Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Strażnicy Miejscy z Łodzi biegną do Wadowic. Ale o co im chodzi?

Email Drukuj
Taka nietypowa inicjatywa uczczenia Dnia Matki. Strażnicy Miejscy z Łodzi wyruszyli biegiem w trasę do Wadowic. Przed nimi cztery dni ciężkiej sztafety. Mają do pokonania 850 km. Walczą z czasem i własnymi słabościami. Dlaczego?Już po raz siódmy strażnicy miejscy z Łodzi wraz z grupą biegową Fan Run Team organizują pielgrzymkę biegową - W Dzień Matki do Matki. Zarówno poprzednie, obecna jak i kolejne mają jedną ideę - uczczenie Dnia Matki poprzez bieg w formie sztafety, którego celem są wybrane Sanktuaria Maryjne w Polsce.

To taki nietypowy prezent dla wszystkich mam.
Każda matka w wychowanie swoich dzieci wkłada olbrzymi wysiłek, dlatego uczestnicy  biegu biegną non stop, dzień i noc, pokonując swoje własne bariery, aby  u celu pielgrzymki móc powiedzieć Mamo to dla Ciebie - opowiadają organizatorzy przedsięwzięcia.
Co roku cel sztafety jest odleglejszy od Łodzi. Zaczęło się od Częstochowy, potem Licheń, Zakopane, Jasień w Bieszczadach 450 kilometrów biegu, Studzieniczna 500 km, Trzebiatów 550 km.

W sztafecie uczestniczą biegacze ze Straży Miejskiej w Łodzi oraz z łódzkich klubów biegowych oraz przedstawiciele niepełnosprawnych biegaczy.

Celem biegu w 2014 roku jest bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Uczestnicy biegu zamierzają pokonać trasę liczącą 850 km.
Do Wadowic biegniemy już w formie sztafety non stop i w dzień i w nocy cale 4 doby, by 26.05 w Dzień Matki o godzinie 7.00 zakończyć sztafetę- dodają strażnicy.
W bazylice Ofiarowania NMP chcą pokłonić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie odprawiona zostanie msza specjalna święta sprawowana w intencji wszystkich mam.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (22)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... remin komentuje +2
A, Strażnicy Miejscy z Wadowic powinni pobiegnąć do Łodzi i wtedy przekonali by się wszyscy że nieobecność Ich nikomu by nie zaszkodziła i byłby dowód na to że są niepotrzebni w naszym mieście.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
26 - 05 - 2014
... 850 bo przez Ustrzyki Gorne komentuje +0
Biegniemy przez Ustrzyki Górne.Dlatego 850

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 05 - 2014
... do Maratończyk Chocznia komentuje +1
No właśnie, nie zapominaj że Szymon Grzybczyk, biega w Ks Cracovii, która też wyszkoliła kilku reprezentantów polski, a Piotrek Hydzik jest w młodzieżowej reprezentacji Polski, chcemy o nich artykułów na wadowice24

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 05 - 2014
... Maratończyk Chocznia- komentuje +2
Młodzi w Wadowicach zaczynają biegać i osiagać sukcesy. Jest i Szymon Grzybczyk, Piotr Hydzik, Łukasz Dąbrowski, Iza Masters, Byrska Sylwia

1: Byrska Sylwia w Biegu Skawińskim 11 miejsce open w kobietach
2: Iza Master 1 miejsce w open na 1500m w Skawinie oraz 8 w open mimi maratonie na 4,2 km, 2 MIEJSCE W OPEN SKOTNIKI MARSZOBIEG 2,5 KM
3: Łukasz Dąbrowski- 1 miesjce w Skawinie na 1500m w open. 17 w mini Maratonie 4,2 km. 4 MIEJSCE W OPEN W MARSZO BIEGU NA 2,5 KM I 1 W KATEGORI WIEKOWEJ

Łukasz Dąbroski i Iza Masters biegają w Klubie Azs Awf Kraków u trenera Wacława Mirka, któy wyszkolił już ok 6 olimpijczyków.

