d3ddd8cf30a54a1bd2fb6360ff18cc4e.html Dramatyczna akcja ratownicza mężczyzny, który skoczył z mostu

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dramatyczna akcja ratownicza mężczyzny, który skoczył z mostu

Email Drukuj
Sporo strachu najadł się ojciec niepełnosprawnego umysłowo chłopaka, który postanowił popływać w Skawie. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ów pływak skoczył z mostu i poniósł go nurt rzeki, który w sobotę (26.07) był wyjątkowo wartki.


Służby ratunkowe odebrały w sobotę (26.07) zgłoszenie przerażonego mężczyzny. Poinformował on ratowników, że jego syn, który jest niepełnosprawny umysłowo, skoczył właśnie do rzeki Skawy z mostu. Podobno chciał popływać.

Do akcji natychmiast zaangażowano strażaków ochotników i zawodowców z pontonem. Wezwano też policję. Płynącego w dół rzeki mężczyznę zauważono kilkaset metrów za mostem kolejowym w Wadowicach. Unosił się na wodzie i rozpaczliwie machał rękami niesiony wartkim prądem rzecznym.

Nurt rzeki był bardzo silny i mężczyzna oddalał się bardzo szybko policjanci wspólnie z strażakami postanowili się przemieścić w inne miejsce by przechwycić płynącego .
Przechodząc przez zarośla i mokradła zobaczyli ponownie unoszącego się na wodzie mężczyznę. Jeden z policjantów ruszył na ratunek i w pełnym umundurowaniu wskoczył do wody. Widzący całą sytuację dwóch strażaków również wbiegło do wody. Kolega ze straży rzucił policjantowi linę, aby go przywiązał, natomiast policjantka z drugim strażakiem asekurowali ich umożliwiając bezpieczne wyjście i wspólnie wyciągnęli topiącego się mężczyznę na brzeg rzeki - opisuje sytuację Elżbieta Goleniowska-Warchał , rzecznik prasowy policji.
Przybyłe na miejsce pogotowie ratunkowe udzieliło dalszej pomocy medycznej.

Jak zdradziecka może być rzeka przekonało się w naszym regionie już kilka osób. Na początku czerwca pisaliśmy o dwóch strasznych wypadkach, w których zginął 9-letni chłopiec i 22-letni mężczyzna. W każdym z tych przypadków wystarczyła dosłownie chwila by spokojna zabawa zamieniła się w dramat.

Można powiedzieć, że dzisiejszy, nieświadomy zagrożenia, pływak miał wiele szczęścia.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (7)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kamil1999 komentuje +0
heh, wcale nie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
06 - 08 - 2014
... gyjkoo komentuje +1
Podziękujmy Strażakom - jak zawsze ratują życie i zdrowie.

A czasem (jw) ratują nawet policjantów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 07 - 2014
... PRAWY komentuje +3
DLACZEGO REDAKTOR NIE WSPOMNIAŁ ŻE TO POLICJANCI URATOWALI TEGO CHŁOPAKA ?????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
... ha komentuje +2
ten chłopak dokonał czegoś co większość z nas nie odważyłaby sie nigdy zrobić. brawa dla niego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
... instruktor pływnia komentuje +17
Warto spełniać swoje marzenia. Nawet jeśli jest to pływanie w rwącej rzece,osobisty mój bohaterze kolejnej części lotu nad kukułczym gniazdem - Niechaj wiatr zawsze wieje ci w plecy, a słońce świeci w twarz. I niech dobry los da ci zatańczyć pośród gwiazd.
you've made my day


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
27 - 07 - 2014
... binek komentuje +1
Rybka lubi pływac@!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 07 - 2014
... jołmen komentuje +2
mój bohater:*

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był