8c547f473eeb259797f477ff59824f43.html Remont na Kościelnej. Już kończą pracę

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Remont na Kościelnej. Już kończą pracę

Email Drukuj
W Wadowicach dobiegają końca prace przy remoncie ulicy Kościelnej. To już ostatni etap planu rewitalizacji miejskiej starówki. Wykonuje go firma Inodom z Cięciny. Na ulicy ułożono już kostkę i płyty granitowe. Koszt inwestycji to 263 tysiące złotych.


Highslide JSUlica, której mokry grunt pokazywała jedna z ogólnopolskich stacji telewizyjnych, jako fałszywy przykład, że Wadowice grzęzną w błocie doczekała się długo zapowiadanego remontu i właśnie dobiegają końca prace przy jej remoncie.

Roboty realizuje dla miasta firma Inodom. Prace objęły montaż nawierzchni z kostki granitowej ok. 193 m.kw. oraz ułożenie płyt granitowych (ok. 308 m.kw.), do tego jeszcze ułożenie krawężników granitowych.

Highslide JSOstatnim etapem jest wykonywany właśnie  montaż balustrady ze stali nierdzewnej przy rampie podjazdowej dla inwalidów do bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Zakład Kamieniarski Inodom z Cięciny koło Żywca za wykonanie kontraktu otrzyma zgodnie z podpisaną umową 263 tysiące złotych.

Podobnie jak budowa fontanny na rynku oraz umieszczenie tablic z nazwami miejscowości i krajów, do których pielgrzymował papież Jan Paweł II, tak też i teraz roboty na Kościelnej zostały wyłączone z kontraktu z głównym wykonawcą rewitalizacji centrum miasta.

Highslide JSPrace przy przebudowie centralnego placu miasta realizowało dla samorządu w latach 2010-2012 przedsiębiorstwo Mostostal Warszawa S.A. Ta inwestycja zakończyła się w październiku zeszłego roku i dokonano już jej odbioru. Wykonawca musiał jednak w lipcu poprawiać na własny koszt kostkę brukową, która wyłożono ulicę Mickiewicza.

Projekt rewitalizacji rynku i ulic sąsiednich w Wadowicach finansowany jest z funduszy Unii Europejskiej. Jak wstępnie wyliczyli urzędnicy, koszt wszystkich prac związanych z rewitalizacją centrum miasta będzie wynosił ok. 10 mln złotych.

Przy okazji warto zauważyć, że wbrew różnym niedorzecznym opiniom przeciwników rewitalizacji i przebudowy rynku, zarówno plac Jana Pawła II, jak i teraz ulica Kościelna nie zostały wyłożone żadnym "betonem", a... granitem.

Granit i beton to jednak nie to samo. Niezorientowanym spieszymy  z wyjaśnieniem. Granit to głębinowa kwaśna skała o budowie krystalicznej, zbudowana z kwarcu, skalenia potasowego i plagioklazu oraz biotytu. Jest najpospolitszą skałą magmową. Występuje w utworach wszystkich er i na wszystkich kontynentach.

Ze względu na dostępność dużych bloków, łatwość cięcia i polerowania, walory estetyczne oraz wytrzymałość i kwasoodporność jest używany w budownictwie jako kamień budowlany w postaci bloków, krawężników, kostki brukowej, czy grysy, wytwarzane są z niego też na potrzeby dekoracyjne płyty okładzinowe.

(mp)
Aktualizacja (24.09)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (39)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... HONOROWY komentuje +5
referendum czas zaczac

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 09 - 2013
... jachuda komentuje +6
coz ty durniu robisz z Wadowiczan IDIOTOW co nie maja pojecia o kamieniach..
Nie wiesz co mieli autorzy na mysli !!!!
Jesli chcesz cos zrobic dobrego dla ludzi ...TO NIE PISZ !!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 09 - 2013
... WWWojciech komentuje +12
Ten artykuł to wg mnie szczyt hipokryzji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... gonzo komentuje +15
remont na kościelnej kończą prace a kiedy remont remontu?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... Granit komentuje +4
Granit to głębinowa kwaśna skała o budowie krystalicznej, zbudowana z kwarcu, skalenia potasowego i plagioklazu oraz biotytu.

A lekarz ostatnio powiedział mi, że mam niedobór potasu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... ibanez komentuje +8
Drogi empe i koratbo tu nie o to idzie co się robi, a za ile.... Bo jeżeli coś się robi za zbyt duże pieniądze to jest to marnotrawienie tych pieniędzy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... Dr.No komentuje +17
Niech tylko przymrozi,
to na Kościelnej ulicy lodowisko się uczyni,
biedni pielgrzymi nózie łamiąc,
do szpitala będą się kierować,
i będą pomstować.

