9ad8475187da7a530bfd39a23d4fc7c6.html Pięć osób zatrzymanych w sprawie konfliktu na tle narodowościowym

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Pięć osób zatrzymanych w sprawie konfliktu na tle narodowościowym

Email Drukuj
Policjanci ze specjalnej grupy zajmującej się wyjaśnieniem konfliktów do jakich dochodziło na początku czerwca w Andrychowie zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o udział w zdarzeniu.


Prowadzone w tej sprawie postępowania dotyczą dwóch zdarzeń z 6 czerwca br. Wówczas to policjanci zostali powiadomieni o napaści na kobietę przechodzącą wraz z dziećmi kładką oraz o bójce do jakiej doszło chwilę później, nocą nocą 6/7 czerwca na terenie Parku Miejskiego w Andrychowie.

Pierwsze ustalenia wykonane w tej sprawie przez policjantów pozwoliły na „rozliczenie karne” sprawców napaści przy ulicy Krakowskiej.  Okazali się nimi nastolatkowie w wieku 15 – 16 lat. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że wcześniej mogło dojść do nieporozumień rówieśniczych pomiędzy kilkoma gimnazjalistami, a jednym z małoletnich dzieci, które 6 czerwca br. przechodziły kładką wraz z kobietą.

Materiały skierowano do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzje w tej sprawie Tym razem policjanci zatrzymali kolejne osoby podejrzewane o udział w pobiciu do jakiego doszło w parku.

To trzech mężczyzn w wieku od 21 -39 lat oraz 2 nieletnich. Wygląda na to, że ich zachowanie powiązane jest z wcześniejszym zdarzeniem do jakiego doszło na kładce przy ulicy Krakowskiej.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wadowicach zatrzymani mężczyźni oddani zostali pod policyjny dozór, sprawę dwóch nastolatków rozpatrzy Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wadowicach.

Niezależnie od grupy śledczej w Andrychowie pracują także policjanci prewencji, którzy prowadzą działania zapobiegawcze związane z reagowaniem na wszelkie przejawy zakłócania porządku publicznego.

(wp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (11)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... olo komentuje +0
Jak się czują nasze rodziny w Królestwie Brytyjskim po ostatnich napaściach i wyborach do PE to przecież wiemy. Część "nowego aktywu andrychowskiego" przecież liznęła wielkiego świata. Uskrzydlona ryanerem ...zeżarła łabędzie z parków Londynu. Teraz mamy efektowny come back skończonych frustratów szukających wroga z przyczyn swojej porażki.
Społeczność romska jest trudna i specyficzna to fakt bezsporny. Powinni być traktowani jak wszyscy obywatele tego kraju bez taryfy ulgowej z minimalnym marginesem błędu na "poprawność polityczną". Powinni przyjąć to do wiadomości i być mniej nachalni oraz mniej roszczeniowi.
Ale te skurczybyki mają w duszy jedno to co my Polacy mamy z nimi wspólnego: HONOR jest kur...a zawsze ważniejszy od pieniędzy czy nędzy. Dlatego się się obawiam tak o Romów jak o swoją rodzinę w Anglii.
Może podejdźmy do tego inaczej. Może szkoda tego folkloru który zniknie? Może dajmy sobie powróżyć z ręki kolorowej "pachnącej" babie za 5 zeta, zróbmy z tego atrakcje turystyczną. Zarobią godnie i będzie spokój tylko niech płacą podatki od wróżenia i innego kuglarstwa i przestrzegają prawa nie bardziej i nie mniej jak "prawdziwi Polacy" ...którzy ze spokojem sumienia polecą do Londynu pożerać łabędzie.
I jakoś to będzie.
Damy radę. Wyciągnijmy rękę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 07 - 2014
... SS2 komentuje +2
A MOŻE KTOŚ COŚ NAPISZE O PLADZE KRADZIEZY W NASZYM POWIECIE!!!
ZNOWU OKRADZONO DOM W SPYTKOWICACH!!!!
CO ROBI POLICJA I INNE SŁUZBY?????????????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 07 - 2014
... iritt komentuje +4
Polska dla Polaków mniejszość ma się dostosowywać a nie rządzić Polakami !!! we FRANCJI wiedzą co to jest tolerancja dla muzułmanów teraz żałują!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 07 - 2014
... Jad komentuje +0
Brunatny materiał koszulowy odstąpię...
Szewc wykona buty oficerskie z okuciami - bardzo eleganckie i praktyczne ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2014
... xyz112233 komentuje +8
Problem w przekazie "niezależnych", (pseudo) mediów polega na tym, że w parku miejskim ciężko mówić o pobiciu. Był to typowy lincz Romów na przypadkowych osobach, przedstawianie zarzutów pobicia to naplucie w twarz polakom. Jeżeli grupa ludzi katuje pojedyncze osoby z wykorzystaniem niebezpiecznych narzędzi a osoby te tracą przytomność na miejscu są zabierane karetkami do szpitala do wg mnie zarzuty powinny być poważniejsze niż śmieszne pobicie! Dociekliwy "chętny" prokurator mógł by się dopatrzyć nawet próby zabójstwa ale chęć wyciszenia i załatwienia sprawy chyba wygra. Taki mamy klimat.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2014
... gryf komentuje +0
zgadzam się w 100% z kolegą yanek ,jak tak dalej pójdzie będziemy prosić o tolerancję dla chrześcijan w europie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... yanek komentuje +12
pobłażliwość w temacie typu : mniejszości etniczne, meczety, islam,
ta Europa zdurnieć już bardziej nie może, sama radość być tutaj romem czy islamistą, nikt Ci nie podskoczy,
Ja jadąc do Stanów podporządkowuje się do ich sposobu życia, bo wiem że nie jestem u siebie i nikt o moje zdanie się pytał nie będzie, albo mi to pasuje albo albo get out of here.
Nie pojadę do Arabii i nie będę darł ryja że mi wszystko wolno bo jestem chrześcijaninem bo skończe z dziurą w głowie.
A u nas? mniejszość i trza po rączkach całować.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... ZŁY komentuje +3
POSZUKIWANI , ŻYWI LUB MARTW I!!!!!!!!!!!!!!!!
KTO ZNISZCZYŁ KABLE INTERNETOWE W SPYTKOWICACH!?
CZEKAM NA INFORMACJE O TYCH GNOJKACH .
GWARANTUJE ANONIMOWOŚĆ .


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... arik komentuje +4
Romy atakują, nie ma mocnych na nich?? Smiech na sali. Oby mi tylko jakis podskoczył to by mnie zapamietał!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... widz komentuje +10
Tak właśnie policja pracuje jak na zdj powyżej boki podparte i byle 8 godz zleciało..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... Długi komentuje +25
A co, rozbojami i kradzieżami ze strony Romów to już nie można się zająć? Po wydarzeniach na kładce, Romowie wykonali akcje odwetową - ale o tym jest lepiej zapomnieć, bo mniejszość etniczna... Kocham swój kraj ale z każdym dniem zastanawiam się czy jest sens o cokolwiek walczyć i czy go nie opuścic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był