57f5250460f08db115bf442b7a6fc2af.html Policja znowu interweniowała. Nielegalni lokatorzy straszyli bombą

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Policja znowu interweniowała. Nielegalni lokatorzy straszyli bombą

Email Drukuj
Policjanci ustalili, kto był sprawcą napadu, do którego doszło na początku czerwca w Andrychowie. To nastolatkowie, którzy wcześniej się pokłócili. Mundurowi wyjaśnili też jak doszło do grupowego konfliktu w centrum miasta, podczas próby nielegalnego zamieszkania budynku.


Są pierwsze efekty zintensyfikowanych działań policji na terenie Andrychowa. Udało się ustalić sprawców napaści na 30-letnią Romkę i jej dzieci.
Sprawcami okazali się nastolatkowie w wieku 15-16 lat. Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że wcześniej mogło dojść do nieporozumień rówieśniczych pomiędzy kilkoma gimnazjalistami a jednym z małoletnich dzieci, które 6 czerwca br. przechodziły kładką wraz z kobietą- mówi mł.insp. Bogusław Wajdzik , zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach.
Zebrany w tej sprawie przez policjantów materiał dowodowy zgodnie z obowiązującymi przepisami zostanie przekazany do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Tam zapadną dalsze decyzje co do 6 nieletnich sprawców czynu karalnego. Policjanci ustalają kolejnych uczestników.

Policjanci wspierają też dialog społeczny między mieszkańcami i reagują zdecydowanie w sytuacjach konfliktowych zapobiegając eskalacji . Tak było we wtorek (17.06) po południu w centrum Andrychowa.
Policjanci wspierali pracowników Urzędu Miasta łagodząc konflikt, który pojawił się w godzinach popołudniowych, kiedy to do jednego z budynków gminnych usiłowała wprowadzić się na stałe grupa osób. Osoby te nie posiadały na to zgody i w związku z nielegalnym usiłowaniem zajęcia jednego z lokali interweniowali pracownicy Urzędu Miasta oraz Zakładu Obsługi Mienia Komunalnego - mówi policjant.
Podczas próby wyjaśnienia procedur administracyjnych wywiązał się konflikt między grupą nielegalnych lokatorów a dotychczasowymi mieszkańcami. Jak podkreślają policjanci pojawiły się próby wymuszenia zgody na nielegalne zamieszkanie. Niedoszli nielegalni lokatorzy bezczelnie powoływali się na kwestie rasizmu oraz straszyli interweniujących nagłośnieniem sprawy w mediach.
Jedna z kobiet znajdujących się w grupie osób próbujących bezprawnie zająć lokal zachowywała się wulgarnie i agresywnie wobec mieszkańców bloku – wyzywała ich, groziła podpaleniem mieszkań i podłożeniem „bomby”, jednego z mężczyzn próbowała uderzyć trzymaną w ręku butelką, na inna kobietę zamachnęła się rękę - dodaje policjant.
Takie zachowanie nie mogło pozostać bez reakcji .62 – letnia kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. W środę (18.06) będą wykonywane czynności procesowe z jej udziałem. Dalsze rozmowy prowadzone z osobami zgromadzonymi przed budynkiem pozwoliły zapobiec eskalacji konfliktu.

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji zdecydował o pozostawieniu do dyspozycji andrychowskiej Policji dodatkowych służb prewencyjnych, aby można było szybko reagować na wszelkie przejawy zakłócania porządku i podejmować działania na rzecz przywrócenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

(kp), mł.insp. Bogusław Wajdzik
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (8)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... zi3i komentuje +11
Proszę mi wytłumaczyć dlaczego tak "cackają" się z mniejszością narodowości Romskiej ? Normalny obywatel od razu poczułby moc paragrafów :). Mam nadzieje ,że w końcu zakończy się ten konflikt i będzie należyty porządek w Andrychowie. Dziwi mnie tylko ,że narodowość Romska delikatnie ujmując przyjmuję postawę "Męczennika". Mam nadzieje ,że w końcu będzie należyty porządek .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2014
... Kufa komentuje +4
Zrobimy składkę na wakacyjną wycieczkę dla nich ale w jedna strone ;p

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 06 - 2014
... szasze komentuje +2
"Cyganie się boją wyjść po chleb wieczorem bo napadną ich polacy" ... ostatnie wydarzenia medialne to jakaś zupełna żenada

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2014
... El Polakeusz komentuje +13
Skoro nie nadają się do życia w społeczeństwie należy ich ze społeczeństwa eliminować. Inne mniejszości narodowe potrafią pracować i żyć w zgodzie z resztą ludzi. Jak sie im nie podoba to niech z tąd wyjadą nikt płakał nie będzie ! Za chwilę będzie ich więcej niż normalnych ludzi bo im sie płaci za robienie dziecek a Polak nic nie dostaje

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2014
... Obcy34 komentuje +13
z Romami byl, jest i bedzie problem. Wysiedlic w jedno miejsce wszystkich albo ogarniczyc im ta wladze. Nie sa jedyna miejszoscia na tej ziemi a tylko oni wiecznie sprawiaja problemy. Nie wydaje wam sie to dziwne?? kazda z rodzin romskich powinna byc kontrolowana co jakis czas. Teraz robia z siebie niewinnych a do bojki pierwsi leca.

Jesli władza Andrychowa nie zareaguje to trzeba to zalatwic samemu bo w tym kraju po czesci mozna liczyc tylko na Siebie!

Pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2014
... Bartlomiej Gebala komentuje +12
Czyli z wypowiedzi romów wychodzi na to że ta grupa 100 skinów w kominiarkach co napadły na tą rodzinke która wyszła na kawę do dziadka to paru nastolatków którzy się pokłócili w szkole żądam sprostowania w Tv i to jak najszybszego. Dlaczego w artykule nie piszą że to romowie chcieli wtargnąć do mieszkania...???????? przecież oni się boją nie wychodzą z domów co chcieli się ukryć w innym mieszkaniu????

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2014
... arik komentuje +5
Ale narobiła Policja no szok . Moze sie ich boją romow?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2014
... ZYX komentuje +8
Andrychów - miasto bezprawia.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 06 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był