Gratulacje dla was wszystkich :)

Iza Master jutro startuje na dystansie 5 km w Krakowie :) POWODZENA

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 05 - 2014
... Krys komentuje +1
Nikt nie napisał dlaczego ci strażnicy miejscy biegną, i czy w czasie swojego urlopu wypoczynkowego ? Kto ich finansuje ? Dlaczego akurat do Wadowic ?
Wnioskować można że po prostu nie mają co robić i biegają.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... Strażnik Teksasu komentuje +1
A może w ślad pobiegną wadowiccy strażnicy ;-) bylo by o czym pisać hehehe. Już to widzę ..... jak startują :-)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... driver komentuje +0
gdzie im sie urodzilo 850 km ....nad moze mamy 600....od nas do Łodzi jest 250...choćby biegli w dwie strony to im brakuje 350 km...ten co pisze te artykuły to ma naprawdę bujna wyobraźnie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... krzychghjjgf komentuje +0
Dlaczego palikot wydal 16mln zl na promowanie homofobii?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2014
... Heros komentuje +2
Moze lepiej zamiast takiego artykulu umiescic informacje o poczynaniach mlodych biegaczy, malo slychac, a wiele zdobywaja.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... ogarnięty komentuje +0
Możliwe ,że na Wrocław ,w każdym razie sprawdzałem ten cały maraton, czy tam bieg na różnych stronach , portalach .Podane jest że mają do przebiegnięcia 850 km.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... ŁowcaB komentuje +1
Chyba Łodzi rybackiej znad Bałtyku oni biegną, że 850 km mają do Wadowic :D
No chyba że z Łodzi cisną na Wrocław, a później A4 :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Grzesiek KNP komentuje +0
@Palikotowiec
Dowód na poparcie swojej tezy?
"W naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów nie uważa się za formę przemocy. A czytając to, podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który do takiej roboty się nadaje" ~J. Palikot.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Palikotowiec komentuje +1
@Kuba123
My w przeciwieństwie do Was,szanujemy kobiety.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Kuba_123 komentuje +1
Jak z Łodzi do Wadowic jest moze ze 250 km a nie 850


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Grzesiek KNP komentuje +1
Pytanie do sympatyków Palikota. Co skłania was do oddania głosu na partię, której prezes zmienia poglądy jak chorągiewka na wietrze?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Budowlaniec komentuje +4
Zgadzam się z Palikotowcami.Gdyby zapierdzielali 12 godzin na budowie za 10zł/h to by się im odechciało biegania w intencji Maryji i JP2.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Nie dla Straży Miejskiej komentuje +4
Czy oni to robią w ramach własnego urlopu?Dobrze że Palikoty chcą likwidacji Straży Miejskiej.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... baracuda komentuje +1
od kiedy z łodzi do wadowic jest 840 km???? to raz . a dwa to na fotoradary niech dają pozor.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Matka!,....jest tylko jedna! komentuje +4
Polska to chory kraj.Dlatego zagłosuje na Twój Ruch!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... kałakolczik komentuje +2
Panie Boże - dopomóż mi zrozumieć dlaczego ci obywatele biegną akurat do miasta Wadowic, czy to miejsce jest jakieś szczególne, czy tu zachodzą niezwykłe przemiany gospodarcze, kulturalne i inne? Czy tutaj tak wielu obywateli jest zadowolonych z aktualnego stanu rzeczy i czy jest dobrze tutaj z pracą , życiem codziennym i zwykłym bytowaniem?. Wyznam głęboką prawdę i wiarę - nie sposób mnie jest zrozumieć tych państwa- obywateli strażników. Może brak zajęć w tej pracy, może nudność, może nawet frustracja -być może ? - pcha ludzi do dokonywania w ich mniemaniu " rzeczy wielkich ". Popieram bieganie i spacery i w ogóle amatorski sport.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... straż komentuje +3
Ciekawe czy Pan Bogdan naczelnik z Jaroszowic pobiegnie on tak lubi dyrygować to dobre tempo by wyciągnęli by :)

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
... Hermiona komentuje +7
no i gratuuję pomysłu, tylko współczuję pogody. W ogóle nie do biegania! Skoro człowiek czuje , że chce w taki sposób coś uczcić ja to popieram

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 05 - 2014
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był