d06a4ca6cb0d7a69af0eb328852d873c.html Ktoś cię skrzywdził i potrzebujesz pomocy? Oni ci pomogą

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ktoś cię skrzywdził i potrzebujesz pomocy? Oni ci pomogą

Email Drukuj
Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Celem akcji jest udzielanie pomocy osobom, które zostały skrzywdzone w wyniku przestępstwa i nie wiedzą, co dalej robić, gdzie i do kogo się zwrócić o pomoc.


Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Radoczy, tak jak i policja, po raz kolejny włącza się w Ogólnopolską Akcję „Niebieski Tydzień”, który według wytycznych resortu sprawiedliwości rozpocznie się w poniedziałek (24.02). Dodatkowo Ośrodek czynny będzie w sobotę (22.02) w związku z Ogólnopolskim Dniem Ofiar Przestępstw. W tym dniu w godzinach od 8.00 do 14.00 pełnić będzie dyżur specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, pedagog, psycholog, funkcjonariusz Policji.

Natomiast przez cały następny tydzień w Ośrodku w Radoczy pełnione będą dyżury przez radcę prawnego, kuratora zawodowego z Sądu Rejonowego w Wadowicach, funkcjonariusza Policji, psychologa, psychologa dziecięcego, specjalistę ds.. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, pedagoga, specjalistę pracy z rodziną.

Celem akcji jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz zwrócenie uwagi na potrzeby osób pokrzywdzonych przestępstwem. Konsultacje skierowane są więc do osób, które zostały skrzywdzone w wyniku przestępstwa i nie wiedzą, co dalej robić, gdzie i do kogo się zwrócić o pomoc. Cała oferta Ośrodka jest bezpłatna i skierowana do mieszkańców powiatu wadowickiego.

Od przeszło roku na terenie powiatu wadowickiego działa Ośrodek Interwencji Kryzysowej z siedzibą w Radoczy. Ośrodek jest miejscem, do którego zgłaszają się osoby bądź rodziny, które potrzebują wsparcia i pomocy w przezwyciężeniu napotkanych trudności. Pracownikami ośrodka są psycholog, psycholog dziecięcy, pedagog, specjalista pracy z rodziną, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, radca prawny. Pozwala to na kompleksową pomoc osobom oraz całym rodzinom w różnorakich kryzysach, z którymi zgłaszają się do Ośrodka.

Oferta Ośrodka Interwencji Kryzysowej, to nie tylko poradnictwo, ale także organizowanie zajęć o charakterze profilaktycznym i rozwojowym dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przykładem może być realizowany w szkołach powiatu wadowickiego program „W drodze ku dorosłości”, czy program profilaktyczny z zakresu przeciwdziałania przemocy dla dzieci i młodzieży „Można inaczej”.

Ośrodek w ramach pracy na rzecz zmniejszenia zjawiska przemocy w powiecie wadowickim podejmuje współpracę z innymi jednostkami pomocy społecznej. Dzięki temu działania te mogą być spójne i uzupełniać się wzajemnie. Dla pracowników pomocy społecznej, oświaty organizujemy szkolenia i spotkania konsultacyjne.

W trosce o edukację społeczną kadra Ośrodka przeprowadza prelekcje dla rodziców na terenie szkół, których celem jest podniesienie kompetencji rodzicielskich. Podjęto próby zorganizowania na terenie Ośrodka grupy dla rodziców „Jestem rodzicem”. W ramach działań na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie podjęto próbę stworzenia grupy wsparcia dla osób doświadczających przemocy „Znajdź w sobie siłę!”.
Chętnych do udziału w grupach prosimy o kontakt z Ośrodkiem. Zapraszamy do kontaktu z nami osobiście w siedzibie Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radoczy, ul. Dworska 9; telefonicznie po numerem telefonu 33 873 10 01, bądź mailowo na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. - mówi Barbara Warchał, z Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radoczy.
Harmonogram dyżurów

(kp) (BW)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (2)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... ciapek komentuje +4
Szukam pracy I nine moge jej znalezc ! Kto Mi pomoze

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 02 - 2014
... znaffza komentuje +8
!!!!! Skrzywdził mnie ZUS i US.!!!!!

Jedni pobierają składki emerytalne choć twierdzą , że emerytury nie dostanę bo zbankrutują a drudzy ściągają wysokie podatki mimo, że jak obiecywał premier miały być coraz mniejsze. Leczenie też miałem mieć w ramach składki zdrowotnej a i tak za wszystko płacę w prywatnych klinikach bo państwowa służba zdrowia ma terminy przyjęć których pewnie nie dożyję (mam 32 lata nie 99).
Proszę o radę czy poskarżyć się od razu, że rząd polski mnie skrzywdził czy szybciej coś osiągnę jak poskarżę się osobno na ZUS,US i NFZ ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 02 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był