d8e14ede09da7be1888d64992e5da98c.html Rusza duży remont drogi powiatowej

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Rusza duży remont drogi powiatowej

Email Drukuj
W Tomicach rusza remont drogi powiatowej na odcinku od torów kolejowych aż do mostu na Skawie. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Przebudowa drogi potrwa do końca października. Zdaniem radnego Bartosza Kalińskiego to długo oczekiwany przez mieszkańców remont.Radny powiatowy Bartosz Kaliński dopiął swego. Przez ostatnie lata będąc w zarządzie powiatu domagał się  remontu drogi powiatowej biegnącej z Tomic w kierunku Brzeźnicy. Część prac, za mostem na Skawie,  już wykonano, teraz rusza kolejny etap robót na drodze 1768K Tomice – Brzeźnica. Chodzi o odcinek między przejazdem kolejowym, a mostem na rzece.

Przetarg na wykonanie remontu wygrała firma Drog-Bud.
W poniedziałek w imieniu Powiatu uczestniczyłem w odebraniu przez wykonawcę placu budowy drogi, na odcinku biegnącym pomiędzy stawami rybnymi w Tomicach. Całkowity koszt tej największej od dwóch lat inwestycji na drogach powiatowych wyniesie 1.300.000 zł. Wyremontowane zostanie 1,3 km nawierzchni wraz z podbudową. Jest to zatem jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych w gminie Tomice ostatnich lat - informuje nas Bartosz Kaliński.
Roboty przygotowawcze na wspomnianej drodze już się rozpoczęły. Na budowę wjechał już ciężki sprzęt. Prace mają zostać zakończone najpóźniej do 31 października. Przez cały okres trwania remontu, na drodze można się spodziewać utrudnień w ruchu.
Z informacji które uzyskałem od przedstawiciela firmy Drog-Bud wynika, że w okresie kładzenia ostatnich warstw asfaltu wiążącej oraz ścieralnej, droga będzie zamknięta przez około 7 dni - dodaje radny Kaliński.
W rezultacie zaplanowanych prac wyremontowany zostanie odcinek jezdni pomiędzy mostem na Skawie wraz z położeniem nowej nawierzchni na samym moście, aż do lustra ok. 200 metrów przed przejazdem kolejowym. Projekt przewiduje m.in. wybudowanie 2 przystanków autobusowych z zatokami, przyczółków oraz przepustów. Natomiast kwestia remontu brakującego odcinka do torów kolejowych, a następnie dalej do drogi krajowej nr 28 w Tomicach (łączenie 400 metrów) pozostaje otwarta.
Kilkakrotnie na Zarządzie oraz Sesji Rady Powiatu wnosiłem o wykonanie remontu również tego fragmentu. Na razie z powodu niedostatecznej liczby zwolenników wśród radnych moje starania spełzły na niczym. Oczywiście będę podejmował kolejne próby, mam nadzieje że tak jak w przypadku odcinka którego remont właśnie się rozpoczął, zakończą się one szczęśliwym finałem - dodaje Bartosz Kaliński.
(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (26)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... bertil komentuje +2
Minął tydzień od zerwania asfaltu i zapanowała cisza,stąd taki termin-tydzień roboty dwa ciszy. A swoją drogą ciekawe czy przejazd przez nieużywane tory wchodzi w zakres remontu czy dalej będziemy sprawdzać sprawność naszych zawieszeń.Ciekawe czy ten pan w żółtym kaftanie wespół z tym w pasiastej koszuli wpadli na pomysł likwidacji znaku stop na nieużywanym od lat przejeździe,ile niepotrzebnie zużywanego paliwa setek kierowców przez jeden bezsensowny znak.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
12 - 08 - 2014
... ludek komentuje +1
Do "mieszkanca Tomic"...nie ma sie odwagi napisac swojego nazwiska? Bo p:Bartek zna? Oj biedny czlowieku....musisz miec straszne kompleksy ....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
11 - 08 - 2014
... Mieszkaniec Tomic komentuje +4
Ojjjjj kolejny PR-owy zabieg. A gdzie wstęga na otwarcie nowej inwestycji? Nieee zapomniałem będzie na zakończenie - żeby można było napisać kolejny artykuł pochwalny na cześć naszego radnego Bartosza K. Panie Radny - weź się Pan wreszcie do roboty bo do rządzenia Pan się nie nadajesz, czy to w gminie czy w powiecie. Może za jakieś 10 lat będziesz Pan w stanie coś więcej konkretnego zdziałać sam bo do rządzenia trzeba mieć dryg i umiejętności. Chyba że będzie Pan ciągle z każdym problemem sięgał po telefon do przyjaciela - patrz. Zdzisław K.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2014
... 1.3 km;-0 komentuje +3
1.3 km wielka inwestycja za tyle pieniędzy

