Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Ktoś doniósł na Drogowca. To pewne!

Email Drukuj
Czy to już koniec niekończącej się opowieści o perypetiach Drogowca? Prom na Wiśle przywrócono do użytku. Jak informuje starostwo, wykonano wszystkie zalecenia Urzędu Żeglugi Śródlądowej. Tymczasem podobno na Drogowca ktoś skutecznie donosił.Starostwo Powiatowe w Wadowicach chyba ma jeden kłopot z głowy. Chyba, bo z tym statkiem to nigdy nic nie wiadomo. Miał pływać, ale nie pływał. Z kolei teraz nie miał pływać, a już pływa.

Jak szybko poinformowały służby powiatu, w poniedziałek (22.08) w południe przywrócono przeprawę przez Wiśle. Prom Drogowiec może już kursować po rzece w tę i we w tę. Starostwo zastosowało się do zaleceń Urzędu Żeglugi Śródlądowej, którego inspektorzy w zeszłym tygodniu zamknęli przeprawę.

Highslide JS Zrobili to dwa dni po tym jak starostwo w asyście znanych polityków (14.08) m.in rzecznika rządu Pawła Grasia, senatora Stanisława Bisztygi i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego uroczyście uruchomiło prom wyremontowany po 15 miesiącach przerwy. Wyremontowany prom został dopuszczony do użytku przez Polski Rejestr Statków i nie było wtedy do niego żadnych zastrzeżeń.

Tymczasem dwa dni po uroczystościach inspektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej, który pojawił się na przeprawie doszukał się aż dziesięciu niedociągnięć. Wśród zaleceń inspektora znalazły się między innymi uwagi dotyczące bezpieczeństwa pasażerów, utrudnionego dostępu do łodzi ratunkowej, która na stałe cumowała przy burcie promu.

Highslide JS Inspektor zwrócił również uwagę na to, że liny promu są źle zabezpieczone. Starostwo Powiatowe przez ostatnie dni musiało usunąć wskazane przez inspektora żeglugi śródlądowej zaniedbania. I to zrobiło.

W poniedziałek (22.08) starosta Jacek Jończyk zaprosił przedstawicieli Urzędu Żeglugi Śródlądowej na ponowną kontrolę promu „Drogowiec”. W trakcie przeglądu realizacji zaleceń pokontrolnych obecni byli starosta Jacek Jończyk, członkowie zarządu powiatu Józef Jodłowski i Bartosz Kaliński oraz sam dyrektor Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Krakowie Tadeusz Marzec, wykonawca remontu Stanisław Kuglin, a także przedstawiciel przewoźnika Edward Fik.

I co? Wszystko jest w porządku. Urząd Żeglugi Śródlądowej dopuścił do użytku prom i przeprawa została uruchomiona. Przy okazji, jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, zamieszanie z Drogowcem ma swoją ciemną stronę.

Okazuje się, że drobne uchybienia, który spowodowały jego zamknięcie to nie tylko wymysł inspektorów, ale tzw. "uczciwych obywateli", którzy tu i ówdzie listy piszą. Donos na Drogowca złożono zaraz po tym, jak został uruchomiony. Sprawa stała się jasna już w dniu, którym go zamknięto.
Nie będę tego komentował. My musimy stosować się do zaleceń urzędu. Jeśli są jakieś uchybienia trzeba je zlikwidować. Może nawet dobrze się stało, że ktoś zauważył jakieś uchybienia i zgłosił je do kontroli - mówił nam w zeszłym tygodniu starosta Jacek Jończyk, którego pytaliśmy o sprawę donosu.
Tak więc wychodzi na to, iż dobrze, że na świecie są jeszcze "uczciwi obywatele", którzy wiedzą kiedy i komu donieść w tak zwanym interesie społecznym.

Przypomnijmy. W sierpniu prom Drogowiec po 15 miesiącach nieobecności wrócił na przeprawę na Wisłę. Prom zatonął podczas ubiegłorocznej powodzi. Starostwo w Wadowicach, gminy Alwernia i Spytkowice wyremontowały go za 190 tysięcy złotych i przywróciły przeprawę.

