d2a38ab160d0fd9104b4d3e24356d133.html Jaroszowice płaczą, Zaskawie świętuje

• Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Jaroszowice płaczą, Zaskawie świętuje

Email Drukuj
Kleczanie  zremisowali ze Sołą, z kolei Skawa bez większych problemów ograła Iskrę z Brzezinki. Tymczasem wciąż zadziwia Wysoka, Zawadka odniosła historyczne zwycięstwo, a w Jaroszowicach tutejszy klub na 700-lecie wsi dał pokaz bezradności.

IV liga: Nie taki diabeł straszny, jak go malują

Soła Oświęcim 1:1 Iskra Klecza

Soła: Talaga - Stanek, Baluś (89'Paw), Skrzypek, Sałapatek, Nowak, Cygnar, Stemplewski, Ząbek, Snadny (65'Janeczko), Jasiński (77'Niewiedział),
Iskra: Kawaler - Kozioł (83'Stopa), Drechny, Pindel, Nowak, Dobisz (55'Lipka), Witek (62'Wysogląd), Bajorek, Smagło, Kryjak (85'Woźniak), Kukieła,

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
W 6 kolejce IV ligi Iskra pełniła rolę "kopciuszka", bowiem w starciu z potężną Sołą Oświęcim nikt nie dawał naszej drużynie większych szans na korzystny rezultat. Nie mający nic do stracenia kleczanie podeszli jednak do tego spotkania bardzo odważnie, bez żadnego respektu dla rywala.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, wśród których najlepszą okazję na gola miał Jakub Snadny, ale górą w tej sytuacji był Konrad Kawaler. Zaraz po zmianie stron Snadny jednak znalazł sposób na naszego golkipera, dobijając strzał Stemplewskiego.

Podopieczni Filipa Niewidoka nie załamali się jednak tą stratą i niespodziewanie przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Nową jakość do gry Iskry wnieśli wchodzący z ławki Tomasz Lipka oraz Kamil Wysogląd i w 73 minucie właśnie ten drugi dograł piłkę do Jakuba Smagły, który stojąc na 30 metrze od bramki idealnie przymierzył obok lewego słupka, kompletnie zaskakując Talagę.

Wyrównanie bardzo ożywiło poczynania kleczan, którzy raz po raz tworzyli sobie sytuacje, grając znakomicie z kontrataku. Swoje szanse mieli Smagło, Kryjak i dwukrotnie Kukieła, który w doliczonym czasie gry miał na nodze piłkę meczową, ale jego sprytny strzał powędrował centymetry obok bramki Talagi.

Chwilę później po drugiej stronie bramki podobną okazję miał Janeczko, ale i w tym przypadku futbolówka nie powędrowała do siatki. Po bardzo emocjonującym widowisku, w którym każdy wynik był możliwy, Iskra wywiozła z Oświęcimia bardzo cenny punkt.
Przed spotkaniem remis wzięlibyśmy w ciemno, ale po końcowym gwizdku czujemy lekki niedosyt, bowiem pod koniec spotkania mieliśmy kilka okazji na zdobycie zwycięskiej bramki - mówił nam zaraz po meczu Filip Niewidok.

Iskra Brzezinka 1:2 (0:1) Skawa Wadowice

Skawa: Gawlik - Jończyk (75' Góralczyk), Jamróz, Dyrcz, Pietraszewski, P.Gaudyn, Skawina (86'Mamcarczyk), Polus, M.Gaudyn, Mosór, Góra (83'Ku
zia),

Na podbój powiatu oświęcimskiego wybrali się także piłkarze Skawy Wadowice, przywożąc cenne trzy punkty z Brzezinki. Wadowiczanie objęli prowadzenie pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Dawid Góra wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Mosórze.

W drugich trzech kwadransach nasi piłkarze poszli za ciosem i w 55 minucie gry podwyższyli na 2:0. Autorem gola był tym razem Mateusz Mosór, od którego ... odbiła się piłka po strzale z rzutu wolnego Jamroza.

Wydawało się wadowiczanie kontrolują przebieg spotkania i spokojnie dowiozą zwycięstwo do końca. Niestety, podopieczni Bogusława Jamroza, podobnie jak w Brodach, dali sobie strzelić kontaktową bramkę i czekała nas nerwowa końcówka.
Gospodarze śmiało zaatakowali, ale na wyrównanie zabrakło im już czasu i trzy punkty powędrowały do Wadowic. Po cennej wygranej Skawa jest na 4 miejscu w tabeli .

