Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Święto policji. Zasłużyli na pochwały

Email Drukuj
Policjanci obchodzili swoje święto. Aż 40 z nich otrzymało awanse na wyższe stopnie. Ich przełożeni ocenili, że zasłużyli sobie na to sumienną pracą i dobrymi wynikami. Według policji powiat wadowicki ma wysoki wskaźnik bezpieczeństwa.


Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Dziesiątki pochwał i ciepłych słów usłyszeli policjanci z Komendy Powiatowej Policji, którzy w poniedziałek (21.07) w restauracji Hotelu Łysoń w Inwałdzie obchodzili swoje święto.

Zdaniem zastępcy komendanta wojewódzkiego inspektora Jacka Fabisiaka, zastępcy komendanta wojewódzkiego w Krakowie, który uczestniczył w uroczystości, wadowicka jednostka w pełni zasługuje na uznanie.

Po pierwsze dlatego, że poziom bezpieczeństwa mieszkańców w powiecie jest bardzo wysoki, a po drugie funkcjonariusze tutaj w ocenie swoich przełożonych dobrze wypełniają swoją pracę. Z tej okazji aż 40 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie.

To dla nich nie tylko wyróżnienie, ale również podwyżka uposażeń. Wśród tych, którzy zyskali wyższy stopień, czterech funkcjonariuszy otrzymało mianowanie na stopień sierżanta policji, są to: Tomasz Chlebicki, Dariusz Drapała, Tomasz Kapusta i Artur Zawiła.

Podczas uroczystości uhonorowano funkcjonariuszy wadowickiej policji medalami „Za długoletnią służbę. Złoty medal otrzymali: Krzysztof Babik, Zdzisław Kacprzak; srebrny Marek Żak, Wiesław Dragan i Jerzy Ptaś.

Z okazji święta przyznano odznaki „Zasłużony Policji”. Srebrną odznakę otrzymali Bogusław Wajdzik i Tomasz Dudek, z kolei brązową Bogdan Graf i Fryderyk Mamcarczyk. Gratulacje i życzenia funkcjonariuszom składali również przedstawiciele samorządów, prokuratury, sądu i innych wadowickich instytucji.

Highslide JSDo długiej listy awansów oraz podziękowań tradycyjnie dołączyli swoje nagrody z wszystkich dziesięciu gmin. Jednocześnie w tym roku policjanci wyróżnili również samorządowców.

Srebrne medale „Za zasługi dla policji” otrzymali burmistrz Wadowic Ewa Filipiak, wójt Wieprza Małgorzata Chrapek i wójt Brzeźnicy Bogusław Antos. W wadowickiej policji obecnie pracuje 217 funkcjonariuszy.

W skali województwa to średnia jednostka jeśli chodzi o liczbę zatrudnionych. Święto Policji obchodzone jest w Polsce 24 lipca. Przypada w rocznicę powołania w 1919 polskiej Policji Państwowej. Ustanowione zostało przez Sejm 21 lipca 1995, przy nowelizacji ustawy o Policji. Dzień ten nie jest dniem wolnym od pracy.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (9)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ggm komentuje +0
A ona co daje żeby było bezpiecznie ? Po za tym właśnie ani w wadowicach ani w ich okolicach wcale bezpiecznie nie jest... A żeby sie wziąć do roboty tam gdzie trzeba to nigdy nie ma ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 07 - 2014
... Tarcza komentuje +1
Ten medal na piersi Filipiakowej ma ją bronić przed atakami Klinowskiego. Swoją drogą Klinowski nic nie dałby policjantom twierdząc, że jest u nas niebezpiecznie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... Krys komentuje +9
Do @kałakolczik
Że nie ma księży to i dobrze bo to było święto policji.
Miejsce księży jest w kościele.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... cichy25 komentuje +29
" funkcjonariusze tutaj w ocenie swoich przełożonych dobrze wypełniają swoją pracę"
Rodzinka i kolesiostwo tak ocenia ta prace. Rażące jak i najmniejsze wpadki sa tuszowane.
Do dziś zmowa milczenia chociażby na temat policjanta alkoholika...

Ciekawe za ile usuniety zostanie komentarz.

Weźcie się do roboty a nie obwieszajcie sie medalami...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... lump komentuje +9
kałakolczik może była wyżerka i szampan na koszt podatnika to EWA poleciała bo to darmocha

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... GRATULUJĘ komentuje +4
Gratuluję naszej pani burmistrz Ewie Filipiak otrzymania orderu potwierdzającego jej wieloletnie działania mające na celu wsparcie policjantów w ich wysiłkach na rzecz naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... kałakolczik komentuje +6
Zastanawia mnie brak księży na tych zdjęciach z uroczystości. Może ich w ogóle nie było ? Mnie to nie niepokoi. Mnie to tylko zastanawia. Gospodarzem uroczystości tu chyba nie jest burmistrz miasta ? - chyba nie. Na pewno raczej nie. Pięknie, skromnie i normalnie. W przeszłości zawsze tak to odbierałem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
Niech się zapytają policjantów

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
... 24lipca komentuje +3
Gratulacje Tomku, Rafale i Zdzisławie :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
21 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był