76a7d4130dd6d1061cf0fea70a609b74.html Warsztaty pierwszej pomocy udały się. Ratownicy planują powtórzyć akcję

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Warsztaty pierwszej pomocy udały się. Ratownicy planują powtórzyć akcję

Email Drukuj
Grupa Medyczna Ochotniczej Straży Pożarnej z Wadowic to jedyna tego typu formacja w powiecie. Na swoim koncie ma nie tylko udział w zdarzeniach ratowniczych, ale także szereg szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Ostatnio dzielnych ratowników spotkać można było na płycie rynku.


Highslide JSPogoda jednak dopisała. Jeszcze przed południem w sobotę (14.09) na wadowickim rynku swój mały obóz rozbiła Grupa Medyczna Ochotniczej Straży Pożarnej z Wadowic. To jedyna tego typu grupa na terenie powiatu wadowickiego.

Tym razem za zadanie ratownicy obrali sobie naukę mieszkańców w zakresie ratownictwa przedmedycznego. Każdy przechodzień mógł zapoznać się z zwartością wyposażenia ratowniczego, a także wziąć w udział w warsztatach pierwszej pomocy. Najmłodsi nie omieszkali także skorzystać z okazji by zobaczyć wóz strażacki od wewnątrz.

Działania te zorganizowane były w ramach przypadającego w tym dniu Światowego Dnia Pierwszej Pomocy (ŚDPP) .
Zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów było duże. Cieszymy się że udało nam się podzielić z Wami naszą wiedzą i umiejętnościami. Planujemy powtórzyć tego typu warsztaty w przyszłości - mówią druhowie z OSP.
Światowy Dzień Pierwszej Pomocy (ŚDPP) obchodzony w drugą sobotę września ustanowiony został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli.

Organizatorzy upatrują szczególną rolę w szkoleniu młodych osób, tak by uwrażliwić ich na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (1)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Ratownik komentuje +9
Tysiąc razy bardziej wolę zajmować się ratowaniem życia ludzkiego, a nie tą brudną polityką lewicy i IWW. Gdyby ludzie nie słuchali ich manipulacji byliby zdrowsi.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 09 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był