Paszkwil ów wymyśliłem patrząc na ulicę Kościelną, gdzie pewnej starszej pani "podjechała" noga na śliskim... chmmm... granicie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... jam komentuje +14
podstawowe pytanie po co robić artykuł o czymś co nie zostało jeszcze zakończone ?:O
to albo prace są zakończone albo nie co to k.... ma być :O żenada na całej lini

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +14
Moja bezwzględna obiektywność każe mi te prace ocenić bardzo pozytywnie. " Cząstka pracy wykonana i znów cząstka, i znów ciastka, i znów noc, i znów od rana do cząstki dodana cząstka ". / K.I. Gałczyński /

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... V2 komentuje +4
Ujadajcie dalej komuchy ! Tyle wam już pozostało. Stoicie na przegranej pozycji. Referendum przerżniecie z hukiem, a za rok wśród radnych nie będziecie mieć już żadnego przedstawiciela. Ogromna rzesza mieszkańców gminy to nie głupki, tylko poważni ludzie, którzy na wasze prymitywne chwyty nie dadzą się złapać.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... beton! komentuje +18
Jeżeli ktoś wyrażenie "betonowa pustynia" traktuje dosłownie, to tylko oznacza, że jest niedouczonym tłukiem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... Zofija narkomanka komentuje +6

TYLKO KOMUCHY MOGĄ POMYLIĆ SZLACHETNY I NATURALNY GRANIT Z BETONEM

NORMALNI LUDZIE NIE SĄ AŻ TAK TĘPI JAK ĆPUNY I LEWACY

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 09 - 2013
... rynek komentuje +22
Dlaczego nasze pieniądze są zarządzane prze takich ludzi? przecież oni się nam w twarz śmieją i kradną na prawo i lewo. Połowę kosztu remontu ktoś wzią do kieszeni i dlatego takie ceny. Rynek gorszy niż był wcześniej sam beton!! Przez nastawienie na dużą ilość wycieczek mamy największe ceny w małopolsce...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2013
... edek od kredek komentuje +16
Tak remont Kościelnej,a ile razy będą ja poprawiac co tam tyle kasy ma kosztować???będzie tak jak z ulicą Mickieiwcza i rynkiem wieczne poprawki???????????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2013
... józek z ponikwi komentuje +11
A na Jezuickiej mają zrobić nawierzchnię z piaskowca indonezyjskiego aż do nr 46
A na Zaskawiu z granitu kudłatego

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2013
... Piotr_82 komentuje +40
Za rok rewitalizacja magistratu. Pora wymienić 20-letni beton.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2013
... Qcicho komentuje +41

...A KIEDY ZOSTANIE WYMINIONY "BETON" NA "GRANIT" W PAŁACU ???Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2013
... Marinex komentuje +20
Rewitalizacja skończy się na Kościelnej,a zacznie się poniżej od sklepu(warzywniak) do "Placu Fien than " ,bo kostki już wychodzą !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2013
... osm komentuje +25
... skoro granit taki dobry - to jak to się stało , że parę lat temu jacyś idioci doradzili wyłożyć chodnik i schodki wokół bazyliki piaskowcem ...
- a z czego są schody od kościoła w dół w stronę Placu Solidarności i szkoły ... ?
( z pianki ? )

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2013
... terapeuta komentuje +8
Niesamowite, żeby nie odróżnić GRANITU od BETONU. Jacy ludzie pchają się do władzy? Dobry gospodarz czy właściciel posesji to potrafi. Czerwoni nie potrafią i potem szukają pieniędzy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2013
... Krys komentuje +18
Czy są przewidziane ubikacje ?
obecnie działająca jest za daleko.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... morwa komentuje +35
Zahaczyłem wieczorem o wadowicki rynek. Oświetlenie koszmar i paskudztwo - naprawdę współczuję mieszkańcom. Nie wiem czy to pomysł szalonego architekta czy ignorancja władzy, bo miało wyjść pewnie wspaniale, a wyszło jak zwykle czyli bez gustownie, nie oszczędnie, nie ekologicznie. Można byłoby pisać i wymieniać dość długo wady tej instalacji - wystarczy podsumować jednym słowem: wstyd.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... znafca_BMW_fan komentuje +9
ja się pytam kiedy będzie na placu JP II drift-party dla fanów tylnego napędu?

Skodziarze też mogliby uczestniczyć, w charakterze widzów. Może następne ich auto nie byłoby już Skodą

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... Przejazdem komentuje +73
Jestem mieszkańcem północnej Polski, i w Wadowicach jestem tylko kilka razy w roku. Czasem śledzę wydarzenia w mieście na tej stronie. Czytałem o kosztach i o czasie trwania remontu rynku. W ubiegłym tygodniu miałem okazję osobiście zobaczyć efekty tych prac i zweryfikować to co sie pisze na forum..... I szczerze mówiąc nie zachwyciło mnie nic.... moim zdaniem pieniądze wyrzucone w błoto...żadnego charakteru to miejsce nie ma..... takie nijakie , właściwie sprawia wrażenie pustyni architektonicznej. Można było za dużo mniejsze pieniądze osiagnąć znacznie lepszy efekt moim zdaniem

