89bc967a9cdbbfb115547d4cba1bafb4.html Mieszkańcy liczą straty. W Tomicach utopiły się zwierzęta

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Mieszkańcy liczą straty. W Tomicach utopiły się zwierzęta

Email Drukuj
Już teraz wiadomo, że straty będą bardzo duże. Strażacy cały czas otrzymują nowe zgłoszenia o podtopieniach. Jak mówią - pracy jest jeszcze na co najmniej półtorej doby... o ile nie spadnie deszcz. Tymczasem do naszej redakcji cały czas spływają nowe zdjęcia. Widok jest straszny.


Straż pożarna cały czas odbiera nowe zgłoszenia dotyczące podtopień w naszym regionie. Wszystkie jednostki są w terenie.
Pracy mamy co najmniej na półtorej doby. O ile nie zacznie znowu padać- mówi nam oficer dyżurny Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach.
Nie trzeba wymieniać, w których miejscach sytuacja wyglądała najgorzej. Na kilku wadowickich osiedlach cały czas trwa wypompowywanie wody z piwnic.

}} Tutaj więcej informacji o sytuacji po ulewie
Czegoś takiego już dawno nie było. Choć podobnie na osiedlu wyglądało w czasie powodzi w 2010 roku -mówi nam pani Joanna z osiedla XX-lecia, która wyciągnęła ze swojej piwnicy zalane elementy wyposażenia.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Z utrudnieniami musieli liczyć się też kierowcy, którzy zwykle przejeżdżali przez miasto obwodnicą.Highslide JS Tam droga krajowa nr 52 została zablokowana w obu kierunkach, ponieważ na wysokości stacji Statoil cały teren został zalany. Ruch odbywał się przez centrum miasta co wprowadziło pewien chaos na ulicach.

Okoliczni przedsiębiorcy liczą straty. Piwnice zalało m.in. na ul. Piłsudskiego w budynku szkoły językowej, a także siłownię FormmaGym, gdzie woda znajdowała się na wysokości 1 metra.
W chwili obecnej zagrożone jest istnienie naszego klubu , a zaledwie w 1,5 roku wychowaliśmy mistrza Polski , srebrnego i brązowego medalistę w MMA. Trenuje u nas już ok. 40 osób, a sala nie nadaje się do użytku. Została zniszczona profesjonalna zapaśnicza mata którą kupiliśmy z własnych środków (15 tys zł.) . Może pomoże ktoś znaleźć nowy lokal, lub pomoże w odkupieniu nowej maty. Z góry dziękuję- apeluje do naszych Czytelników Michał Jarczyk.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
W Tomicach, gdzie oberwanie chmury też dało się mieszkańcom we znaki, straty niektórych będą spore. W gospodarstwach potopiły się zwierzęta.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Tymczasem służby meteorologiczne Wojewody Małopolskiego informują o możliwości wystąpienia dalszych przelotnych opadów. Chociaż ich intensywność nie powinna być tak duża jak ostatniej nocy.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (28)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
Panie "ktoś" nie oceniam pracy Strażaków z Woźnik, bo oczywiste jest, że pracują na rzecz swojej wsi, ale "pracę" przybyłych strażaków, którzy zgodnie z założeniami mieli pomóc poszkodowanym całej Parafii!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 08 - 2014
... ktoś komentuje +3
Do mieszkaniec Zygodowic .

strażacy w Woźnikach ciężko pracowali , sprzątali i wypompowywali wodę .
Jesteśmy im ogromnie wdzięczni za pomoc . Gdyby nie mieli tylu szkód w swojej wsi na pewno chętnie by pomogli . Niestety straty były ogromne i nie mieli nawet jednej wolnej chwili . Więc proszę nie oczerniać ich w ten sposób że czekali tylko na media , bo się ośmieszasz . Nawet nie udzielali wywiadów więc śmieszne jest to co napisałeś .