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 08 - 2014
... pytanko komentuje +2
czy Mastek ma tylko te jedne okulary?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 08 - 2014
... sasiad zza miedzy komentuje +2
gratuluje,ktos tutaj dobrze napisal,ze mlodzi niech sie biora za myslenie.Popieram i ciesze sie ,ze nareszcie ktos zaczal myslec o drogach.A tymi durnymi komentarzami w stylu XXMEN to tylko trzeba wspolczuc glupocie bo za rozum za pozno.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... kierowca bombowca komentuje +6
3 miesiące na trochę ponad kilometr drogi. Chyba was pogięło w tym starostwie. Firma zrobi asfalt a reszte zleci panu Józkowi za pare gruszek a on będzie się dymał z robotą przez 2 miesiące.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... W.emigrant komentuje +6
Chyba Kaliński bedzie tym wójtem. Zresztą bardzo dobrze za durzo w samorzadach jest 50-60 Latków myślami jeszcze w poprzedniej epoce. Czas na zmiane pokoleniową dajmy szanse pokoleniu naszych dzieci puki jeszcze z kraju nie wyjechało!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... binek komentuje +4
a co z droga przechodzącą przez Woźniki?? Znowu kasy brak?Czy ktoś nie widzi, bo mu wypłata przysłania te dziury. Droga jak po wojnie, normalnie autem to msakra, dzieci na rowerach nie moga jedzic bo takie dziury, ba nawet pobocza brak bo same chascze.!!Wstyd!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... raf1511 komentuje +4
Jezeli bedą robić tak jak już jest zfrezowane, to będzie trochę krótszy odcinek niż podany w artykule, bo jest bez mostu i do zakrętu a nie do torów. Wkońcu doczekaliśmy się tego remontu, bo jeżdżę tam codziennie i byla naprawde katastrofa. Utrudnienia chwilowe a efekt na lata o ile będzie dobrze zrobione, bo w tamtym roku robili główną drogę w Tomicach a w tym roku już łatali.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 08 - 2014
... do @bezmózg komentuje +7
Tak dokładnie masz rację. Powinni tą drogę remontować w styczniu tylko wcześniej pługiem śnieg przegarnąć. Sami eksperci od remontow dróg widzę na tym forum. A ten ględzący na remont latem to już największy cymbał. Drogi zostało tyle że można było miotłą asfalt pozamiatać ale powód do narzekania zawsze się znajdzie. Swoją drogą to kolejny odcinek do remontu jaki proponuję to od górki do Wyźrału albo chociaż do krzyżówki z drogą Plebańską- i to pilnie bo też się ostro sypie. Dalej jest ok. PS. duży plus za ten remont dla Pana.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... sasiad zza plotu komentuje +2
Ale fajnie dziekujemy bardzo jest wspaniale dziekujemy ze dbacie o nasza gmine Pozdrawiam

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... Siemanewicz komentuje +5
A co z droga ryczow -wyzral? porównujac te dwie drogi to tamta w tomicach jest jak nowa a w ryczowie przez zygodowice dziura na dziurze a po zimie dziury do pół kola....powodzenia w tak dalej dzialajacym powiecie...rece opadaja...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... xxxmen komentuje +23
Czy radny kaliński wykupił reklamę wyborcza na w24 że w co drugim artykule na tym portalu występuje? Przypadek...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... bezmózg bartosz komentuje +3
Brawo remont, ale co kolejny raz będzie trwał wtedy, gdy urlopowicze wrócą do pracy i będą jeździć na Skawinę/Kraków i znów przez cymbałów będą się spóźniać do pracy, busy nie będą kursować przez Tomice. Powtórka z rozgrywki.
Mądry może udawać głupka, ale głupek mądrego już nie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... AnnaK komentuje +5
Brawo Panie Bartku. Nie zapomnimy że to Pan chodził za tą drogą. Zresztą podobnie jak za odcinkiem od mostu do górki witanowskiej i do Nowych Dworów. W ostatnim momencie remontowany jest ten kawałek między stawami bo tam nawet metra czystego asfaltu nie było tylko łata na łacie sprzed 10 lat!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... jajo komentuje +7
A co tam robi Mastek dyrektor szkoły z Choczni też będzie drogę remontował????
Danielu nie za dużo masz na głowie???W sumie są wakacje zawsze można coś dorobić!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... znaffca komentuje +10
Asfalt to powinni zrobić na lwowskiej od ronda aż do samego rynku bo wstyd. Ludzie z całego świata zjeżdżają do Pappa landii a główna droga roz*upcona.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... ania88 komentuje +1
cieszę się :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... lysy05 komentuje +5
Właśnie co z odcinkiem od góry witanowskiej do wyżrału. przeciez tam jest gorsza droga niż na moście

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... kupa komentuje +9
a może by tak zrobić droge na odcinku wysoka babica ??? bo tego nawed drogą nazwać nie można

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... kasteli komentuje +7
wiochy robią a w Wadowicach dziura na dziurze, na fabrycznej leży asfalt który kładli za Gierka jeszcze obecnie o fakturze przypominającej powierzchnię księżyca ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... oba ma komentuje +4
Obwodnica już w papierach jest spier..... o rondach i przejazdach kolejowych na nich już nie wspominając. Taka obwodnica to była dobra w latach 80 ubiegłego stulecia, na takie natężenie ruchu była liczona, podobna sprawa jak bramki na autostradach.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... do nikt komentuje +2
A gdzie wg Ciebie obwodnica jest spie..? PIszesz bzdury.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... vdfvdfvd komentuje +10
A co z najgorszym odcinkiem od skrzyżowania na Zygodowice do góry Witanowskiej ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
... fgjkf komentuje +1
Ciekawe czy też tak spie... jak obwodnicę:(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był