjęcia ryneczku :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... Koń Rafał komentuje +15
To władzom miasta a nie Google powinno zależeć na tym aby zdjęcia były aktualne. Jest chyba coś takiego jak wydział promocji w UM, napisać do Google Polska i poruszyć temat a nie czekać aż ktoś z Google przyjedzie do Wadowic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
... Fryderyk. komentuje +5
To prawda. Powinni te mapy uaktualnić, ale z drugiej strony czas biegnie i zawsze każde zdjęcie już w chwili jego wykonania staje się zdjęciem historycznym:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był