932536a7c50d27a181d60195b348d133.html Odpust w Kalwarii. Będą ogromne korki

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Odpust w Kalwarii. Będą ogromne korki

Email Drukuj
Centralne uroczystości odpustowe w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczną się w piątek (15.08). Do miasta ściągnie nawet 100 tys. wiernych. Policja informuje o olbrzymich utrudnieniach w ruchu kołowym i zapowiada liczne patrole.


Choć uroczystości Wielkiego Odpustu Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej trwają już od niedzieli (10.08) to jego centralna część zaplanowana jest na ostatni trzy dni, czyli od piątku (15.08) do niedzieli (17.08). W związku z tym, że do miasta może ściągnąć nawet 100 tys. osób policja już teraz informuje o czekających na nich utrudnieniach w ruchu drogowym.
W dniach 15 sierpnia 2014 r. w godz. 12:00 do 21:00, 16 sierpnia 2014 r. w godz. 18:00 do 23:00, 17 sierpnia 2014 r. w godz. 5:00 do 15:00 wystąpią poważne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. W szczególności dotyczy ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska - brzmi komunikat Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.
Ruch kołowy na drogach powiatowych relacji Kalwaria - Palcza i Kalwaria– Bugaj (w piątek i niedzielę) zostanie okresowo całkowicie wytrzymany. Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonie parkingów zostaną wystawione patrole Policji. Nastąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska na ulicach i drogach gminnych na lokalizację parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.
Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na wyżej wymienione uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44. Za powstałe niedogodności przepraszamy i prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości- dodają policjanci.
Jednocześnie funkcjonariusze policji apelują do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdem w tym rejonie może okazać się niemożliwe.
Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, Druhów straży Pożarnej, kościelnej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na parkingach- dodaje na koniec Komenda Powiatowa Policji.
(kp)
Aktualizacja, 15.08.
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (15)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ratap komentuje +4
w wadowicach jest moze trochę glupkow,ale my co chodzimy na łotpusty,to nie takie z nas durnie i swoje o wszystkim wiemy,a wy pokazcie ,co umiecie coby było lepiej dla wszytkich ,a moja stara bez te korkowe buty otarla pienty i ku chalupie musialem ją targać na barana..hej

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
... mieciu do kto to komentuje +1
A tobie to cosik sie nie podobo? słoma ci z butów wystaje a sie czepiac bedzie ! ludziska sie przednio bawio na łodpuscie, a tu jakas zakała sie znalazła!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
... kto to komentuje +1
Same debile tu wypisują takie debilizmy.Ale mamy w Wadowicach matołów,aż wstyd!.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
... łogórcosz komentuje +3
Korki powinny być na każdym odpuście . Od dziecka kupowołem korki ,kapsle ,łogórki miśki i cukierki . Cukierków nie lubie zwłaszcza po łogórkach. A teroz ino same chińskie petardy ... Co to za łodpust ..?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
16 - 08 - 2014
... ciostko komentuje +1
no siudmy, nie bądź samolubem! podziel ze sie, coś tam dobrego nakupił na Karwali.. !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... krach komentuje +4
ty "siudmy"-nie bądź samolubem,kupujesz "se',a nie myslisz o babce?,fundnij jej chociaż różaniec z ciastkowych paciorków i ogórka kiszańca,a zaliczysz "se"dobry uczynek,a babka będzie cię wychwalać na cała Kaczynę.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... @ gryzol komentuje +1
jak Warszawa, Wrocław czy Poznać weekendowe dni. Nic nowego. Po co te nerwy. Policja pisze o objazdach i możliwych korkach a ty tutaj chyba jakąś polityke chce wetknąć. Daj se siana lepiej. Ciesz się piękną pogodą!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... gryzol komentuje +9
korki to już nic nowego nawet w Wadowicach ile sie jedzie na most Skawy jakie korki na obwodnicy sa a wy tu o Kalwarii piszecie najpierw popatrzcie jak zakorkowane jest nasze miasto

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
15 - 08 - 2014
... siudmy komentuje +9
Korki nie korki jo z babkom sie biere na odpust. Kupie se miski z kremem i te biole cukierki i marcepan. Tak mom z roku na rok.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2014
... oglądacz komentuje +3
Standardowo, ludność wiejska się zbiera i się drogi blokują. Korki i brak miejsc do parkowania w Wadowicach to wszystko ludność wiejska, wieczorem jak wszyscy wracają do siebie na wieś na mieście pusto !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2014
... binek komentuje +1
a dopiero co ludzi bedzie w Woźnikach ho ho!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2014
... kałakolczik komentuje +5
Spokojnie - bez emocji. Nie ma żadnego racjonalnego powodu i uzasadnienia, żeby mnie tam miało ponieść. I to jeszcze w dzień wolny od pracy. Pan Bóg powiedział do mnie wyraźnie i zdecydowanie " chłopie ! - w dzień wolny od roboty to ty wypoczywaj i nie plątaj się w ciżbie ludzi ". Mówię wam prawdę - tak do mnie powiedział.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2014
... dd komentuje +5
No edi2310 nie musisz płacić ,a jak nie stawaj na łące prywatnej. Takim prawem są pobierane opłaty że to jest własność prywatna .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2014
... nowa Prawica komentuje +6
jak ma być dobrze w tym kraju jak wszędzie sami socjaliści!!taki edi chce wszędzie kasy fiskalne i podatki może przyjacielu w kibelku sobie tez załóż kasę bo przecież odnosisz korzyść robiąc kupkę bo ci ulżyło.własnie dlatego ze jest wszystko opodatkowane i publiczne to musisz PRZEPŁACAĆ!!!!!tak trudno ci zrozumieć ze teraz ten bilecik na parkingu zrobiony raz do roku na prywatnej posesji kosztuje Tylko 5 zl a jak każesz takiemu włascicielowi pola zapłacic podatek za to ze udostępnia go na parking to zapłacisz 10 albo i więcej!!!!wolność własność sprawiedliwość

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2014
... edi2310 komentuje +21
Chcialabym sie zapytac jakim prawem sa pobierane oplaty za miejsca parkingowe tudziez na łace czy pastwisku dla bydla gdzie kasy fiskalne?fiskus powinien sie za to zabrac podam przyklad strazak stoi na drodze za wiaduktem kolejowym skrecajac w prawo od kalwarii i daje blankiecik za ktory masz zaplacic 5 zl paranoja za wszystko wtym kraju musisz placic?nawet za to ze idziesz sie pomodlic na drózki:-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był