e2a95029ab4a529d248da7032f8edfb1.html Drużyna SuperW werbuje wolontariuszy

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Drużyna SuperW werbuje wolontariuszy

Email Drukuj
Także w tym roku akcja Szlachetna Paczka dotarła również do naszego rejonu. Po raz kolejny rodziny żyjące w niezawinionej biedzie w Wadowicach i w pobliskich miejscowościach będą mogły liczyć na pomoc ludzi dobrej woli.Trwa rekrutacja, można dołączyć do zespołu SuperW.Szlachetna Paczka jest organizowana już po raz 13 w całej Polsce i z roku na rok nabiera coraz większego rozmachu. Do tej pory patronat nad Paczką objęli już m.in. papież Benedykt XVI, Grzegorz Turnau, siostry Radwańskie, Monika Pyrek, Tomasz Majewski, Jerzy Dudek, piłkarze drużyny Real Madryt i Wisły Kraków.

W zeszłym roku udało się pomóc 13 235 rodzinom w całej Polsce, w tym 34 w naszym rejonie. Akcja polega na docieraniu do osób żyjących ciężkiej sytuacji, identyfikowaniu przyczyn ich trudnego położenia oraz określaniu najważniejszych potrzeb.

Takim osobom, za pośrednictwem wolontariuszy, pomagają darczyńcy. Przygotowują oni paczkę, dostarczaną następnie do rodziny na początku grudnia, podczas finału Szlachetnej Paczki.

Głównym założeniem akcji jest „mądra pomoc”, czyli odpowiadanie na realne potrzeby rodzin naprawdę potrzebujących pomocy. Takie wsparcie ma również ułatwić im dalszy rozwój, dać siłę do działania oraz przezwyciężenia beznadziei. Niezwykle ważną rolę w całym przedsięwzięciu pełnią wolontariusze, do których należy kontakt z rodzinami w trudnej sytuacji materialnej i dobór tych, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę sytuacji.

Wolontariuszem może zostać każdy kto ukończył 18 lat, trzeba jedynie zgłosić chęć udziału w akcji na stronie www.superw.pl (rejon: Wadowice i okolice).

Uczestnictwo w akcji jest dla wolontariusza także jedyną w swoim rodzaju możliwość poznania nowych ludzi, podniesienia podczas szkoleń kwalifikacji oraz zdobycia doświadczenia branego pod uwagę m.in. przez pracodawców. Wolontariat w Paczce jest dla wszystkich, którzy czują satysfakcję z niesienia pomocy innym, a przy tym chcą przyczynić się do poprawy sytuacji potrzebujących osób ze swojej okolicy. Swoje zgłoszenie można wysłać do 15 października.

(Sp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... jklhjerof komentuje +0
ta niezawiniona bieda... alkoholik w rodzinie i szóstka dzieci... w drodze kolejne??? ma to mózg?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 10 - 2013
... toffi komentuje +1
Ty didi bujaj sie! Kto cie do kompa dopuscil!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... ..... komentuje +5
Czy ktoś z osób, które się udzielają na forum, brało udział w Szlachetnej Paczce? Wygląda na to, że nie. Jaki jest sens wypowiadania się na temat, na który nie ma się pojęcia? Każda rodzina, która bierze udział w Paczce jest szczegółowo ankietowana, pod każdym względem - FINANSOWYM RÓWNIEŻ !!!! Paczki nie są przeznaczane tylko dla dzieci (DEMIK), jeśli naprawdę potrzebujesz takich pieniędzy, to może zgłoś się do nas, w końcu każdy zasługuje na uwagę, może nie otrzymasz pieniędzy, ale pomoc na pewno . :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 09 - 2013
... Paczka komentuje +5
Osoba która nie ma a potrzebuje, głośno o tym nie mówi bo się wstydzi. TO JEST WIELKA ŚCIEMA, popieram "didi de".
Na piwo jest
Na papieroski jest
Ale dla dziecka już nie ma

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 09 - 2013
... cygan cygan komentuje +3

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 09 - 2013
... didi de komentuje +5
Znów akcja dla pseudo samotnych matek i pijaków bo ludzie którzy naprawdę potrzebują nie dostają nic

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 09 - 2013
... sdfbd komentuje +1
nie nie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 09 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +3
Drodzy i Kochani Księża !!! - posłuchajcie się rad swojego papieża Franciszka i odstąpcie się od mamony, która jak to powiedział papież " jest łajnem diabła ". Chyba zdaje się tak to powiedział. Może się nawet nie mylę . Przecież księża mogliby się wsłuchać w papieskie słowa i włączyć w taką akcję jaka tu jest opisywana. Mają bardzo dużo wolnego czasu i z reguły nie mają obowiązków rodzinnych a tym samym trosk i trudów wychowywania dzieci, sprawowania ojcostwa i zwykłej codziennej odpowiedzialności za rodzinę. Wiem, że część stanu duchownego żeńskiego i męskiego poświęca się na co dzień w pracy dla chorych, potrzebujących i niedołężnych. To wszystko jest prawdą i to stanowczo podkreślam. Papież jednak zdaje się miał na myśli tych duchownych co się bogacą kosztem biednych i pobierają od nich wysokie kwoty pieniężne za różne usługi, które oczywiście powinny być jakoś opłacane ale nie tak wysoko. Zaczyna mi sie podobać w swoich działach papież Franciszek. Oby tylko Pan Bóg uraczył go zdrowiem i nie zabrakło sił w reorganizacji kościoła katolickiego.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 09 - 2013
... demik komentuje +3
potrzebuje 2000 złotych na dzieci!! da mi ktos?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 09 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był