5cbb8693ddc23bfaaa8f920a582090d5.html Wszyscy mamy jeden wspólny cel. Lila musi wyzdrowieć!

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Wszyscy mamy jeden wspólny cel. Lila musi wyzdrowieć!

Email Drukuj
W takich chwilach nie ma podziałów. Wolontariusze docierają wszędzie, informując o wielkiej akcji. Pomaga Wisła i Cracovia, pomagają urzędy, zespoły muzyczne i kabarety. Czy ktoś jeszcze nie wie o akcji dla chorej Lili?


Trwa ogromna mobilizacja przed zbliżającą się wielką akcją „Dni dawcy szpiku – pomóż Lili i innym”. Wolontariusze pojawiają się dosłownie wszędzie, gdzie skupia się duża liczba ludzi, informując o wielkiej akcji gdzie tylko się da i kogo tylko się da.
Byliśmy już na Festiwalu Smaku w Wadowicach, pojawiliśmy się na dniach Kalwarii Zebrzydowskiej, Mucharza oraz Andrychowa. Byliśmy na zawodach strażackich gminy Kalwaria, a w planie mamy jeszcze między innymi wizytę na dniach Zatora, a także na sparingu Wisły Kraków ze słowacką Żiliną, który zostanie rozegrany na stadionie MKS Kalwarianka – mówi nam inicjator wielkiej akcji, Franciszek Sarapata.
Przy okazji tych wizyt, wolontariusze docierają do sławnych ludzi, którzy posyłają wiadomość o akcji dalej, w inne rejony Polski.

Akcję wspierają między innymi zespoły muzyczne, Hartbreakers, North West, czy Golec Orkiestra, znane polskie kabarety jak Nowaki, czy Kabaret Moralnego Niepokoju, a także ekstraklasowe kluby piłkarskie, jak Wisła Kraków oraz Cracovia, nie wspominając już o Skawie Wadowice, czy Skawie Jaroszowice, która w sobotę i niedzielę organizuje coroczny festyn rodzinny, przy okazji którego działacze tego klubu będą się starali pomóc Lili.

Co roku robimy ten festyn z myślą o tym, żeby pomóc klubowi, ale tym razem postanowiliśmy też pomóc Lilianie, która mieszka w naszej wiosce. Na festynie ma być Franciszek Sarapata, mają również być przedstawiciele firmy Consolio, którzy przygotują atrakcję na dzieci, i będziemy informować o zbliżającej się akcji oraz uświadamiać ludzi, jak wygląda rejestracja. W sobotę startujemy o 16.00, z kolei w niedzielę od 18.00 - mówi nam prezes Skawy Jaroszowice Piotr Porębski.

Do promowania akcji włączyły się też oczywiście lokalne urzędy i media. Wszystkich łączy jeden wspólny cel – pomoc dla chorej na białaczkę Lili. Przypomnijmy, Lila ma 21 lat i mieszka w Jaroszowicach. O chorobie dowiedziała się dwa miesiące temu. Uratować może ją tylko przeszczep szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy.

Highslide JSW sobotę (12.07) w godzinach 9.30 – 15.30 Dzień Dawcy zostanie zorganizowany na wadowickim rynku, z kolei dzień później w niedzielę (13.07), w Domu Ludowym w Jaroszowicach, w godzinach od 9.30 do 15.30. Natomiast już w najbliższą niedzielę (6.07) o godzinie 16.00 w Domu Ludowym w Jaroszowicach zorganizowane zostanie spotkanie z faktycznym dawcą komórek macierzystych – Agatą Gąsiorek.

Agata ledwie przed miesiącem przekazała do przeszczepu szpik kostny i opowie nam o tym, jak dokładnie wygląda sam zabieg i jak się czuje po zakończonym przeszczepie.
Będzie to jednocześnie spotkanie organizacyjno - ifnormacyjne na temat zbliżających się Dniach Dawcy. Wiadomo już, że podczas tych dni – 12, 13 lipca - przewidzianych jest wiele atrakcji, jak prezentacja motocykli, maraton Zumby oraz pokaz pierwszej pomocy – dodaje Franciszek Sarapata.
Kto jeszcze ma wątpliwości, czy zarejestrować się jako potencjalny dawca, powinien śmiało wybrać się na spotkanie z Agatą Gąsiorek, które może pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Nowe informacje o wielkiej akcji można śledzić na stronie facebookowej www.lilafila.pl, która z dnia na dzień cieszy się coraz popularnością i ma już ponad 2300 fanów. Miejmy nadzieję, że liczba like’ów przynajmniej w części zamieni się w liczbę rejestracji.