Drogowca wyprodukowano w 1986 r. Mierzy 14,99 metrów długości, 6,55 metra szerokości, jego nośność wynosi 17 ton i jest przystosowany do przewozu maksimum 12 pasażerów. Ceny biletów na przeprawie wynoszą: 0,50 zł od osoby i 7,00 zł od samochodu.
(mp)

NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (37)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
hihihi xy komentuje +1
zbyszek j w lajbie ze swoja paninka hahahahah

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
13 - 09 - 2011
prawda andrzej z komentuje +1
dobrze trafione z poprzednim komentarzem!:)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 09 - 2011
dodos donos marek spytkowice komentuje +4
znajac tego czlowieka po prawej z 1 zdjecia to bylbym w stanie uwierzyc ze donosil, bezlitosny , stary , msciwy czlowiek i do tego postrzegajacy inaczej rzeczywistosc tzn oblakany aha i co najwazniejsze lubi wode jak kot mleko!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 08 - 2011
smiechu warte janek z komentuje +3
Do Muniek :) hahahaha

poprzedni zarzadca jest obecnym zarzadca hahaha ale z ciebie niewypal!!! smiechu warte . Moze lepiej tak : poprzedni i obecny zarzadca donosił na wykonawce tego remontu!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 08 - 2011
Przepał... Banialuka komentuje +3
A ile pali ten :ESIOK" napędzający ten historyczny już DROGOWIEC .??? Żeby nie było przepału,jak będzie przeciążony !!! Bo będą znów straty !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 08 - 2011
Wiadomo kto donosił.. Muniek komentuje +5
Zawiść ludzka nie zna granic.
Donosił poprzedni zarządca promu który przegrał przetarg na jego utrzymanie i się mści...

Zal.pl

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
donosiciel al komentuje +9
doniósl Dziwisz z zemsty na brak zaproszenia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
Ten pan ;;;;;;;;;;;;;;; komentuje +6

Ten pan jon...czyk wyraznie sie dziwnie zachowuje.Takie głupoty możliwe tylko,jeśli faktycznie haczył o plac inwalidów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
drogo bartek GH komentuje +1
No skoro jeden urzednik odebrał prom i uwazał ze wszystko jest ok a drugi przychodzi i mówi ze nie to cos tu jest nie tak i zapewne ktos szukał dziury w całym! gdzie ta instytucja była wczesniej jak prom prawie rok był w wodzie utopiony!?musielismy jezdzic na okolo bo nieodpowiedzialni ludzie zajmuja sie tym co nie trzeba!czy ktos zajał sie wyjasnieniem sprawy ? ktos za to odpowiedział? irytuje mnie to bardzo bo wszyscy zajmuja sie nie tym co trzeba! prom wyglada elegancko niczego mu nie brakuje! pamietam jaki był kiedys a jak wyglada teraz bo codziennie nim przeplywalem ! moze czas sie zajac teraz tym aby znowu nie doszło do powtorki sytuacji z maja zezlego roku! aby zajeli sie tym odpowiedni ludzie! a nie dziadki ktorzy powinni bawic wnuków! AHA a ceny przeprawy sa żenujace!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
% przewoz mnie przewoz komentuje +7
hahaha! moze na kontroli przewoznicy byli juz na %%%%%% :))) jak zawsze było :)))

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
...! gocha spytk komentuje +0
No Zbyszek J. stacjonuje koło naszego promu wiec moze mu sie cos nie spodobało!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
hmm ZBYCH komentuje +3
a moze ktos chciał zaszkodzic wykonawcy remontu...?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
Kto pkapuje? Eduś nie kapuje on tylko pyta kto kapuje ? komentuje +6

Czy wszyscy postkomuniści donoszą?

Odpowiedź nie, nie wszyscy, ale większość tak
Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
Dane J.Jodłowskiego z wykazu osób publicznych i wszystko jasne sąsiadka z Bachowic komentuje +14
Imiona JÓZEF ANTONI
Nazwisko JODŁOWSKI
Nazwisko rodowe
Data urodzenia 24.11.1959
Imię ojca FRANCISZEK
Imię matki JÓZEFA
Miejsce urodzenia BACHOWICE
Znany też jako:


Wynik postępowania lustracyjnego

Pełnione funkcje publiczne
Członek Zarządu Powiatu, Starostwo Powiatowe w Wadowicach od 02.12.2010

Informacje zawarte w dokumentach organów bezpieczeństwa
Podczas odbywania zasadniczej służby wojskowej w dniu 06.11.1980 zarejestrowany w Centralnym Rejestrze Współpracowników WSW pod nr 47341 przez Wydz. WSW 1 Dywizji Zmechanizowanej w Legionowie w kategorii TW o ps. "Tomo". Prowadzenie sprawy zakończono w dniu 15.06.1981. Akta sprawy złożono 09.08.1981 pod sygn. ZA-46154 w archiwum Wydz. III Zarządu V WSW. Następnie materiały archiwalne przesłano do Wydz. "C" KW MO Bielsko-Biała, gdzie w dniu 06.12.1982 zostały zarchiwizowane pod sygn. I-W-2732.

