0a31d5bf557d053061c4a2ba6cbe8b84.html Czerwony mecz w Suchej. Skawa nie zdjęła klątwy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Czerwony mecz w Suchej. Skawa nie zdjęła klątwy

Email Drukuj
Cztery bramki, trzy czerwone kartki i kontrowersyjne decyzje arbitra - spotkanie w Suchej Beskidzkiej było bardzo ciekawe, ale nasi piłkarze nie zdołali zdjąć klątwy. Iskra z kolei przegrała pierwszy mecz od sześciu tygodniu.Babia Góra wciąż niezdobyta

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Piłkarze Skawy Wadowice pojechali na prestiżowy pojedynek do Suchej Beskidzkiej z wielkimi nadziejami na przerwanie klątwy, która ciąży na naszej drużynie już trzy lata. Od trzech sezonów wadowiczanie próbują ograć Babią Górę w lidze okręgowej, ale każde z pięciu ostatnich spotkań zakończyło się bolesną porażką. Niestety, tym razem nie było inaczej.

Już po 30 minutach Skawa przegrywała już 0:3. Najpierw Sebastian Tłok strzałem z dystansu pokonał Krzyśka Gawlika, chwilę później na 2:0 podwyższył Starowicz, a zaraz później na 3:0 trafił ... Maciej Skawina, trafiając „samobója". Po pół godzinie gry wydawało się, że to już koniec emocji w tym spotkaniu, ale nic bardziej mylnego.

Zaraz po zmianie stron Skawa rzuciła się do odrabiania strat i po kilku minutach przyniosło to pierwszy efekt w postaci gola Klemensa Drobniaka, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na wychodzącym na czystą pozycję Mateuszu Żywczaku. Dodatkowo, za to przewinienie Michał Bałos zobaczył czerwoną kartkę i pojawiła się ogromna szansa na odwrócenie losów tego meczu.

Wielkie nadzieje trwały jednak bardzo krótko, bowiem kilka minut później z boiska wyleciał Przemek Dyrcz, który faulował szarżującego na bramkę rywala. Wadowiczanie mieli wielkie pretensje o tą sytuacje, ich zdaniem, zawodnik gospodarzy nie wychodził na czystą pozycję, ale arbiter był innego zdania, tłumacząc się, że skoro chwilę wcześniej dał czerwoną kartkę, to w tym przypadku też musiał dać.

To zdarzenie podłamało wadowickich piłkarzy. Pod koniec meczu sędzia odesłał kolejnego piłkarza Babiej Góry do szatni, za dwie żółte kartki, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.

Iskra odczarowana, szalony mecz w Zawadce
Przegrała Skawa, poległa także Iskra. Po remisie z walczącą o III ligę Cracovią, kleczanie zmierzyli się z kolejną drużyną, aspirującą do awansu - drużyną Wiślanie Jaśkowice.

Tym razem zagrali jednak zdecydowanie słabiej i już po 30 minutach musieli odrabiać straty. Iskra walczyła o wyrównanie, ale w drugiej połowie Wiślanie podwyższyli na 2:0. To pierwsza porażka Kleczy od sześciu tygodni.
Po serii dobrych meczów przyszedł słabszy w naszym wykonaniu. Jednak gdyby Kukieła wykorzystał swoje sytuacje sam na sam, jedną przy stanie 0:0, a drugą przy stanie 0:1, to niewiadomo jakby się to skończyło. Myślę, że pierwsza bramka dla gości to błąd naszego bramkarza, druga po rzucie karnym, którego moim zdaniem, nie było. W sobotnim spotkaniu widoczny był brak Wasilewskiego, który nie mógł zagrać - mówi nam trener Iskry, Filip Niewidok.
Na trzy kolejki przed końcem sezonu kleczanie zajmują piąte miejsce w IV lidze.

Gorzką sobotę osłodziło nam nieco zwycięstwo Relaksu Wysoka. Po bezbramkowej pierwszej połowie w meczu ze Strzelcem Budzów, w drugiej części gry podopieczni Romana Skowronka dosłownie „rzucili się" na swoich przeciwników, w efekcie czego strzelili trzy gole, jeden po drugim. Rezultat tego spotkania otworzył Łukasz Jurzak, druga bramka była samobójcza, a po chwili na 3:0 podwyższył Mackiewicz. Gości stać jedynie było na honorową bramkę i mecz zakończył się wynikiem 3:1.

Ze zwycięstwa cieszą się także w Zawadce. W szalonym meczu Łysa Góra niespodziewanie ograła 5:4 Tarnawiankę. Piłkarze z Zawadki prowadzili już 5:2, ale w końcówce goście strzelili dwa gole. Na wyrównanie zabrakło im jednak czasu i podopieczni Bogdana Talagi odnieśli pierwsze zwycięstwo w tej rundzie. Bohaterem spotkania został Marcin Fila, niedoszły zawodnik Skawy, który - wracając po kontuzji, strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Pozostałe gole strzelali Rupa (dwie) oraz Zaręba.

Sąsiedzki kompromis w Choczni
Bliscy zwycięstwa byli też piłkarze z Choczni, którzy jednak musieli zadowolić się remisem. Olimpia objęła prowadzenie w drugiej połowie po trafieniu Kukuły, ale chwilę później goście wyrównali.

O jednym punkcie w niedzielnych spotkaniach mogli tylko pomarzyć drużyny z Kleczy, Babicy oraz Jaroszowic. Rezerwy Iskry poległy 1:3 z Chrząstowicami, choć w drugiej części gry Marek Kleszcz, strzelając bramkę na 1:2, dał kleczanom chwilę nadziei. Amator przegrał w Bachowicach 0:2, z kolei jaroszowianie musieli uznać wyższość Tomic, ulegając 0:3.

