Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Policjant ci pomógł? Zgłoś go do nagrody

Email Drukuj
Policjanci mówią, że ich praca to służba drugiemu człowiekowi. Sami też często angażują się w walkę z problemem przemocy w rodzinie. Teraz nadszedł czas by nagrodzić ich za taką pomoc w ramach konkursu "Policjant, który mi pomógł". Czy w Wadowicach mamy takich policjantów?


W środę (15.05) obchodzony był Międzynarodowy Dzień Rodzin. W tym dniu funkcjonariusze policji postanowili poruszyć temat dotyczący przemocy w rodzinie.
Funkcjonariusze, którzy zajmują się jej ofiarami niejednokrotnie poświęcają wiele, aby nieść im pomoc, bo jak sami mówią o swojej pracy. Policjanci bardzo angażują się w walkę z problem przemocy w rodzinie, jednak bez pomocy innych osób: sąsiadów, dalszej rodziny czy znajomych, nie jest możliwa odpowiednio szybka reakcja na krzywdę. Każdy sygnał otoczenia, że w rodzinie dzieje się coś złego, jest bardzo ważny – przerwanie zmowy milczenia, może pomóc uniknąć tragedii - dowiadujemy się z komunikatu policji.
To właśnie dla takich funkcjonariuszy policji, którym los rodziny nie jest obojętny, Instytut Psychologii Zdrowia organizuje od kilku lat konkurs pt. " Policjant , który mi pomógł".

Celem tego konkursu jest podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym, zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze oraz promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie.

Co ważne, zgłoszenia do konkursu konkretnego policjanta nadsyłają do organizatorów te osoby, które uzyskały od niego pomoc, a także przedstawiciele organizacji i instytucji, z którymi on współpracuje. Dla zaangażowanego w swoją pracę policjanta, który poświęca się jej bez reszty, taki wyraz uznania ze strony osób, którym pomaga, jest największą nagrodą i wartością.

Każdy kto chciałby zgłosić takiego policjanta z naszego regionu do konkursu może zapoznać się z regulaminem TUTAJ.  W tym roku, organizatorzy konkursu czekają na zgłoszenia do 31 maja.

Informacją o tym, że w danej rodzinie może dochodzić do przemocy jest procedura „Niebieskiej Karty”. W 2012 roku policjanci wypełnili 51 292 formularze „Niebieska Karta – A”, z czego 44 146 były to formularze wszczynające procedurę.

W powiecie wadowickim w 2012 roku policja założyła 164 Niebieskie karty. Na podstawie tych danych funkcjonariusze objęli swoim działaniem 334 osoby dotknięte przemocą, a wśród nich znalazło się 186 kobiet, 30 mężczyzn i 118 małoletnich.

W pierwszych czterech miesiącach 2013 roku Niebieskich kart jest już 109. Na podstawie nich pomocą zostało objętych 219 osób, a wśród nich 117 kobiet, 27 mężczyzn i 69 małoletnich.

Różnica może wydawać się ogromna, ale jak zapewniają nas policjanci według ich statystyk zgłoszeń na policję jest podoba ilość, a liczby te mogą odwzorowywać większą świadomość społeczną.
Zmieniła się także procedura, która na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów wprowadza możliwość zakładania Niebieskich kart także w innych instytucjach społecznych takich jak Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej. Dużą rolę w większej świadomości praw społeczeństwa mają także informacje medialne- informuje nas Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy wadowickiej policji.

(kp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (35)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... mit komentuje +1
A komu zgłosić jak policjant łamie prawo??Na dodatek jego żonka za kazdym razem usuwa komentarze prawde się usuwa!Ten łamie prawo ta romansuję z żonatym i rozbija komuś rodzine.Na dodatek się z tym nie kryję.Czy policjanci i ich żony są lepsi od zwykłych ludzi>?nie wydaje mi sie!tak wiec pani Z.. niech pani się opamięta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
22 - 08 - 2013
... szesnosty komentuje +1
Mi policjant pomógł roz. Zastanawiałem się czy kupić se nowy rower czy narty na zimę. A było to wszystko na jesieni. No ale jak mi docesoł mandantu 500zł to było już po wszystkiemu i problem co kupić od razu się rozmył bo mi brakło mamony

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
25 - 05 - 2013
... kare i nagane komentuje +1
byłam swiadkiem jak policjant ordynarnie się pdnosił do żebrzącej zmarzniętej osoby "nagrodą "powinien być zakaz wykonywania tego zawodu na zawsze przecież oni dostają nasze pieniądze podatników

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 05 - 2013
... Stary Ernest komentuje +0
Mam pytanie do Pani Dyrektor Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz Szefa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w związku z nieinformowanie m opinii publicznej
o podejmowanych a raczej o n ie p o d e j m o w a n i u
działań związanych z rekultywacją składowiska odpadów zawierającego chrom oraz pochodne metali ciężkich w Z e m b r z y c a c h - mianowicie - kiedy podadzą się do dymisji w związku z ukrywaniem tego faktu?

