08cca891c8795e8355382e292d4f56fb.html Tłok przy cmentarzach. Akcja Znicz trwa

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Tłok przy cmentarzach. Akcja Znicz trwa

Email Drukuj
Jak co roku policjanci z całej Polsce na przełomie października i listopada wyruszają na drogi by realizować tzw. Akcję Znicz. W Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach już dawno rozdysponowano dyżury patrolowe. Okres Wszystkich Świętych to dla nich czas wzmożonej pracy.


Na przełomie października i listopada każdego roku wzmaga się ruch pieszy i drogowy związany z świętem zmarłych. Oczywistym jest, że największe natężenie tego ruchu będzie w rejonie cmentarzy oraz na trasach tranzytowych pomiędzy nimi.
W celu zminimalizowania zagrożenia bezpieczeństwa na drogach w oparciu o ramowy plan działań „ ZNICZ 2013 „ na terenie powiatu wadowickiego w tych dniach będą przeprowadzone wzmożone kontrole - zapowiada Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach.
Highslide JSGdzie możemy spodziewać się większej ilości funkcjonariuszy policji? Jak zapowiadają mundurowi patrole ruchu drogowego i prewencji spotkać będzie można na trasach krajowych, wyjazdowych i wjazdowych do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Andrychowa oraz w okolicach cmentarzy przy drodze krajowej nr 52 w Inwałdzie, Izdebniku, drodze krajowej nr 28 w Wadowicach przy ul. Wojska Polskiego, w Wadowicach przy ul. Matko Bożej Fatimskiej, a także przy drodze krajowej nr 44 w Ryczowie i Spytkowicach i drodze wojewódzkiej nr 781 w Andrychowie przy ul. Beskidzkiej.
Podczas wzmożonych kontroli Policjanci będą zwracać szczególna uwagę na prędkość, wyprzedzanie, brawurową jazdę kierowców oraz ich trzeźwość. Sprawdzony również zostanie stan techniczny pojazdów , a także to , czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowcy i pozostali pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa - zapowiada policja.
To jednak nie wszystko. Jak informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy policji, już od czwartku (31.10) policjanci będą także utrzymywać płynność ruchu drogowego, zapewniać bezpieczeństwo uczestnikom udającym się w rejon cmentarzy, eliminować z ruchu nietrzeźwych jego uczestników, a także udzielać informacji zainteresowanym o możliwościach dojazdu do parkingów oraz czasowych utrudnieniach i alternatywnych drogach objazdowych.

Przed nami święto, które warto przeżyć w spokoju. Zmarłym zapalamy znicze jako symbol wiary w ich życie wieczne. Od 2 do 8 listopada we wszystkich kościołach wierni mogą uzyskać odpust zupełny dla zmarłych za nawiedzenie ich grobów i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz wzięcie udziału w mszy zaduszkowej.

Często całe rodziny spotykają się przy miejscach pochówków swoich bliskich. Pielgrzymują wiele kilometrów by w tym święcie uczestniczyć. Dlatego często trzeba uzbroić się w cierpliwość, przede wszystkim na drodze.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (23)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... EW komentuje +1
dlaczego nikt nie pomyślał żeby na czas święta otworzyć plac koło cmentarza po byłym składzie budowlanym? U nas sami bezmózgowcy!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 11 - 2013
... kaka555 komentuje +2
ktoś widział policję ? co na paliwo już nie mają ! czy wstydzą się w tych mundurach listonoszy patrolować na nogach jak nie mają na paliwo , rozwiązał bym straż miejską i policje do czego oni są potrzebni?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
03 - 11 - 2013
... OldWadowiczanin komentuje +5
Ciekawe dlaczego Super Strażnicy i Drogówka nie reagowali jak jacyś "mistrzowie parkowania" pozostawili swoje samochody na Fatimskiej obok cmentarza,normalnie na pasie ruchu nie na żadnym tam poboczu i blokowali pas w kierunku od Piotra w stronę Poprzecznej.
Policji widać w ogóle nie było a straż obstawiała wjazdy na parking koło cmentarza i pod Leskowiec. Rozumiem że każdy chce podjechać w miarę blisko ale są jakieś granice przyzwoitości i rozsądku bo egoizmu to im nie brakowało:(

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
02 - 11 - 2013
... wszystkich świętych komentuje +7
1.11. Dzień Wszystkich Świętych - dzień ustawowo wolny od pracy... Jakimże trzeba być człowiekiem zdeterminowanym, spanikowanym, zatwardziałym, żądnym zemsty aby w ten wyjątkowy dla nas chrześcijan dzień łazić od słupa do słupa i naklejać propagandowe ulotki o treści politycznej. Wstydźcie się urzędnicy z OBOZY WSPÓLNY DOM EWY FILIPIAK - Hańba! Żenada! O pomstę do nieba to woła! Uszanujcie świętość dnia!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 11 - 2013
... lisu komentuje +3
buraki pchają się tymi autami a mieszkańcy nie mają nawet możliwości wyjechać bo wszystko poblokowane

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 11 - 2013
... OBŁĘD komentuje +6
To jakaś masakra.....ludzi pełno na przejściu dla pieszych.....maja prawo,oczywiście ale śmiechu warte jak nie można przejechać a policjanci siedzą w radiowozie tuż obok przejścia......