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
05 - 08 - 2014
... BTK komentuje +3
spalajcie nadal smieci w swoich piecach, plastiki i inne syfy..to za niedługo wszyscy sie potopimy albo na raka umrzemy..Bo te anomalie pogodowe to wynik waszej głupoty..Zanieczyszczenie srodowiska

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
04 - 08 - 2014
... Mieszkanka Radoczy komentuje +2
Do: Mieszkaniec Zygodowic (Gmina Tomice)

Dołączam się do "podziękowań" skierowanych w stronę Urzędu Gminy!
Za wszelkie "działania", które "podejmuje", aby zapobiegać podobnym sytuacjom, tłumacząc ciągle poprzez usta sołtysa, że "nie ma pieniędzy"...
(na to ich nie ma, a na tworzenie kolejnych etatów w UG jakoś udaje się je wygospodarować...)

PS. Proszę się cieszyć, że u Was istnieje coś takiego jak tzw. sąsiedzka pomoc. U nas każdy patrzy swojego nosa...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 08 - 2014
Mieszkańcy wsi Zygodowice serdecznie dziękują za "zainteresowanie i pomocną dłoń " Władzą Gminy Tomice!
Wszyscy poszkodowani pragną tutaj POINFORMOWAĆ, że Nas też dosięgnął żywioł wody i TYLKO dzięki pomocy sąsiedzkiej i KILKORGA osób z Ochotniczej Straży Pożarnej Zygodowice udało się uprzątnąć ( póki co w niewielkim stopniu) gospodarstwa i główną drogę przejazdową.
Ogromny żal Mieszkańcy kierują w stronę STRAŻAKÓW, którzy tak licznie zgromadzeni w Woźnikach nie pofatygowali się kilka km dalej i czekali tylko na kolejne media i fotoreporterów....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 08 - 2014
... Zdzisław Ryszard komentuje +1
W Radoczy ujawniona została zawartość cuchnącego śmietniska ulokowanego vis a vis plebanii i kościoła.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 08 - 2014
... osm komentuje +6
...podobno nowa komenda policji miała stanąć w okolicach boiska Skawy - ale zrezygnowano bo to teren zalewowy , ...
teraz ma być budowana w pobliżu stat-oil i biedronki ...?!!?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 08 - 2014
... anonim@ komentuje +15
Żal mi tylko zwierząt..potopiły się z winy swoich "gospodarzy " ,którym nie chciało się je ratować .Taka prawda . Ktoś u góry napisał " jak kaczka może się utopić" ano może jeśli jełopy właściciele pozamykali je w kurnikach , klatkach , szopach ..czy gdzie je tam trzymają.
Ale może to lepiej że tak zginęły a nie na gnotku pod siekierą żeby jedna gruba baba z drugą mogły dopchać tłuszczu więcej do swojego sadła .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 08 - 2014
... rzecznik komentuje +3
Obywatele ! Nie martwcie się ! Bark naszego ukochanego premiera goi się dobrze !

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 08 - 2014
... hmmm komentuje +1
Czy to prawda ze to wina zapory?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 08 - 2014
... Diabeł Piszczałka komentuje +4
Może w końcu jakieś przeróbki tak, żeby woda spływała poza tereny mieszkalne???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 08 - 2014
... Anonim43 komentuje +24
Narzekacie a tak naprawdę gdyby nie nasza szanowna pani za przeproszeniem burmistrz nic nie zrobi aby zapobiec kolejnym powodziom/podtopienią.
Woli wydać na cudowny rynek przed swoim ratuszem ah jak pięknie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 08 - 2014
... mieszkanka powiatu komentuje +10
ludzie tragedia podtopienia a wy takie durne piszecie komentarze wspołczucia dla tych co im pozatpiało narobilo szkod