Stan zachowania dokumentów
Centralny Rejestr Agentury WSW, poz. 47341; inwentarza zespołu ZA, poz. 46154; książka nr 1 Zarządu WSW Warszawskiego Okręgu Wojskowego, poz. 168/J; książka nr 2 Zarządu WSW WOW, poz. 4055; karta Mkr-2 z kartoteki ogólnoinformacyjnej Biura "C" MSW; dziennik archiwalny działu I Wydz. "C" KW MO Bielsko-Biała, poz. 2732; karta Mkr-2 z kartoteki ogólnoinformacyjnej Wydz. "C" KW MO Bielsko-Biała; akta sygn. IPN Ka 0025/3975 (2732/I-w ) t.1.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
@ kali Ancymon komentuje +3
a Ty od ilu jesteś boleści i z jakiej zaślepionej bandy od której zionie nienawiścią ?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
... dobrze poinformowany komentuje +6
Tak Edek W. doniósł na prom razem ze swoim kolegą Zbyszkiem J. Chcieli zaszkodzić staroście, a zaszkodzili, jak to zwykle oni, zwykłym mieszkańcom.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
z donosicielstwa słynie ten brodaty fan Lenina SosnaWiesBaw komentuje +7
kapowanie to jego specjalność

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
donosiciel joniczek komentuje +3
Jest taki jeden pan w Wadowicach znany z donosicielstwa zwłaszcza do prokuratury,i to chyba jego sprawka z tym promem. W dalszym ciągu jest niestety BEZRADNY.Można tylko współczuć.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
@ dezerter Ancymon komentuje +1
Nikt tu płakał po Tobie nie będzie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
dom wariatów kartofel1234 komentuje +2
fora internetowe to juź nie vox populi to zwykły dom wariatów:)))) he he he

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 08 - 2011
@donosiciel Adek komentuje +15
Do donosów zachęca Starosta/ sam donosił i donosi niezle/.
Napisane przez korner2012 , 22 - 08 - 2011
Przecież to Starosta zachęcał do donosów na "busiarzy" i pracowników starostwa /telefon zaufania/. TRZEBA PONOSIĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA METODY wyniesione z miejsca pracy.
/ i za to co się czyni----nie czyn tego drugiemu co tobie niemiłe-bo kiedyś to się zemści/.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
co jest z moim komentarzem kalwarianin komentuje +11
co

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
... kalwarianin komentuje +8
To mamy standarty jak bija kalego to super lecz jak kali bije to zle , powiedzenie o donosie i utrzciwym obywatelu to głeboki PRL żyje w demokratycznym wolnym kraju dzieki walce i odaniu życia przez wielu i za to im dziekuje a na takie słowa to ci z Wujka się w grobie przewracają Portal niby prawicowy a moralnośc totalitarna w mojej polsce to są wzorcowe postawy i nie donos tylko informacja donosili to w PRL , a takie stawianie sprawy świdzce o demokratycznym skorłowacieniu . Wiem z doświadczenia że takie informacje są żle odbierane a kontrolujący z przyjemnością informuje kto to taki stawiając sprawe na głowie .Ale jak coś się stanie odrazu można tesame ,,mądre głowy'' ujrzeć w telewizorze że nic nie wiedzieli że obywatele nie informowali itp.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
Jodłowski kończ waść wstydu sobie oszczędź @ kolega z jednostki komentuje +24
Józek jakby miał honor to by sam odszedł, a nie pasł do sądowego wyroku swojego dupska na ciepłej posadce w starostwie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
Józek ps. Tomo kolega z jednostki komentuje +22
Józka Jodłowskiego powinni zamknąć za te donosy w stanie wojennym. w najgorszym okresie donosił na kolegów, kanalia jedna.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
Radni-bezradni-co na to radni?. Kiki komentuje +21
..."Członek zarządu powiatu Józef Jodłowski"--to on jeszcze jest w zarządzie?.
Podali,że figuruje w IPN. Co na to radni-bezradni ?.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
... rs komentuje +30
Płaszczy-ca - to znaczy co - jak zauważę, że Ci wybijają szybę w aucie mam nie dzwonić na policję? bo to będzie donos???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
dziennikarz od siedmiu boleści kali komentuje +28
niech se lepiej dziennikarzyna urzędowy przeredaguje ten tekst bo cała wieś już się śmieje. "uczciwi obywatele". typowe dla zaślepionej rządzącej bandy. dobrze wykonany obowiązek obywatelski trzeba rugować. dziadostwo i tyle.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
Nie wszyscy wiedzą co to jest donos XX komentuje +36
Powariowaliście - zgłoszenie nieprawidłowości zagrażających bezpieczeństwu ludzi i powstaniu strat materialnych, uważacie za donosicielstwo ? Sami może byliście kiedyś donosicielami, gdzie donos był naprawdę donosem, a teraz nagle okazujecie wielkie oburzenie postawą jakiegoś informatora, który postąpił prawidłowo. Może uważacie, że lepiej przemilczeć, jeżeli to osobiście kogoś nie dotyczy.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
POCHWALAM - BARDZO DOBRZE ZROBILI pracowity komentuje +36
NARESZCIE! Może jednak nasze społeczeństwo NA WZÓR NIEMIECKIEGO - ZACZNIE PATRZEĆ WŁADZY NA RĘCE!!! :))