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 11 - 2013
... no24 komentuje +3
Miski zamiast stac przy cmentarzu to standardowo chowaja sie w krzakach tak jak wczoraj w grodzisku. Samochody zatrzymowali na srodku skrzyzowania zebyu skutecznie tamowac ruch. Zenada.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 11 - 2013
... obiektywny komentuje +24
DZIEN WSZYSTKICH SWIETYCH,STAŁ SIE DNIEM TYPOWO ZEBY POCHWALIC SIE NOWYM AUTEM I NOWYM FUTREM NA WSI....POLACZKI KATOLICZKI.....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 11 - 2013
... wawrzek komentuje +3
Czy widział ktoś 31.10 jakiegoś policjanta na drodze w mieście nie mówiąc o tym aby kierował ruchem .Jak jest duże natężenie ruchu to oni znikają

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 11 - 2013
... reksio komentuje +2
wyraznie rzecznik policji podała że ma być płynność [kierowców] a nie przejezdność czyli jazda na dwóch gazach

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
01 - 11 - 2013
... janota komentuje +3
pani rzecznik KPP pisze że 31 policjanci będą utrzymywać płynność ruchu i widać bylo to miasto zablokowane i żadnego policjanta nawet przy cmentarzu na Fatimskiej Napisać można wszystko ładnie ale z realizacją to już BE, to po co takie głupoty pisać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... leon ujawnij sie komentuje +3
a moze by tak opublikowac przeszłość leonka bo dosyć ciekawa jest

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... Kamiho komentuje +12
śmiać mi się chce jak widzę ludzi którzy noszą chryzantemy z pod cmentarza lub sklepów do domu i z powrotem :D ledwo to niosą a i tak zasuwają :) tak jakby nie mogli kupić w ten sam dzień tuż przed odwiedzeniem grobu. Z reguły na sam koniec to i cena spadnie, a druga sprawa to cyrk na grobach z ubieraniem i dekorowaniem różnymi cudami, błyskotkami, światełkami, złotem itp. może ledami będą podświetlać albo lasery wprowadzą, tron postawią przed grobem i będą tak siedzieć i patrzeć czy ktoś aby na nich nie spogląda! Obłuda tego święta jest wielka!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... wertyuiop komentuje +2
Ja dzisiaj spotkałam przy cmentarzach na MBF i Wojska Polskiego straznikow miejskich ktorzy pieszo patrolowali te tereny.Zapytałam czy to z powodu akcji znicz,odpowiedzieli ze tak i w piatek oraz w sobote takze beda.Byłam ciekawa czy onich napisał na wadowice 24 redaktor i przeczytałam ze to policja robi akcje znicz natomiast nic nie wspomnino o straznikach miejskich.Wiec w koncu kto robi ta akcje bo widziałam dzis tylko straznikow.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... yanek komentuje +6
taaa jasne, akcja znicz, patrole na ulicach, żadnego kuźwa nie widziałem dzisiaj, za to pod komendą policji 7 samochodów zdążyłem dojrzeć jak wjechałem na Sienkiewicza, jeszcze będą pieprzyć że samochodów mają mało. Co przejeżdżam to specjalnie patrze i zwykle cały plac sukami zastawiony.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... MKtrans komentuje +3
Korki były, są i będa ale tak źle - to jeszcze nie było.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... kierownik komentuje +5
piszecie o byle czym te artykuły a dlaczego nie napiszecie że dzisiaj doszło do paraliżu na drogach w Wadowicach? serwis kompletnie do bani...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... a komentuje +5
Pół miasta zakorkowane i pytam gdzie ta policja ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... * kałakolczik * komentuje +0
Następne wydarzenie to Mikołaj przez niektórych zwany " Świętym Mikołajem " i później już choinka. Następnie święta przez dużą część społeczności nazywane " Bożym Narodzeniem ". Akcja " Święta " już zapewne rozrysowana w szczegółach i dyżury prawie poustalane. Później zaraz po tych świętach zwanych przez dużą część społeczności światowych " Bożym Narodzeniem " na swoje obchody zbierania pieniędzy zwane " kolędą " wyruszą kapłani katoliccy. Ciekawe jest , czy papież Franciszek zaleci księżom niepobierania pieniędzy za te udzielane wizyty z błogosławieństwem bożym. Na wszelki wypadek przygotuję pięć dych dla księdza i po dziesiątce dla chłopaków. Czy mam inne wyjście hę ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... Jupi komentuje +11
A ludzie będą łazić jak cielęta nie patrząc czy coś jedzie już od kilku dni tak łażą pod cmentarzem nie patrzy tylko włazi na jezdnie i to jak jest ciemno i w dodatku w ciemym ubraniu tak że piesi i kierowcy musza uważać

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... Pimpek komentuje +4
Ciekawe ilu kierowców zaś "beknie" za promile w czasie jazdy ???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... zorro as komentuje +4
no ja nie widziałem póki co ani jednego policjanta przy cmentarzu parafialnym, gdzie oni są teraz?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
... happy driver komentuje +5
no jak co roku trzeba bedzie krzakami wracać samochodem po "zniczu"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
31 - 10 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był