3e5b74a1e199489857e1e5c4fe8cda8c.html Dzikie świnie znowu zryły boisko

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Dzikie świnie znowu zryły boisko

Email Drukuj
Dzikie świnie nie przestają nas prześladować. Pod osłoną nocy przedostały się na boisko w Jaroszowicach i urządziły sobie niezłą zabawę, nie mając świadomości, jakie szkody wyrządzają niewinnym piłkarzom.


Highslide JS Sezon w pełni, a murawa Skawy nie nadaje się do gry. I co teraz? Jakim cudem dziki zaatakowały murawę Skawy, skoro boisko w Jaroszowicach jest ogrodzone?
Mamy zrobione ogrodzenie od strony rzeki, ale zawsze zostawiamy otwartą furtkę w bramie, ponieważ w ciągu dnia na teren boiska przychodzą dzieci pobawić się na huśtawce, czy pograć w piłkę. I po śladach widać, że dziki musiały wejść na murawę właśnie przez tą furtkę – mówi nam prezes Skawy, Piotr Porębski.
Niestety, dzikie zwierzęta nie oszczędziły ani jednej części boiska, grasując po całej murawie wzdłuż i w szerz. W większości miejsc wyorali niewielkie doły, ale są fragmenty murawy, na których szkody są poważne. Działacze Skawy już zabrali się za naprawianie boiska.
Na całe szczęście, najbliższe dwie kolejki w B klasie gramy na wyjeździe, więc boisko trochę odpocznie. W sobotę mamy jednak mecz juniorów i musimy doprowadzić murawę do stanu używalności. Dlatego potrzebna nam jest pomoc finansowa. Byliśmy już nawet w tej sprawie w Urzędzie Ochrony Środowiska, skąd odesłali mnie do Koła Łowieckiego, jednak ciężko będzie otrzymać pomoc z tej strony, bo nie mamy ubezpieczonego boiska. Może Gmina Wadowice albo Podokręg nam pomoże – martwi się prezes jaroszowickiego klubu.
Jak dodaje prezes Porębski, to nie pierwszy taki atak dzików na boisko w Jaroszowicach. Dwa lata temu zwierzęta także grasowały na obiekcie Skawy. Z kolei w 2010 roku dzikie świnie kilka razy atakowały murawę w Choczni. Działacze Olimpii zrobili jednak ogrodzenie wokół obiektu i zwierzęta muszą szukać zabawy w innych miejscach.

Na ostatnim spotkaniu samorządowców z wojewodą małopolskim Jerzym Millerem wójt Stryszowa Jan Wacławski apelował do przedstawiciela rządu, by na poważnie zająć się tą sprawa.
Wysokie trawy, te zakrzaczenia są naturalnym siedliskiem dla dzików. Wszystkie nasze gminy mają z tym problem, bo interwencji ze strony mieszkańców jest bardzo dużo. Zwracamy się do myśliwych, plany roczne odstrzałów są bardzo duże. Jednak jest to plaga, u nas są takie przysiółki, gdzie w jednym miejscu ponad 50 dzików grasuje - mówił Jan Wacławski.
Jak zauważył wójt, koła łowieckie nie są chętne do wypłaty odszkodowań dla rolników, bo nie mają na to pieniędzy. Zresztą te wypłaty nie stanowią zdaniem wójta żadnej rekompensaty strat. Co zrobić z dzikami? Odstrzelić - proponuje wójt wojewodzie, ale Jerzy Miller sam odstrzału organizował nie będzie.
Kiedyś zapraszano z zagranicy, żeby strzelali, teraz się nie zaprasza. Może trzeba nad czymś pomyśleć. Może na te dziki będzie ktoś polował. Ja potwierdzam, dzików jest o 30 procent więcej niż powinno być w skali województwa. Tylko za to musi się ktoś zabrać i zorganizować. Ja nie mam żadnego uprawnienia w tym zakresie i tutaj nie chodzi o prawo, tylko trzeba coś zaproponować, bo samego dziki nie uciekną- radził wójtowi wojewoda Jerzy Miller.


(tm)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (24)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... kol komentuje +0
No coś podobnego.? Skandal. Te dziki to są naprawde świnie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 09 - 2013
... taxi komentuje +14
Mister komentuje 4
"employee of Wadowice MOPSU, mobing used against his own brother, as well as the father of the tormented son, and her brother (brother and I kept her children for 20 years)"

"pracownica z wadowickiego MOPSU, stosuje mobing przeciwko własnemu bratu,a takze na ojca- aby gnebił syna,(brat finansował siostre i jej dzieci przez 20 lat)"

he wiemy o kogo chodzi !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
14 - 09 - 2013
... Mister komentuje +11
"employee of Wadowice MOPSU, mobing used against his own brother, as well as the father of the tormented son, and her brother (brother and I kept her children for 20 years)"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 09 - 2013
... terapeuta komentuje +9
A ja myślałem, że tak wygląda boisko po B - klasowym meczu Jaroszowic.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 09 - 2013
... STRYSZOWIANIN komentuje +0
wójtowie starostowie się tak pięknie wypowiadają a dziki dla nich to konkurencja bo taż ryją tyle że w kieszeniach mieszkańców. wytłuc wszystkie świnie!!!!!!!!1

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 09 - 2013
... Marinex komentuje +2
Jak nie umiecie dbać o boisko,to takie macie skutki !!!