Tam sąsiad szanuje sąsiada, ALE OD RAZU DONIESIE NA NIEGO, JAKBY CHO RAZ WYRZUCI ŚMIECI DO ROWU, WYPALAŁ TRAWNIK, CIĄGNĄŁ PRĄD NA LEWO... itd.

A JUŻ NA PEWNO, JEŚLI DOTYCZYŁO BY TO NIEDOCIĄGNIĘĆ I FUSZERKI ZE STRONY WŁADZY!

BRAWO - JEST SZANSA NA W PEŁNI OBYWATELSKIE SPOŁECZEŃSTWO NA WZÓR NIEMIEC!

NIECH WŁADZE PRZYZWYCZAJAJĄ SIĘ DO TEGO, ŻE SKOŃCZYŁA SIĘ ERA FUSZERKI, BYLEJAKOŚCI, ROBÓT "NA ODWAL SIĘ"!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
Do prokuratury.Samowola, rozpusta, marnotrawienie, tak się działa wydając publiczne pieniądze. Henryk komentuje +21
Samowola, rozpusta, marnotrawienie, tak się działa wydając publiczne pieniądze.
Za Drogowca Jonczyk i Kotarba do prokuratury.
Trzeba zapytać, kto naraził na utratę życia ludzi i pozwolił bez odpowiedniej ekspertyzy wypłynąć promem.Używanie maszyn, które nie posiadają atestu, certyfikatu bezpieczeństwa, odpowiednich przeglądów podlega karze grzywny oraz karze pozbawienia wolności, czy w tym przypadku znowu nie będzie winnego. Samowola, rozpusta, marnotrawienie, tak się działa wydając publiczne pieniądze.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
jeszcze chwila bydalu komentuje +20
a z 5 komentarzy zostanie 1:) Cuda na wadowice24;) bleee

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
To donos edkopodobny! Zorientowany komentuje +28
A ja wiem kto doniósł. To czołowy donosiciel Wadowic, który już na niejednego doniósł do prokuratury. Zbawca Wadowic. Ta gnida zawsze będzie pluć na Wadowice i szukać wszędzie afery. Na edka nie ma rady.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
Ale jesteś Płaszczyca śmieszny Heheheheheh komentuje +26
Co to? Wyszło szydło z worka, że zrobiłeś "przysługę" Jończykowi i Kotarbie umieszczając filmik na którym jest więcej niż 12 osób i był to dowód, aby przewoźnikowi wrąbać mandat 200 zł to włączyłeś moderację? Boli że to Ty doniosłeś na Drogowca? To pewne przedstawiciel Urzędu Żeglugi Śródlądowej jako dowód pokazał zdjęcia z Wadowice24.pl Smiech na sali ;)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
do donosów zachęca Starosta korner2012 komentuje +24
Przecież to Starosta zachęcał do donosów na "busiarzy" i pracowników starostwa /telefon zaufania/. TRZEBA PONOSIĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA METODY wyniesione z miejsca pracy.
Dlaczego autor artykułu pisze o obywatelach w cudzysłowie.
Różne miary przykłada do swoich a inną miarę do praworządnych obywateli.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
Ktoś doniósł na Drogowca... Łubudubu komentuje +23
A redaktorzy wadowice24.pl skutecznie w tym pomogli publikując zdjęcia z dnia otwarcia na których na promie przebywa więcej niż dopuszczalne przepisami 12 osób. Gratuluję...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
Hahaha Spytkowiczanin komentuje +29
Płaszczyca Ty doniosłeś: prom ma dopuszczalną liczbę 12 osób, zobacz ile masz na tym swoim filmiku :) Goście z Żeglugi przyjechali ze zrzutami ekranowymi z Internetu na których widać, że jest przepełniony. Guzik na Onlajnie też wrzucił filmik z otwarcia, ale na nim są tylko auta i parę samochodów, Ty zrobiłeś niedźwiedzią przysługę Jończkowi i Kotarbie. Gratulacje!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2011
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był