9e6c70c0ed5b0aebc5b6007091921726.html Ciemne chmury nad powiatem. Znowu zalewa domy i zakłady

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ciemne chmury nad powiatem. Znowu zalewa domy i zakłady

Email Drukuj
Strażacy jeszcze nie doliczyli się wszystkich strat po ostatniej ulewie w Wadowicach, a już wyjeżdżają do kolejnych wezwań. Wszystko za sprawą zapowiadanego ulewnego deszczu. W ciągu najbliższych godzin może spaść nawet 60 mm wody.


Choć meteorolodzy zapowiadali mocne opady w naszym regionie to upalne przedpołudnie nie pozwalało nawet na chwilkę pomyśleć o takiej możliwości. Tymczasem na krótko po rozpoczęciu opadów w powiece wadowickim rozdzwoniły się telefony do straży pożarnej. Ulewa powoduje wzbieranie wód w lokalnych potokach.

Highslide JSW Spytkowicach podtopionych jest kilka domów w rejonie ul. Sosienki. Tam potok Bachówka wystąpił z brzegów i przelewa się przez mostek na drogę. Ulica jest nieprzejezdna i odcina część miejscowości od dojazdu. Natomiast przy ul. Zamkowej strażacy układają mur w worków z piaskiem.

W tym samym czasie woda przelała się przez zakład produkcyjny w Tomicach, a w Woźnikach poziom wody w rzece wzrasta tak szybko, że na miejsce wezwano zastępy straży pożarnej by zabezpieczyły wały przeciwpowodziowe, które jeszcze niedawno zostały wystawione na próbę. Także w Woźnikach strażacy wypompowują wodę z domów przy ul. Wadowickiej. Podobna sytuacja jest w miejscowości Miejsce.

Sytuacja może być rozwojowa, ponieważ meteorolodzy zapowiadają opady deszczu, które wyniosą od 30 mm do 40 mm, lokalnie około 60 mm, a także okresowo silne porywy wiatru oraz lokalne opady gradu. Taka sytuacja utrzymywać się może do końca dnia.
Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy pamiętać, że jeżeli zostaniemy zaskoczeni przez burzę poza domem najlepiej jest schować się w jakimś budynku. W mieszkaniu trzeba zabezpieczyć okna i usunąć wszystkie przedmioty z balkonów i parapetów. Starajmy się też unikać parkowania samochodów pod drzewami -informują lokalne służby kryzysowe.
}} Trudna sytuacja w Woźnikach:

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS


(kp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (16)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... hmmm komentuje +19
Jak sie stawia chałupy na zalewowych terenach to co w tym zalewaniu jest dziwnego?
Popatrzcie na ostatnie zdjęcie dom stoi praktycznie na rzece! a reszta domów podobnie, ten zalany przysiółek to sie chyba nie bez powodu nazywa żabie miasto. Tyle miejsca na górze koło cmentarza to sie nad rzeka musieli pobudowac, co za ludzie w tych woźnikach mieszkają...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... m1 komentuje +9
@furiat
Co ty tej nędznej zupy zazdrościsz ludziom, ty chcesz by odrabiali za tą zupę bryję, która nie wiem czy jest warta 50 groszy? pamiętaj, że nawet najbogatszych społeczeństwach są ludzie, którzy sobie nie radzą, czasem z własnej winy, a czasem to zbieg nieszczęśliwych sytuacji lub choroba społeczna.
Wstyd, że jest XXI wiek, a niektórzy myślą jak za czasów pańszczyznianych.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... takitam1234 komentuje +28
Może by ktoś strażakom podziękował bo co jak co ale należą do nielicznych w polsce którym można zaufać, zawsze przyjadą i pomogą. Ja osobiście DZIĘKUJE STRAŻAKOM !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... Krys komentuje +2
Oddajemy się ciągle pod opiekę świętych , zawierzamy im i co z tego mamy ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... Furiat. komentuje +19
Pani Burmistrz dba tylko o rynek , jeszcze śpicie a robotnicy interwencyjni jadą z koksem na całego i tak cały dzień kwiatuszki podlewają itp.