}} Poznaj historię Lili

(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (12)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... szaman13 komentuje +0
trzymaj śię dziewczyno sam jestem krwiodawcom honorowym i w KALWARII ODBYWAJOM ŚIĘ AKCIE HONOROWE ZWIOZANE Z ODDAWANIEM KRWI SAM BYLEM DWA RAZY W AULI SEMINARJUM W KLASZTORZE JESZCZE RAZ TRZYMAJ SIE DZIEWCZYN BO JA SAM 33 LATA TEMU MIAŁEM CIEZKI WYPADEK MIAŁEM WTEDY 7 LAT DAWANO MI 99 I 9 SETNYCH NA NIE PZEZYĆIĘ POZBYŁEM ŚIĘ WDEDY SLEDZIONY ROBIŁEM W 1999 ROKU ZA BIEK NA OILANO WTEDY SPECIALISTA POWIEDZIAŁ MI ZE WTYCH CZASAK MNIE TEZ MOGLI BY MNIE NIE URATOWAC I JUZ WIEM KTO MNIE URATOWAL POPROS JOM OTO SAMO CO MOJA MAMA JOM PROSILA O MNIE ALBO POPROS SWOJOM MAME ZEBY JOM POPROSILA ZA CIEBIE POWIEMJESZCE TYLE ZE 1999 ROKU JAK BYMNIE STAKIMI OBRAZENIAMI URATOWALI TOBYM LEZAL W SZPITALU 3 MJESJOCE A W 1981 ROKU WYSZEDLEM PO18 DNJAH ZE SZPITALA POPROSTY PRZEJEHAL PO MNIE TAKI SAMOHUD JAK TERAS SOM BUSY POPROSTU PRZYWOLAJ W SWE SERDUSZKO NASZOM NAJSWIETRZOM NIEPOKALANOM PANNOM MARYJE KALWARYJSKOM ONA MNIE URATOWALA HODZ NIEMAM SLEDZIONY TO JA JESTEM DLA LEKARZY NIE WYJASNIONYM PRZYPADKIEM I ZYJE I KARZDEGO DNIA DZIEKUJE JEJ ZATO PROSZE CIEBIE PRZYWOLYWAJ JOM W KAZDY DZIEN A WIEM ZE BEDZIEZ ZDROWA

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 07 - 2014
... jareks komentuje +0
Dawca pewnie już istnieje, tylko nie każdy rejestr w Polsce ma dostęp do wszystkich rejestrów na świecie. Mnie uratował dopiero medigen z Warszawy, pisz do nich szybko Lilu! TRzymam kciuki.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 07 - 2014
... świstak komentuje +1
Kalwaria to dziura tu nic sie nie dzieje oprócz kradzieży i menelstwa :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 07 - 2014
... niebiesska komentuje +2
Czy nie można dnia dawcy zrobić w Kalwarii Zebrzydowskiej np. w jakąś sobotę? Nie ma tu chętnych?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 07 - 2014
... arik komentuje +0
do onaaa
Moge pewno pomarzyć, to nie dziękuje by nie zapeszac

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... onaaa komentuje +0
do arik
wydało sie :) ale nie dziwie się w końcu świetna dziewczyna :) to powodzenia :):):)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... arik komentuje +1
do onaa
To juz moja spraw!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... onaaa komentuje +1
do Arik :)
Arik czyżbyś sie zauroczył Lilą ? :P

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 07 - 2014
... mrb komentuje +2
Trzymaj sie Lilka. trzymam mocno kciuki

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2014
... arik komentuje +4
Ja moge dac jej moje serce!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2014
... terapeuta komentuje +13
Ja mogę życzyć powodzenia i dać duchowe wsparcie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2014
... FranS komentuje +1
Od razu sprostuje:
-W sobotę (12.07) w godzinach 9.30 – 15.30 Dzień Dawcy na Rynku w Wadowicach
-W ten weekend wybieramy się na Dni Zatora - Święto Karpia w celu promocji akcji
-W tą niedziele 6.07 o 16.00 odbędzie się spotkanie z Dawcą oraz informacyjne w celu rozwiania wątpliwości - w razie pytań na które nie będziemy znać odpowiedzi mamy numer alarmowy do pracownika fundacji DKMS

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był