Ogrodzenie jest,a mimo to weszły "świnki"pograć "ryjami na trawie" ? ha,ha,ha !

A bramka powinna być na sprężynę i zatrzask(blokadę),żeby sobie tak łatwo nie weszły !!!

Macie teraz nauczkę na przyszłość-----gospodarze boiska !!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 09 - 2013
... gonzo komentuje +2
TEDD JAKA AMBONA ZASTRZELILI BY KRZYSIA

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 09 - 2013
... dobromił komentuje +1
rece precz od dzikow ,dzik na prezydeta

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 09 - 2013
... clairvoyant komentuje +19
[quote name="Lalamido"]Nie mogły zryć granitu na rynku to poszły do Jaroszowic ;)[/quote]
"This is a granite workers Eat defects. MO-PSU, they fuck everything and especially the possessions of their subjects!! (profanity, use of old people, in order to take over their estates! TOZ FROM THIS HYTRZEJSZE the devil himself!
"ten granit to zryją pracownice wad. MO-PSU , te ryja wszystko a zwłaszcza majatki swych podopiecznych!!!!( wulgaryzm, wykorzystywanie starych ludzi, w celu przejecia ich majatkow!!! TOZ TO HYTRZEJSZE OD SAMEGO DIABLA!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 09 - 2013
... Sumienie Jaroszowic komentuje +8

Pewnie ktoś Salachanie podłożył świnię!


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... tedd komentuje +9
Nic tylko na boisku ambonę postawić. Rozwiąże się problem z dzikami a i sędzia będzie miał wszystko jak na dłoni . No i najważniejsze-będzie bezpieczny.!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... teddy komentuje +6
jeśli ktoś robi ogrodzenie przed dzikami to jak można być tak bezmyślnym żeby zostawiać otwartą furtke?

teraz juniorzy powinni zagrać na innym boisku, bo tutaj tylko mogą sobie nogi poskręcać...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... alex358 komentuje +4
Najlepsze teraz siedlisko jakie maja dziki to teren budowy Zbiornika Wodnego w Świnnej Porebie. Wysokie trawy i krzaki-doskonały teren do rozmnaznia i do wypadów na posesje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... joohny komentuje +2
jak nie stać na ogrodzenie normalne wystarczy kupić elektrycznego pasterza i będzie po problemie, na pewno koszty będą mniejsze niż naprawa boiska bo na pewno dadzą cenę naprawy jak za nowy płot

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... demik komentuje +10
może z rządu przyszły świnie tam ich jest mnostwo!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... Zagłoba komentuje +7
Tatarzy nie lękajcie się dzików.Radny Krzyś panuje nad wszystkim!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... bla komentuje +10
'Pod osłoną nocy przedostały się na boisko w Jaroszowicach i urządziły sobie niezłą zabawę, nie mając świadomości, jakie szkody wyrządzają niewinnym piłkarzom.' Które zwierzę, zwłaszcza dzikie, robi coś świadomie? Ludzie, czy biedny dzik wie, że tam akurat jest boisko i właśnie na nim graja nasi jakże świetni piłkarze? ;/

jak coś to 'zwierzęta wyorały', a nie 'zwierzęta wyorali' .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... marinka komentuje +4
boję się wracać do domu nocami, były juz przypadki ze ludzie musieli uciekac przed dzikami, straż miejska powinna to wyłapać i do rezerwatu wywieźć bo żyć się nie da !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +3
Ludzie nie takie dziury w ziemi robią i myślą , że czynią dobro. W Warszawie to nawet kilkanaście metrów wgryzają się w ziemię i budują metro czy coś w tym rodzaju. Chcą pod ziemią jeździć pociągami. Czy to jest mądre postępowanie ? - pod ziemią . Zwierzęta biorą przykład z ludzi i po prostu ryją. A czy my nie ryjemy pod sobą. Ja widziałem tutaj zdjęcia obywateli, którzy taczkami zwozili po UM bodajże śmieci. Śmieci zwozili do Rynku pod UM. Gdzież tu jest rozsądek ? , panie ten, ten - no jakżesz pan się zwie z tymi taczkami ? Świnki urządziły sobie tylko taką małą zabawę i zapewne wzorowały się na ludziach. Przykłads zawsze powinien iść od jednostek stojących na wyższym stopniu rozwoju cywilizacji. Prosiaczki ucywilizowane , co nie ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... agaj komentuje +5
Komentarze na poziomie ludzi, którzy nic nie robią i nie doceniają pracy innych, a ponadto pokazują swoje "dobre wychowanie i kulturę języka". Wybitni przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego.Brawo - gdyby głupota umiała podróżować, bylibyście na antypodach. Szkoda, że tak nie jest.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... loco komentuje +8
podeszły z Wadowic, w granicie ciężko ryć !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... :) komentuje +14
Zaorać i kukurydze posiać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... lump komentuje +4
dobrze zrobiły następny sędzia nie dostanie w ryja

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
... wadowiczanin z oddali komentuje +8
Kiedyś nie było z tym problemu,głownie dlatego że byli ,,kłusownicy" i myśliwi.Teraz jednym się nie opłaca a inni wymarli.,,Rozdziobią nas kruki i wrony"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 09 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był