Zebrać tych żuli co po parkingach sepią i łopata do ręki i przepusty studzienki czyścić i straty na pewno były by dużo mniejsze.

A nie z naszych podatków czekają na kuroniówkę wpierw praca później zupa .

Wiadomo wody nie da się powstrzymać ale nieraz wystarczy na czas przeczyścić mały przepust a jak jest ulewa to nie powoduje większych strat.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... binek komentuje +13
burmistrz niech odejdzie juz!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... deszczer komentuje +3
głupoty gadacie, a ciekawe czy ten Pan który ma być lekiem na całe zło zrobił by tak co by nikogo nie zalało. Woda to żywioł i nie ważne kto na stołku siedzi jak ma zalać to zaleje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... @ jam komentuje +6
myslisz że o studzienki tutaj chodzi? błagam cie! Filipiakową to teraz nawet za burze bedziesz oskarżać? Nie ma znaczenia kto zwołał spotkanie ważne jest to , że niestety nie da się tak hop siup wszystkiego poprawić, bo wały należą do kogo innego, strumyki do kogo innego.. i bez robienia polityki mogę ci powiedzieć, że przy takich ulewach Warszawę tez zalewa w wielu miejscach, W poznaniu było dzisiaj podobnie... tylko że u nas zwala się sytuację na znienawidzoną władzę, bo wybory się zbliżają a ty Jam nie od teraz forujesz Klina i robisz mu wszedzie "PR" hehehehehe

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... jam komentuje +8
tak cwaniaku no to pare faktów koleżko czy koleżanko!
Spotkanie zostało zrobione tylko i wyłącznie przez SZanownego PAna Klina którego zapewne nie lubisz to on do Pani B napisał list a ona pewnie przestraszona że ludzie go posluchaja zwołała na ostatnią chwile spotkanie o którym mało kto wiedział bo ludzi było by wiecej Teraz kolejny fakt ze spotkania Pani B była tam z czescią swojej swity i centralnie olewała słowa i narzekania obywateli Wadowic co zresztą bedzie widac na filmku z owego spotkania
A co do twojego pytania Banalnie jest przepchać studzienke nawet żmijką Pani B niech ubiera gumiaki na nogi jak jej zależy na miescie i zasuwa ot to cała prawda peace

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... @ jam komentuje +4
jasne a byłaś na spotkaniu ostatnio? nie? to nie wiesz, że to nie jest takie hop siup! a być może wiesz, potrafisz , znasz czary? to ratuj!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... jam komentuje +9
No i znów pada i znów kanalizacja nie wyrabia studzienki nie przyjmują wody to co pani B robi w tym urzędzie tylko kasę od was wadowiczanie zbiera :O
TA GŁUPOTA PRZECHODZI WSZELKIE POJĘCIE

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... binek komentuje +3
A tam ludzie dosc kasy za odszkodwania wezmą, jak ktoe ma hondę w grazau to biedny nie jest

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... puszek komentuje +2
Dawno nie lało... Jakieś masakryczne to lato.Ciekawe co będzie we wrześniu i listopadzie?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... kondzior komentuje +11
@vancargo - idiotów nie hodują tylko rodza się tak naturalnie jak ty! Oby ci coś takiego się przydazyło to dopiero zobaczysz jak się fajnie płytki odrywa od ukiszonego wodą betonu!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... VanCargo komentuje +17
jebnij se płytki to zostanie tylko powycierać :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... zołza komentuje +8
do chol..ry! co to za lato? co my w tropikach zyjemy?! człowiek jeszcze dobrze nie zdążył drewnianej podłogi wysuszyć a już nastepna woda się zbliża! wkur.. mnie to wszystko!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był