Stanisławianka 1:3 Relaks Wysoka

Relaks: Kurzyniec - Jurzak, Wiecheć, Gołuszka, Fiołek, Stanek (46'Wycisk), Dyrcz, Nicieja (30'Pyrek), Jończyk, J.Koczur (80'Traczyk), K.Koczur,

Po środowym blamażu w Pucharze Polski, w którym to Wysoka poległa z Kalwarianką aż 10:0, wszyscy bali się o dyspozycje Relaksu w sobotnim, prestiżowym starciu ze Stanisławianką.

Jak się jednak okazało, niepotrzebnie. Podopieczni Piotra Koziołka mają się dobrze i po dobrym spotkaniu wygrali sąsiedzki pojedynek w Stanisławiu Dolnym. Dwie bramki dla Relaksu zdobył Jacek Koczur, który nie miał sentymentów dla swojego byłego klubu. Trzecie trafienie to gol samobójczy.

Po pięciu kolejkach Relaks z kompletem punktów lideruje w A klasowej tabeli. Oby tak dalej!

Łysa Góra Zawadka 2:1 Grom Grzechynia
Łysa Góra:
Skowron - Curzydło (46'P.Listwan), S.Żywczak, Jagiełka, Zaręba, Książek, M.Żywczak, Kondak, Pawlik, T.Listwan, Wiecheć (75'Jurkowski),

Po długiej przerwie, spowodowanej ciężką kontuzją do składu Łysej Góry wrócił Piotr Listwan i od razu przypomniał o swoim talencie. Drużyna tylko na tym zyskała.

W meczu z Grzechynią Zawadka wygrała 2:1 po bramkach Piotra Listwana i Tomasza Listwana. To pierwsze zwycięstwo Zawadki, która w tym sezonie debiutuje w A-klasie.

Burza Roczyny 3:1 Olimpia Chocznia

Olimpia: Starzyk - Widlarz, Fortuna, Świątek, Danek, Kapela (75'A.Nowak), Woźniak, Grzyb, Garus (30'Ramenda), Bodzioch, Stuglik (55'R.Nowak),

Pierwsza porażka Olimpii stała się faktem. Po ostatnim zwycięstwie (2:1) u spadkowicza z A klasy Astry Spytkowice, piłkarze i sympatycy Olimpii liczyli na podobny rezultat w Roczynach, u innego byłego A klasowca - Burzy.

Od początku mecz nie układał się po myśli podopiecznych Marka Praciaka. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze objęli prowadzenie, a kilka minut po zmianie stron podwyższyli na 2:0.

W 65 minucie goście z Choczni strzelili kontaktową bramkę, autorstwa Świątka, i rozpoczęła się szalona pogoń za remisem. Niestety, po chwili cały wysiłek zniweczył strzelec gola - Sebastian Świątek, który za obrażanie arbitra został wyrzucony z murawy.

Grająca w "10" Olimpia nie miała już szans na nawiązanie walki z jedenastką gospodarzy, którzy pod koniec spotkania trafili po raz trzeci, ustalając wynik spotkania na 3:1.

Skawa Jaroszowice 1:3 Astra Spytkowice
Skawa:
Chmiel - Sroka, Fila, K.Jamróz (Dębski), Leszczyński, M.Galas (W.Galas), Ciepły, Jucha, Cholewa (Pietrzak), Prokopiuk, Śliwa,
Ależ to był mecz! W Jaroszowicach w niedzielę (9.09) obchodzili wielkie święto 700-lecia istnienia tej miejscowości. Piłkarze tutejszej Skawy wydawali się więc wystarczająco zmotywowani, by po pańsku podjąć u siebie Astrę ze Spytkowic i sprawić radość kibicom, którzy tym razem licznie przybyli na co tu kryć skromne trybuny.

Kibice mogli być zadowoleni z tego, co zobaczyli w pierwszej połowie. Skawa grając sprytnie w obronie i z kontry walczyła skutecznie o piłkę, a po bramce Krzysztofa Cholewy wydawało się, że w Jaroszowicach będzie dodatkowy powód do świętowania.

Ale w drugiej połowie na boisko wyszła jakby inna drużyna. Można by zapytać, co oni robili w szatni?

Obrona Skawy nagle zrobiła się dziurawa, pomoc oddychała już rękawami, a w ataku szkoda mówić. Jedynie wysokie piłki do napastników - to był cały pomysł na grę Skawy.

