b84a050a2ce35cdbebaed466d34df136.html Zaskawie już nie popłynie

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Zaskawie już nie popłynie

Email Drukuj
Ważna informacja dla mieszkańców Zaskawia. RZGW wspólnie z gminą wykonały niezbędne inwestycje związane z zabezpieczeniem koryta rzeki Skawy, w Jaroszowicach wykopano kanał ulgi, który zabezpieczy osiedla w tej części miasta przed podtopieniami.


Highslide JS Mieszkańcy Zaskawia po powodzi w 2010 roku byli przerażeni tempem przesuwania się koryta rzeki Skawy w stronę osiedla mieszkaniowego. Z nurtem przesuwającej się Skawy bezpowrotnie odpłynęły zielone łąki i dorodne dęby. Zostało już niewiele metrów, a Skawa dotarła by do wału za którym stoją domy.

Dzięki temu, że gmina Wadowice za kwotę 47 010 zł zleciła wykonanie projektu zabezpieczenia brzegu rzeki Skawy na wysokości Zaskawia, możliwe było przekonanie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie, który jest zarządcą rzeki Skawy, do podjęcia zabezpieczenia uszkodzonego brzegu.

W wyniku przetargu rozpisanego przez RZGW wykonawcą zadania zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDIMPEKS z Wilkowic, które zrealizowało zabezpieczenie skarp brzegowych rzeki Skawy na Zaskawiu. Wykonano też opaskę brzegową z głazów kamiennych na długości około 700 m wraz z niezbędnymi robotami ziemnymi. Powyżej tej opaski uformowano skarpę ochronną zabezpieczoną faszyną chroniącą przed wodami powodziowymi.

Highslide JSZadanie zostało sfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i kosztowało ok. 1 miliona zł.

Dla bezpieczeństwa Zaskawia w razie ewentualnej powodzi bardzo ważną inwestycją, którą zbudowano w całości ze środków gminy Wadowice jest tzw. „kanał ulgi” w Jaroszowicach. Kanał ten kieruje wodę z prawej strony drogi krajowej nr 52 (tj. od strony Jaroszowic) do Skawy, a nie na Zaskawie, jak to było dotychczas, kiedy to nadmierna woda przedostawała się przez drogę krajową 52 podnosząc poziom wód na Zaskawiu.

Dzisiaj mieszkańcy Zaskawia mogą już czuć się bezpiecznie.

(sk)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Thor11 komentuje +2
Hmmm... ale o ile dobrze pamietam Zaskawie zalewała Klaczanka !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 09 - 2013
... Michał!@! komentuje +0
To czemu zdjecia sa z Jaroszowic ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 09 - 2013
... człowiek łopata komentuje +2
przekopone że hej !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 09 - 2013
... ja johny komentuje +1
ale tu inspektorów...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... Ela z LO komentuje +7
Teraz już nie będzie powodzi na Zaskawiu. Będziemy mogli spać spokojnie.

To wspaniała wiadomość dla nas mieszkańców Zaskawia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... kondzio11 komentuje +6
I jeszcze do tego droga rozkopana ;-) nie ma kto 10 m2 asfaltu zrobic... lepiej zeby do Jaroszowic jechalo sie przez 20 cm dziure...

NIC NIE UMIEJA ZROBIC OD POCZATKU DO KONCA...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... milko komentuje +13
problem z tym kanałem jest tylko taki że woda nie chce płynąć bo spad źle wykopany, wszystko stoi i śmierdzi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... VanCargo komentuje +7
a skąd ma wziąć kase jak tak nisko zszedł z ceną żeby tylko wygrać przetarg ? zarobił co miał zarobić a na reszte ma wyjeb... zapewne pracownicy robili na czarno to teraz mogą go pocałować wiadomo gdzie :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... EDEK15585 komentuje +16
A "BUDIMPEKS" z Panem Wiesławem Brysiem dalej nie wypłacił pracownikom należytych im pieniędzy za tą budowę! Choć minął już prawie rok od zakończenia prac!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był