195cda05398ae15825f190057ddb59a8.html Wielki talent na skoczni. Bartek o krok od wygrania prestiżowego pucharu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wielki talent na skoczni. Bartek o krok od wygrania prestiżowego pucharu

Email Drukuj
Kiedy nasz dwukrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch był w wieku Bartłomieja Klimowskiego, mówił otwarcie, że jego marzeniem jest zdobycie złotego medalu na igrzyskach. 12-latek z Leśnicy także ma swoje ambitne marzenia. Bartek jest o krok od wygrania prestiżowego pucharu Lotos Cup.


Bartłomiej Klimowski to prawdziwy diament. 12-letni skoczek mieszka w Leśnicy koło Stryszowa i jest zawodnikiem narciarskiego klubu PKS Olimpijczyk Gilowice, gdzie trenuje nie tylko skoki narciarskie, ale również kombinację norweską.

Bartek wyśmienicie radzi sobie w kategorii 11 i 12-latków tegorocznej edycji prestiżowych zawodów Lotos Cup.

W pięciu konkursach skoków narciarskich Bartek dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium i dwukrotnie był drugi, dzięki czemu zajmuje pozycja lidera w klasyfikacji generalnej, z 80 punktową przewagą nad drugim Mateuszem Jaroszem.

Do końca sezonu pozostał już tylko jeden konkurs i jedynie jakiś kataklizm mógłby odebrać Bartkowi upragnione zwycięstwo.

Nasz wyśmienity zawodnik bardzo dobrze radzi sobie również w kombinacji norweskiej. Po trzech konkursach Klimowski plasuje się na drugim miejsce (ex equo z Maciejem Gąsienicą), tracąc do lidera Mateusza Jarosza 50 punktów.
Te wyniki to dla mnie spory sukces, ponieważ przed początkiem zawodów Lotos Cup liczyłem na pierwszą trójkę w skokach narciarskich oraz pierwszą szóstkę w klasyfikacji generalnej kombinacji norweskiej. Myślę, że ostatni konkurs będzie dla mnie spokojny i uda mi się utrzymać pozycję lidera w skokach i miejsce w pierwszej trójce w kombinacji norweskiej – mówi nam Bartłomiej Klimowski.
Ostatnie zawody cyklu Lotos Cup zostaną rozegrane w weekend 15-17 marca 2014 roku. Miejmy nadzieję, że Bartek obroni pozycję lidera w skokach narciarskich. Byłby to dla niego z pewnością wielki sukces. We wcześniejszych latach po zwycięstwa w Lotos Cup sięgali tacy skoczkowie jak m.in. Klemens Murańka, czy Aleksander Zniszczoł, którzy mają za sobą starty w Pucharze Świata.

Tomasz Mamcarczyk
NAPISZ DONAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... brunetka komentuje +1
Fajny młody chłopak :) Potrzeba nam młodzieży,przyszłości skoków.No i kibicujmy naszej drużynie,już dziś konkurs w Kuopio o godz.17.00.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 03 - 2014
... mik@ komentuje +0
Jest i żeńska nadzieja w skokach narciarskich :)

http://www.youtube.com/watch?v=OOMvIv7LToI

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 03 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był