d62e124a6debb3995363e0c99c5d81a1.html Powstaje nowe przedszkole. Jeszcze w tym roku przeprowadzka

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Powstaje nowe przedszkole. Jeszcze w tym roku przeprowadzka

Email Drukuj
Jeszcze w tym roku zakończy się budowa nowego przedszkola na osiedlu Pod Skarpą w Wadowicach. Placówka przyjmie do siebie w pierwszej kolejności dzieci z Przedszkola nr 5, które obecnie muszą uczyć się w pomieszczenia mieszkań w jednym z osiedlowych bloków.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Wadowice finiszują z budową przedszkola na największym osiedlu w mieście - Pod Skarpą. Na zakończenie tej inwestycji czekają mieszkańcy osiedla, głównie rodzice, których dzieci muszą uczyć się w ciasnych pomieszczeniach mieszkań w jednym z bloków osiedlowych.

Taka sytuacja ma miejsce już 25 lat. Jak się dowiadujemy, mury nowego przedszkola mają być gotowe jesienią. O kontrakt na budowę przedszkola starało się aż 14 firm. Inwestycję wykonuje dla miasta Zakład Budowlano-Montażowy PROBUD sp. z o.o z Żywca. Kontrakt opiewa na 4.094.228,08 zł.

Nowy budynek ma mieć 890 m. kw. zabudowy i 771 m.kw. powierzchni użytkowej. To pozwoli na utworzenie tutaj od czterech do sześciu oddziałów grup przedszkolaków. Budynek będzie miał własną kuchnię, jadalnię i oczywiście szatnie, toalety, a także salę korekcyjną. Na zewnątrz powstanie plac zabaw dla maluchów.

Nowa siedziba przedszkola stoi na placu w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 1 na osiedlu Pod Skarpą. Placówka zachowa swoją odrębność jako Przedszkole nr 5 im. Gustawa Studnickiego. Utrzymywane będzie przez miasto w ramach gminnej sieci publicznych przedszkoli.

W pierwszej kolejności zostaną do niego przeniesione grupy dzieci z placówki, która obecnie znajduje się w przerobionych mieszkaniach lokatorskich bloku nr 5. Inwestycja powstaje w odpowiedzi na konsultacje społeczne oraz apele rodziców z największego osiedla w mieście.

Pierwotnie przedszkole miało powstać tutaj już 25 lat temu przy okazji budowy nowego osiedla przez Spółdzielnię Mieszkaniową. Ale PRL-owskie władze gminy nie doprowadziły do zrealizowania tej inwestycji, a potem brakowało pieniędzy w budżecie samorządu. Decyzję o budowie nowej placówki podjęła burmistrz Ewa Filipiak przy poparciu radnych Wspólnego Domu, PiS oraz PO.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (8)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... demik komentuje +0
są dwa przedszkola jakas kobieta z Woźnik je ma jedno na wojska polskiego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2013
... Gerard komentuje +5
A lewacy i komuchy twierdzą, że od 20 lat w Wadowicach nic się nie dzieje. Zawsze z białego zrobią czarne, a z czarnego białe. Banda idiotów i ludzi chorych z nienawiści ! Porządni Wadowiczanie, wystrzegajcie się ich !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2013
... mieszkaniec bezpartyjny komentuje +7
Co jest w WADOWICACH zasługą samorządu a co urzędniczym obowiązkiem.
Czy wyremontowanie ulicy, szkoły jest zasługą czy obowiązkiem?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 08 - 2013
... Leon Orzech komentuje +7
A ja bardzo dziękuję naszej pani burmistrz, bo bardzo dobrze gospodarzy i dba o pieniądze publiczne. Przeszkadzają jej świry typu lewego, ale pomimo tych przeszkód inwestycje idą pełna parą.
Nie sądziłem, że rynek jest tak bardzo udany i ładny. Rzeczywiście teraz Wadowice są perełką na skalę europejską. Tylko trzymajcie tych głupich komuchów jak najdalej od magistratu, bo oni wszystko chcieliby zniszczyć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2013
... Krs komentuje +11
Po prostu przedszkole było potrzebne to i zbudowano.
Szkoda tylko że żłobek został zlikwidowany.
Żadne zasługi, tak powinno być - jest potrzeba jest i realizacja.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2013
... klementyna komentuje +6
A na zewnątrz oczywiście już powstał plac zabaw,betonowy oczywiście ba jakże by inaczej. Wadowice słyną z "betonów".
Piszący ten artykuł mógłby się pofatygować i sprawdzić czy jest w tej chwili na to miejsce ale chyba ja mam odmienne wyobrażenia placu zabaw i stąd moje wątpliwości.
Zasługi wymienionych powyżej nieocenione.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +4
Kiedyś to przedszkole może się nazywać imieniem - " Ewy Filipiak ". Co - nie może tak być ? Adam Mickiewicz też o tym nie wiedział jak pisał " Pana Tadeusza " , że w takich Wadowicach główna ulica będzie się nazywała jego nazwiskiem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2013
... kioa komentuje +11
. Inwestycja powstaje w odpowiedzi na konsultacje społeczne oraz apele rodziców z największego osiedla w mieście.
____ długie te konsultacje ale nowego przedszkola nie uratuje nawet stara kadra( problemowa)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
29 - 08 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był