Nic więc dziwnego, że Astra zwęszyła w tym chaosie swoją szansę i grając skrzydłami pokazała Skawie, gdzie jest jej miejsce w tabeli. Spytkowiczanie przyjechali do Jaroszowic po jeden punkt, a wywieźli aż trzy.

Najpierw smacznie do bramy trafiał Wójcik. Za tego gola należy mu się specjalna premia od prezesa Astry. Potem na 2:1 podwyższył Gondalczyk, a kropkę nad "i" postawił w 90 minucie Wołek.

Kibice Skawy widząc, co się dzieje na boisku, byli wściekli i przed końcowym gwizdkiem zaczęli opuszczać stadion. Takiego blamażu swoich pupili nikt tutaj się nie spodziewał. Prawdę mówiąc Skawa mogła wygrać ten mecz, gdyby naprawdę chciała i nie lekceważyła Astry. Teraz ląduje na dnie tabeli, a co dalej czas pokaże.

Amator Babica 4:2 Burza Roczyny
Amator:
M.Kołodziejczyk - Mikołaj Woźniak, Lempart, Michał Woźniak, Płaczek, B.Woźniak, Bylica, Moskała, P.Kołodziejczyk (Chlebicki), Pułka, Wojtaszek,

Dąb Sidzina 4:0 Iskra Klecza II
Iskra: Oleksy - Serwin, Klimowski, Filek, Kowalczyk, A.Nowak, G.Nowak, Ł.Stopa, Czuba, Porębski, Iciek,

Po trzech zwycięstwach na inauguracje C klasowego sezonu przyszła pierwsza i to jakże sromotna porażka. Wszystko spowodowane było niedzielnym spotkaniem IV ligowej Iskry z Sołą Oświęcim, wobec którego żaden z piłkarzy pierwszej drużyny nie mógł wystąpić w C klasowych rezerwach.

Kleczanie pojechali zatem do Sidziny "gołą jedenastką", a na domiar złego rozpoczęli to spotkanie w dziewięciu, bowiem dwóch piłkarzy musiało dowieźć dokumenty tożsamości.

"Zapominalscy" weszli na murawę dopiero w 40 minucie, przy stanie 2:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron Dąb strzelił zabieganej Iskrze jeszcze dwa gole i ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim, czterobramkowym zwycięstwem Sidziny, która zdegradowała Iskrę z pozycji lidera.

Czarni Koziniec 1:3 (0:2) Zaskawianka
Zaskawianka:
Góralczyk - Piwowarczyk, K.Mamcarczyk, Musiał, M.Pławny (76'Gładyś), Koczur, Warmuz, Mistarz, P.Mamcarczyk (56'Kojm), Cholewa, Kokoszka (88'Załuski)

Po dwóch pechowych porażkach na inaguracje sezonu Zaskawianka pnie się coraz wyżej w ligowej tabeli. Tym razem po szarpanym spotkaniu wadowiczanie bez większych problemów ograli outsidera rozgrywek Czarnych z Kozińca.

O zwycięstwie meczu zadecydowało szalony trzeci kwadrans drugiej połowy, kiedy to wadowiczanie włączyli wyższy bieg i po składnych akcjach zdobyli dwie bramki.

Pierwszego gola strzelił Kokoszka, wykorzystując świetne podanie Piotra Mamcarczyka, a na 2:0 podwyższył Kamil Mamcarczyk, który po zagraniu z rzutu rożnego Grześka Koczura, niczym wytrawny siatkarz wyskoczył najwyżej w powietrze i głową skierował futbolówkę do siatki.

Dominacja Zaskawianki trwała także w drugiej połowie, ale gospodarze niespodziewanie zdobyli kontaktową bramkę. Nadzieje Czarnych szybko jednak zniweczył Kamil Mamcarczyk, który znowu po wrzutce Koczura, tym razem nogą, podwyższył na 3:1.

4 kolejka I grupy C klasy:Highslide JS
Olimpia Zebrzydowice 3:2 Filkówka Barwałd Średni
Dąb Sidzina 4:0 Iskra Klecza II
Czarni Koziniec 1:3 Zaskawianka
LKS Bieńkówka 1:4 Świt Osielec
Jastrzębianka 4:1 Pogoń Bugaj

4 kolejka II grupy C klasy: Highslide JS

Wikliniarz Woźniki 5:3 Płomień Sosnowice