Przegrała również Zaskawianka. Wadowiczanie bardzo szybko stracili dwa gole w Witanowicach i musieli odrabiać straty. W drugiej połowie kontaktową bramkę strzelił Tomek Jamróz, ale to było wszystko, na co tego dnia stać było Zaskawiankę.

27 kolejka IV ligi:
Cracovia II 4:0 Zieleńczanka
Górnik Wieliczka 5:1 Borek Kraków
Świt Krzeszowice 1:7 MKS Trzebinia/Siersza
Jutrzenka Giebułtów 3:0 Kalwarianka
Garbarz Zembrzyce 4:0 Niwa Nowa Wieś
Orzeł Piaski Wielkie 1:2 Karpaty Siepraw
Sokół Przytkowice 2:1 Halniak Maków
Iskra Klecza 0:2 Wiślanie Jaśkowice
Iskra: Kozieł - Frączek, Marek, Drechny, Czaicki, Żak (65'Niewidok), Sobala, Smagło, Galos, Kukieła, Frączek

26 kolejka okręgówki:
Soła Łęki 7:0 Przeciszovia
Brzezina Osiek 2:2 Górnik Brzeszcze
KS Chełmek 0:3 Jałowiec Stryszawa
Cedron Brody 3:4 Unia Oświęcim
Sosnowianka 3:0 Orzeł Balin
Zagórzanka 3:1 Iskra Brzezinka
Tempo Białka 3:0 Nadwiżlanin Gromiec
Babia Góra Sucha Beskidzka 3:1 Skawa Wadowice
Skawa: Gawlik - Skawina, Balon (75'P.Gaudyn), Dyrcz, K.Kuzia (80'Mamcarczyk), M.Kuzia (46'Żuk), Prażnowski, Żywczak, M.Gaudyn, Drobniak, Lipka

23 kolejka A klasy:
Orzeł Ryczów 9:5 Stanisławianka
Orzeł Wieprz 3:4 Leskowiec Rzyki
Burza Roczyny 1:3 Naroże Juszczyn
Jubilat Izdebnik 1:5 Dąb Paszkówka
Lachy Lachowice 0:1 LKS Leńcze
Znicz Sułkowice 0:0 Błyskawica Marcówka
Relaks Wysoka 3:1 Strzelec Budzów
Relaks: Witkowski - Jurzak, Putek, Skawina, Wróbel, Mackiewicz (Wiecheć), Koczur (Pyrek), Wycisk, Kalinowski, Stanek (Jończyk), Gałuszka

19 kolejka I grupy B klasy:
KS Bystra 1:2 Żarek Barwałd Górny
Żarek Stronie 3:1 Dąb Sidzina
Żuraw Krzeszów 1:3 Grom Grzechynia
Zryw Lanckorona 1:1 Filkówka Barwałd Średni
Burza Zakrzów 1:6 Huragan Skawica
Łysa Góra Zawadka 5:4 Tarnawianka
Łysa Góra: Curzydło - Sajdak, Fila, Żywczak, Koczot (Jończyk), Zaręba, Rupa, Gaudyn, Paluchowski, Warchał, Talaga
19 kolejka II grupy B klasy:
Gród Grodzisko 0:5 Halniak Targanice
Wisła Łączany 3:2 Płomień Sosnowice
Astra Spytkowice 4:0 Orzeł Radocza
Borowik Bachowice 2:0 Amator Babica
Amator: M.Kołodziejczyk - Lempart, Brańka, Dzewiński, Chlebicki, B.Woźniak, Michał Woźniak, Moskała, P.Kołodziejczyk, Wojtaszek, Pułka

Olimpia Chocznia 1:1 Huragan Inwałd
Olimpia: Kwaśny - Nowak, Danek, Fortuna, Bałamucki, Bizoń, Woźniak, Ramenda, K.Góra, Kukuła, Świątek,

Skawa Jaroszowice 0:3 Dąb Tomice
Skawa: Chmiel - Fila, Leń, Leszczyński, Jucha, Ciepły (Mamcarczyk), M.Galas, Dębski, Cholewa (Śliwa), Pietrzak (Grzyb), W.Galas (Kaczor)

19 kolejka I grupy C klasy:

Kalwarianka II 3:3 Jałowiec II Stryszawa
Pogoń Bugaj 2:2 Spartak Skawce
Czarni Koziniec 1:3 Świt Osielec
Olimpia Zebrzydowice 3:0 Jastrzębianka
Watra Zawoja 3:2 Chełm Stryszów
Pauzuje - LKS Bieńkówka

15 kolejka II grupy C klasy:
Przełęcz Kossowa 3:0 Gronie Zagórnik
Spartak Przybrardz 1:7 Wikliniarz Woźniki
Sokół Chrząstowice 4:8 Victoria Półwieś
Iskra II Klecza 1:3 Sokół Frydrychowice
Skawa Witanowice 3:1 Zaskawianka
Zaskawianka: Góralczyk - Leńczowski, Nowak, Cholewa, Zwierz, Brożyna, Jamróz, Bernat (55'Kiernoziak), Mikołajczyk, Caputa, Mamcarczyk

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... muki komentuje +0
Trzebinia 2-1 Orzel Piaski,Jaskowice 0-0 Garbarz.Nowym liderem zostala Trzebinia w czwartej lidze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był