34f2cac3e27c06e8d8b079998498db73.html Fotoradar ustrzelony z wiatrówki! Strzelec miał pewne oko

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Fotoradar ustrzelony z wiatrówki! Strzelec miał pewne oko

Email Drukuj
Od roku był koszmarem dla piratów drogowych, robił zdjęcia praktycznie każdemu, kto złamał przepisy. W końcu się doigrał… fotoradar w Izdebniku nie działa, uległ awarii wskutek aktu wandalizmu. Komu i dlaczego tak bardzo przeszkadzał?Jak podaje Główny Inspektorat Transportu Drogowego, odkąd w 2011 roku wprowadzono w Polsce System Automatycznego Nadzoru Ruchu Drogowego, śmiertelność na polskich drogach spadła o 21 procent (882 ofiary mniej), liczba rannych o 12 procent, a liczba wypadków o 11 procent.

Na poprawę składa się wprowadzenie nowoczesnego odcinkowego pomiaru prędkości oraz kontrola wjazdu na czerwonym świetle, a przede wszystkim wprowadzenie nowoczesnych fotoradarów. Tylko w tym roku zarejestrowanych zostało ponad 600 tysięcy takich przewinień.
W okresie styczeń - czerwiec 2014 r. pracownicy ITD - wskutek prowadzenia kontroli przy pomocy urządzeń rejestrujących - ujawnili ponad 610 tysięcy naruszeń, polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości, w przypadku których wysłano wezwanie do właściciela pojazdu z prośbą o wskazanie kto kierował pojazdem bądź też komu został on powierzony do kierowania lub używania w oznaczonym czasie – informuje portal Wadowice24.pl Łukasz Majchrzak, Naczelnik Wydziału Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.
„Spory wkład” w te statystyki ma fotoradar w Izdebniku, który raz po raz pstrykał zdjęcia piratom drogowym, którzy po kilku tygodniach dostawali listy polecone od GITD. No właśnie, pstrykał, ale już nie pstryka, bo jak dowiedział się portal Wadowice24.pl, fotoradar w Izdebniku obecnie nie działa.
Od czwartku (3.07), urządzenie w miejscowości Izdebnik nie rejestruje zdjęć. Zostało ono zdemontowane w celu dokonania niezbędnych napraw po kolejnym akcie wandalizmu. Przykro nam jest, że urządzenie, które służy poprawie bezpieczeństwa na szczególnie niebezpiecznym odcinku drogi, poddawane jest notorycznym dewastacjom – mówi nam Piotr Marzec, p.o. Naczelnika Wydziału Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w delegaturze południowej GITD.
To już nie pierwszy przypadek, kiedy fotoradar w Izdebniku został uszkodzony. Pół roku temu ktoś go polał benzyną i po prostu podpalił. Ale w ostatnich dniach znowu ktoś postanowił go zniszczyć.

Jak się dowiadujemy, tym razem został "ustrzelony" z wiatrówki. Nieznany sprawca miał dobre oko. Śrut przebił szybę i uszkodził kamerę, w efekcie radar przestał pracować. Być może sprawca miał jakieś osobiste porachunki z aparatem. Urządzenie czeka poważna naprawa i nie wiadomo, kiedy ponownie zacznie pracować.

Wiadomo nie od dziś, że odcinek drogi krajowej nr 52 należy do jednego z najniebezpieczniejszych w naszym powiecie. W ostatnich latach wiele razy dochodziło tutaj do wypadków, niejednokrotnie ze skutkiem śmiertelnym. Kiedy jednak zamontowano w tym miejsce fotoradar, liczba wypadków ewidentnie spadła. Komu zatem tak bardzo przeszkadza to urządzenie, że postanowił go zniszczyć, narażając tym samym na znaczne pogorszenie bezpieczeństwa na tej drodze?