W czerwcu może być powódź. Wysypisko naruszone przy budowie wałów . Woda w Skawie zostanie skażona.

Co na to władze Zembrzyc- też woda w ustach?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
24 - 05 - 2013
... papiez komentuje +1
NIE NAWIDZE PSÓW I KSIEZY, BO TO NAJWIEKSZA MAFIA.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
23 - 05 - 2013
... eweq komentuje +2
policja chroni nas przed przestepcami a kto chroni nas przed policja??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2013
... suka komentuje +3
haha nagroda za pomoc, przeciez sam ich zawod to pomaganie i jeszcze nagrody by sie chciało ... ...cała psiarnia...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
20 - 05 - 2013
... Pies na medal. komentuje +3
Żadne takie.

Policjant ma pomagać ludziom już z samego założenia! Co to za wygłupy?

Cytując Lindę: "Kiedyś pomaganie nie było modne, bo było oczywiste"

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 05 - 2013
... magister komentuje +2
Do@bueee >>>ale zyjesz.i za to naleza sie ordery!!!!
Oczywiscie nie im a Twojej Mamie !!!! Jak widac ze przestali cie kopac !!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 05 - 2013
... mimik komentuje +2
Rom temu chciałem sprawdzic sobie trzeźwość to w Andrychowie na komisariacie powiedzieli mi że nie będą specjalnie radiowozu ściągać.Masakra i tyle

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
19 - 05 - 2013
... jlb komentuje +1
psy tylko czychają na żyjących z nielegali

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2013
... Nie Prorok a wie!! komentuje +5
DO Prawy@ ..Mowie ci Prawy JESLI JESTES LEWY Z TEGO TEMATU I NIE MIALES DO CZYNIENIA Z TUTEJSZA PATOLOGIA POLICYJNA TO NIE ZABIERAJ GLOSU!!
policja musi byc ,ale ludzi ma chronic a nie zastraszac i bic..Wykorzystuja wladze do SWOICH interesikow.A to prywatnych .A to politycznych!!!!.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2013
... Jahuda komentuje +3
SETKE policjantow zwolnic natychmiast >SA ZBEDNI !!! Pozostali po badaniach specjalistow psychiatrii > !!!!.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2013
... PRAWY komentuje +1
Większość obywateli wyraża niechęć do Policji jako formacji krytykując ich prace o której (wbrew pozorom nic nie wiemy) na każdym kroku. Zastanawiam się czy mądry człowiek jest w stanie wyobrazić sobie współczesne życie w społeczeństwie w którym nie ma Policji a jedyne prawo to prawo silniejszego. Warto by było się było zastanowić...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2013
... klient LUX komentuje +11
DIABEŁ:)) jest NAJLEPSZY!!!!!!!!!! nr.1!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2013
... jaks komentuje +0
O co to wielkie "halo" --- nasuwa sie tylko jedno zdanie z folwarku zwierzecego -
wszystkie zwierzeta sa równe a niektore sa rowniejsze .....

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2013
... kpt.Sowa komentuje +8
Zgłaszam psa Cywila!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2013
... Kaa komentuje +4
Nie jestem policjantką, nie mam nikogo w policji. Ale widzę tu bandę frustratów. Typowy obraz Polaka - niestety. Nie mnie dają??? To wszystko jedno; policjant, lekarz czy nauczyciel - DARMOZJAD WREDNY, MOJE ZABIERA!. Do łopaty!! Ej, ludzie...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 05 - 2013
... mimik komentuje +6
Wielce zapracowani.....aż mi ich żal.Szedłem dzisiaj do roboty.Widziałaem jak gościu pił piwo i palił papierosa rozmawiając z Panem Policjantem.....Z tego co słyszałem to rozmawiali op zakupieniu samochodu.....Czy on nie powinienł być w pracy tylko na pogawędce?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... wadowiczanin60 komentuje +15
hehe smiechu warte...nagrody nie wiem za co...jeszcze nigdy w zyciu nie spotkalem sie z policjantem ktory by wykazal chec pomocy....oni jedynie to jakiegos pijaczka z ulicy zgarna a jak cos sie dzieje powazniejszego to nawet sie nie rusza