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... anij komentuje +36
Jak taka łatwość polerowania to zacznijcie od ścierania gum z tego granitu:) Bo ostatnio chodziłam po rynku i co parę metrów były poprzyklejane gumy.
A pyzatym rynek jakby nie mówić BYŁ zabytkiem. A chcieli Zrobić podobiznę placu św. Piotra w Rzymie tylko im coś nie wyszło:P:P
Szkoda gadać czasu się nie cofnie:(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... meisungjiAsiaProject komentuje +1
do Józio - masz bardzo słabe informacje , w ogóle nie wiesz co się na mieście dzieje.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... jabłoński333 komentuje +7
A mie sie podoba , mamy takie piękne miasto te stare kamienice , stare sklepy trzeba to kultywować , nie tylko chińskie towary w supermarketach a potem narzekać że pracy nie ma. Kupujcie nasze produkty. Szkoda tylko że nie ma na głównej drodze znaku strefa dla ludzi żeby auta nie miały pierwszeństawa bo jak chcemy turystów miliony i dużo miejsc pracy to potrzeba bezpieczeństwa dla przyjezdnych a tego nie ma, a w większości miast turystycznych najlepszych miast jest. " Z WADOWICAMI JEST TROCHĘ TAK JAK Z PIĘKNĄ CHOINKĄ NA ŚWIĘTĄ ALE NIE PRZYOZDOBIONĄ "

Sporo w tym wszystkim nie dociągnięć jak się płaci 20mln za remont ogólnie wszystkiego to trzeba żądać perfekcji.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... No to lewicę szlag trafi komentuje +11
Klin pijany snuł się po rynku i hałasował w czwartek wieczorem. To chyba z rozpaczy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... Kasia 3 komentuje +8
Władza się nachapały radni i bezradni powiatu teraz można tańsze inwestycje robić i kolega Edzio nie będzie miał sensacji.Najlepszą sensacją jest on na teranie powiatu.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... józio kowalski komentuje +18
Czyli powstaje już ostatnia droga dojazdowa na ten parking, jakim jest nasz rynek. Ciekawe, czy będzie go dzierżawił pewien wadowicki przedsiębiorca, posiadający również pralnię? Małe szanse sądząc po zatargach z miłościwie nam panującą panią burmistrz... Ostatnim etapem prac będzie postawienie budek parkingowych. Z racji licznych pielgrzymek o niskich cenach możemy pomarzyć, ale za to rzadziej zobaczymy na pl. Kościuszki karteczkę z informacją o braku wolnych miejsc.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... aa.a komentuje +58
jaki koniec - teraz dopiero się zacznie. Już są powyrywane kostki brukowe na jezdni, kurtyna wodna pięknie wypłukała spoiny płyt co dla takiego beznadziejnego podłoża, jakie zastosowano na rynku oznacza wieczne kłopoty. A tłumaczenie co to jest granit, też nie pomoże. Indolencja urzędnicza, wszechwiedza p. burmistrz, która i tak lepiej wie, jak się projektuje tworząc coś na swój gust, a nie zgodnie ze sztuka projektową i budowlaną - zaowocuje tak, że dłuuugo nie zapomnimy o rynku.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... Dawid44 komentuje +11
Firma kładąca nawierzchnię ma też wybudować kiosek w którym ma się mieścić konsulat jednego państwa, którego historię bada obecnie znany wadowicki Hystoryk kudłaty głoszący prawdy objawione i nauczający ciemnych mieszczan historii.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... jan3waza komentuje +27
Wszystko spoko ale granit i tak z znacznej odległości wygląda jak beton. Jest na to sposób ale projektant i osoby akceptujące nie pomyślały że są inne kolory granitu wiadomo jest droższy ale dodać jakiś motyw na placu zmienił by niewyobrażalnie efekt i wygląd, no i plac nie wyglądał by jak wylany betonem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2013
... No to lewicę szlag trafi komentuje +7


Postkomuszki nie będą miały na co narzekać.

Może w końcu lewusy przestaną słać fałszywe donosy?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2013
... Wadowic komentuje +32
W porównaniu z kosztami fontanny to jest taniocha jakaś promocja chyba.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2013
... Furiat. komentuje +37
I tym sposobem prze..... cały budżet , nie ma już nic !
No i jeszcze poznaliśmy skład granitu , ale z Chin był by tańszy .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2013
... Dominik komentuje +61
"wbrew różnym niedorzecznym opiniom przeciwników rewitalizacji i przebudowy rynku, zarówno plac Jana Pawła II, jak i teraz ulica Kościelna nie zostały wyłożone żadnym "betonem", a... granitem."
Trzeba zrozumieć że beton to przenośnia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2013
... koniec komentuje +28
tak koniec, jeżeli tylko nie zapomnieli wkopać żadnej rury..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2013
... demik komentuje +34
a to tam przy kosciele bezrobotni mają prace podejmowac?? Ze niby podziwiac te miliony zainwestowane w beton?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był