Tomasz Mamcarczyk
NAPISZ DO NAS: portal@wadowice24pl

Komentarze (15)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... gps komentuje +11
Skoro lokalna społeczność ewidentnie nie chce tego urządzenia przy swojej drodze, to po co go tam na siłę instalować ? Aby po raz kolejny zostało zniszczone ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 07 - 2014
... Jankes Socjalista komentuje +5
na dk52 to powinni postawić kilkanaście fotoradarów - jest wiele innych miejsc, w których bardziej jest potrzebny. Przecież dk52 to "droga śmierci" :-(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
10 - 07 - 2014
... XcX komentuje +8
Szanowni internauci. Powiem, lub napiszę tak, jadąc nie raz drogą krajową K-28, K-52, K-44, spotykam na tej trasie różnych kierowców, i tak powiem szczerzę, że nie którym to powinno się zabrać uprawnienia do kierowania. Wyprzedzają tuż przed przejściami dla pieszych, na skrzyżowaniach jadą jak poje--ani bo się spiszą, a finałem tego jest to, że wjadą do kogoś niewinnego lub co gorsze ktoś poniesie śmierć. Jestem tego zdania, że takie urządzenia jak fotoradar powinny być, bo Policji nie ma wszędzie to chociaż to urządzenie niech wymierza karę dla piratów drogowych. Kto jeździ z rozwagą to urządzenie tego typu nie jest mu straszne. Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... terapeuta komentuje +21
To ktoś z koalicji rządowej. Nagrywanie a tym bardziej robienie zdjęć bez wiedzy jest przestępstwem.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... Dr.No komentuje +4
Zgadzam się z "Jad". Jak bydlak chce się zabić, to sam. Zbyt dużo matołów za kółkiem. Tępić takich ile wlezie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... Jad komentuje +24
Synecku właśnie w tym miejscu zdrapywałem zewłok już 3 razy w swojej kilkuletniej karierze więc nie pieprz dziecino bo na zakręcie za skrzynką w ostatnich 4 latach straciło życie kilka osób. Jadąc z Krk ostatnio zostałem wyprzedzony przez mistrza który wyprzedził mnie przed skrzynką i dostał zdjęcie, lewym mknął dalej na zakręcie i dalej przy szkole i jeszcze w Brodach od dołu aż do dworca PKS lewym przez mostek, pod górkę gdzie nie ma szans widzieć i uciekać w bok... Zamiast dusić stare bejce, mietki i cinkole weźcie sznur i zróbcie to w domu nie narażając moich dzieci na śmierć...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... listonosz komentuje +3
Szkoda ,że nie stało się to troszkę wcześniej. 300 zł drogą nie chodzi

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... obserwator... komentuje +1
taaaa...
z pewnością kolejnej dewastacji dokonał "łobcy", który tylko przypadkiem tą drogą śmiga codziennie... tak, jak przy poprzednim zniszczeniu (podpalenie) dokonanym w nocy, tak i teraz "strzelec" musiał być wyborowy... żeby z dużej odległości, w czasie jazdy (bo przecież tak jak podpalacz nie przyszedł pieszo nie?), jednym strzałem tak trafić...oczywiście "tubylcy" jak zwykle nic nie widzieli, nic nie słyszeli... ale dalej walczą o bezpieczeństwo na "krajówce"...
rodzaj uszkodzeń świadczy o prymitywiźmie sprawców... jako ciekawostkę podam, że urządzenia te mogą być (niektóre są) wyposażone w system rejestracji zdarzeń nie tylko polegających na przekraczaniu prędkości... więc... może oprócz mandatu, przyjdzie jeszcze wezwanie???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... Krzysztof199999 komentuje +57
Ten fotoradar w ogóle nie powinien tam stać!!!!! Przy kościele to rozumiem, szkoła itd ale na prostej gdzie są 2 domy!!!! stoi tylko dla kasy a zasłaniają się naszym dobrem i bezpieczeństwem!!!! HAŃBA!!!! STRZELAĆ DO NIEGO !!! SPALIC ITP AŻ SIĘ NAUCZĄ GDZIE SIĘ TAKIE URZĄDZENIA STAWIA!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... kierowiec komentuje +0
Tutaj jest przyczyna demontażu, a nie "pieprzenie" przez GITD o uszkodzeniach.
dodajcie sobie (http)
//3obieg.pl/trybunal-konstytucyjny-wszystkie-pieniadze-za-mandaty-z-fotoradarow-musza-zostac-zwrocone

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... fredo komentuje +19
powinni codziennie szczelać do tego państwowego narzędzia do łupienia obywateli

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... Nick1986 komentuje +19
I bardzo dobrze zrobił !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... greg0 komentuje +2
A i "od roku był koszmarem dla piratów drogowych" jest cokolwiek na okrągło, roku to-to ustrojstwo jeszcze nie miało.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... binek komentuje +9
Latta mi to w Polsce to i tak jedno wielkie bagno z warszawa na czele!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
... greg0 komentuje +4
"Na poprawę składa się wprowadzenie nowoczesnych: odcinkowego pomiaru prędkości"... ... którego jeszcze nie uruchomiono.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
09 - 07 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był