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... Mariolka@ komentuje +4
bez przesady - tak zebrac ,a ja to nie służę społeczenstwu? Nie pracuje? Nie żebram ,nie wypinam piersi jak tysiace rodaków . Co to za pomysł - pop.......ło was . Nagrody to kasa - czyja- nie trudno zgadnąc ,to podnoszenie -(sztuczne) wykrywalności i pokazanie wdziecznosci społeczenstwa . Ja sie pytam KU..A kto nas szarych obywateli nagrodzi bo ten posrany rzond na pewno nie. Gdzie wasza skromności słuzba społeczeństwu. Co za debil to wymyślił? Żadna łaska -wiedzieli do jakiej roboty idą - nie pasuje to do łopaty. Wszyscy oczekują wdzięczności - gliny ,lekarze ,prawnicy ,mechanicy sam. ,nauczyciele,politycy - a nie wiedza dranie , że to służba Polsce i Polakom. No chyba ,że to nie Polacy tylko jkieś przybłędy . Każdy chce mieć zniżki , a to na energie elektr. a to na leki ,a to na węgiel . Co jest.? Pracujesz masz pensje to zapłać jak każdy. Więc lepiej niech ten DEBIL(E) wycofają się z tego głupawego pomysłu. . Nagroda należy się tylko tym ,którzy w wyjątkowej- beznadziejnej sytuacji narażali zdrowie lub życie.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... robinson komentuje +7
Witam , mój dzielnicowy porusza się autem , jak,gdyby DUżym AUTEM , co on tam wozi ,, chyba bzdury , jak na wielkość samochodu ,,, co za Bzdura ... Wstyd POLICJI !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... Magik z M.Wadowity komentuje +4
Fajne zdjecie!!! Te spaslaki przebiegna chociaz setke ,,BEZ ZAWALU!!!!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... Magik z M.Wadowity komentuje +15
Co za DEBILIZM ,tydzien temu strazacy wypinali piersi do MEDALI teraz
patalogia policyjna wypina !!!!ZA CO DO CHOLERY!!!
Bardziej na ordery zasloguje Sprzataczka z M .Wadowity .Robi swoja robote
PERFEKCYJNIE ,I JESZCZE NIKOGO NIE SKOPALA::ZA DARMO!!!!
Czego nie da sie powiedziec o Wadowickiej policji...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... ehh komentuje +35
zrobmy jeszcze akcje "lekarz ktory wyleczyl" "sprzedawca ktory sprzedal" oraz "zul ktory wysepil 2,50" od kiedy dostaje sie nagrode za wykonywanie swoich obowiazkow?...a no tak, od zawsze...nazywa sie to wyplata.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... jam komentuje +17
tak nagrody to chętnie odbierają ale skargi jak napiszecie to nikt nie przeczyta
i idę o zakład ze nigdy wam żaden policjant nie pomógł a już na pewno nie bezinteresownie ...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... j23 komentuje +15
Co teraz w ramach wynagrodzenia policjanci nie służą i nie pomagają potrzebującym? Przedtem służyli teraz pracują i potrzebują dodatkowej argumentacji żeby wywiązać się ze swoich obowiązków?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... kieraj komentuje +24
Tak , pomogł ..... uratował mi zycie ... przestał mnie kopac !!!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... pcc88 komentuje +20
za to mu płacą i co jeszcze mało mają ja też niejednemu pomogłem za friko i nie czekam na nagrodę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... dsaad komentuje +34
Obsługa BP powinno Wysłać zgłoszenie na funkcjonariusza który wypił najwięcej kawy :D

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... spokojny87 komentuje +36
a jak mi zaszkodzil to gdzie go mam zglosic??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... dżoint komentuje +6
ja nie byłem w takiej sytuacji ale znam faceta, który boi się swojej baby jak czarta! Czy za kogoś można zgłaszać? Czy to musi być wola osoby pokrzywdzonej?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... zopa komentuje +0
@ bueee - co za głupie pytanie. Ty tak na serio?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
... bueee komentuje +17
a co jeśli mi nie pomógł?

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
17 - 05 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był