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... dziobak33 komentuje +5
No to mieliscie w końcu to wasze Jezioro Wadowickie,nawet zapory budować nie trzeba było!A u mnie jak jeb...o to mi sie odbiło oranżadą z komunii!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... binek komentuje +3
a moj byczek wypłynął łodką ze stajni i na wodkę do baru popłynał!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... siudmy komentuje +12
A mojej babce liska porwała śtyry kury ino troche pirzy zostało. A miolek z jednyj rosul na niedziele zrobic .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... jam komentuje +10
możemy narzekać na panią B bo to oczywista sprawa że ile by wody nie spadło ktoś obiecywał obiecywał a raczej kłamał i widac woda dalej robi co chce a kasa znika ludzie a raczej pierniki może wrescie sie ostrząsna w zimnym deszczu i przejrzą na oczy:(
A teraz coś ważnego wielkie brawa dla służb badzo dobrze sie zachowywały i pomagały ludzią w potrzebie nikt im widzę jeszcze nie podzienkował a robili swoje należycie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... Ot co komentuje +10
To była prorocza ulewa, tak jak Choczenka zalała Wadowice tak zalać, zamulić i zniszczyć nasze miasto planują Jończyk z Cholewką obaj z Choczni tak jak i Choczenka.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... xxxmen komentuje +9
smiech na sali gamonie od wojewody maja coraz lepszy sprzet do przewidywania takich kataklizmow a wczoraj nie wydali zadnego komunikatu ,na urlopach byli czy co? przeciez dzisiaj juz tam nie powinni pracować

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... @koło rynku komentuje +4
czy każde miasto i wieś powiatu wadowickiego jest odpowiedzialna? okey, wina Jończyka bo zarządza powiatem... woda na nadbrzeżnej zapewne z um wylewała :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... mirco komentuje +26
.......jak się może utopić kaczka....................?????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... szalona komentuje +5
ciekawe czy Jacuś zrobił się jeszcze bardziej rumiany niż jest... jego twarz wygląda jak rumiane jabłuszko

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... koło rynku komentuje +25
O już Jończyk. Wy ciemnoto. Przejdźcie się po Krakowskiej i Zatorskiej i zapytajcie co się działo a znajdziecie odpowiedzialnych za regularne zalewanie piwnic nawet przy małych opadach. Nie w każdym mieście są podtopienia tylko w każdym źle zarządzanym. Wszystko co było skutkiem wczorajszej krótkiej ulewy to wina tych grzbietów z inwestycji um. Pojedźcie na Nadbrzeżną i popytajcie ludzi skąd przyszła woda. Kolejna sprawa obok obwodnicy, wszystko rozwalone. Nie ma w tym mieście żadnej melioracji tylko siwy facet który na niczym się nie zna. Podziękujemy w wyborach odpowiedzialnym za nocną tragedię.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... baca i juchas komentuje +4
ludzieeee wyslijcie nasza monstancjie caryce przenajswietrza z relikwio niech łobejdzie dobra pana nasego probosca jamen

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... rspp komentuje +20
Co do Jonczyka to aby cos robic to trzeba miec chociaż jedna reke wolna. A tu obie zajete bo musza stolek trzymac

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... @Nie klej komentuje +19
A co ma pani burmistrz np do gminy Tomice? Każda gmina odpowiada za siebie. Za to starostwo powinno wesprzeć Woźniki, Andrychów, Frydrychowice itd... Wadowice z problemem poradziły sobie wszystko, reszta powiatu leży jeszcze na łopatkach. Pytam się, co w tej chwili robi Jończyk?!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... zonkidonk komentuje +11
nie klej - zmieńcie już płyte bo się dawno zdarła. Nudne sa już te polityczne wstawki. normalnie na wymioty bierze. Jakby winą władzy było wszystko co dookoła a także to , że z nieba spadł deszcz. W każdym większym miescie jak taka ulewa spadnie to są podtopienia! Każdym!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
... Nie klej komentuje +29
Liczą straty a i tak podatnicy będą za to wszystko bulić bo nasza szanowna burmistrz nawet palcem nie kiwnie aby pomóc.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 08 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był