45286cffb81a8d2a6fc708b9c4144aa0.html W Leńczach będą szukać dawców

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

W Leńczach będą szukać dawców

Email Drukuj
Coraz więcej młodych ludzi widzi swoją rolę w wolontariacie. I nie chodzi o bierne uczestniczenie w takich imprezach, co samo w sobie jest bardzo pozytywne, ale także o inicjowanie i organizację dużych akcji. Przykładem może być Gabriela, która w Leńczach organizuje Dzień Dawcy Szpiku.


To naprawdę budujące dowiadywać się o kolejnych akcjach młodych ludzi, którzy chcą włączyć się w bezprofitowe pomaganie ludziom potrzebującym. Od lat znane są chociażby festyny charytatywne, których inicjatorami są wolontariusze z Izdebnika.

Teraz w Leńczach młoda mieszkanka tej miejscowości postanowiła wspomóc fundację DKMS pozyskującą dawców szpiku kostnego. Gabriela Kryca, bo o niej mowa,  od roku sama jest zarejestrowana jako potencjalny dawca. Niezastąpieni w tych przypadkach są strażacy, którzy wielokrotnie udostępniają swoje remizy dla akcji a nawet zapewniają atrakcje.

I właśnie w budynku straży pożarnej w Leńczach, w niedzielę (8.06), odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku, która trwać bedzie od godziny 9.00 do 17.00. Inicjatorka tej akcji postarała się także o zaangażowanie lokalnej młodzieży.
W miejscowej szkole w Leńczach odbył się konkurs zorganizowany przeze mnie na plakat informacyjny. Dzieci i młodzież bardzo ładnie rozrysowały plakaty. Były trzy pierwsze miejsca, dla których przeznaczono nagrody rzeczowe - mówi serwisowi Wadowice24.pl. Gabriela.
Mieszkanka Leńcz nie ukrywa, że jej rozmówcy często pytają ją o kwestie dotyczące dawców szpiku i zawsze stara się odpowiedzieć bardzo rzetelnie. To proste i nie trwa długo. Wytarczy tylko wymaz z wewnętrznej części policzka. Trzeba pamiętać by w niedzielę (8.06) wziąć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.
Kiedy ktoś słyszy jaką akcję organizuję dopytuje mnie o rejestrację w fundacji. Cieszy mnie pomoc dla innych oraz zaszczepianie w innych chęci pomocy. - dodaje na koniec wolontariuszka.
(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (6)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Kokosik komentuje +0
Roxana. Jak przyjdzie co do czego że znajdzie się dla Ciebie bliżniak genetyczny w potrzebie to nie musisz jechać do Niemiec lecz do najbliższego punktu w Polsce gdzie pobierają komórki macierzyste lub szpik

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... roxana komentuje +0
Czy po rejestracji w DKMS na ew. oddanie szpiku trzeba jechać do Niemiec?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... arik komentuje +0
dawcy organów to motocyklisci!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 06 - 2014
... terapeuta komentuje +11
Nie daj się Gabriela. Ty masz na głowie poważne sprawy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 06 - 2014
... Obserwatorek komentuje +7
Chętnie bym poznał tą Gabrielę.
Fajnie,że dziewczyna zajmuje się czymś pożytecznym,a nie pierdołami
tak jak większość współczesnych nastolatek !
Wielki szacunek dla Ciebie dziewczyno...
Życzę powodzenia. :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 05 - 2014
... Zebra Pana Lolka komentuje +3
no i fajnie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był