Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Porzucone szczeniaki czekają na dom

Email Drukuj
Porzucone szczeniaki znaleźli w jednym z domków letniskowych strażnicy miejscy z Wadowic. Wychudzone i wygłodzone pieski trafiły pod opiekę gminy. Teraz strażnicy szukają dla nich nowych właścicieli. Nie chcą od razu psów odsyłać do schroniska.


Aktualizacja (18.03)

Straż Miejska z Wadowic interweniowała w jednym z domków letniskowych. Znaleziono tam cztery wychudzone i wygłodniałe szczeniaki. Pieski nie miały szans, by przeżyć kolejne dni w opuszczonym domku bez jedzenia i picia.

Strażnicy zajęli się ich losem. Psy trafiły do weterynarza, a potem pod opiekę gminy do kojców znajdujących się przy siedzibie gminnej spółki Eko, gdzie tymczasowo przechowywane są bezpańskie zwierzęta.

Szczeniaki nabrały już sił, postawione na nogi pod czujną opieką weterynarza wróciły do zdrowia.
Szukamy dla nich nowych właścicieli. Nie chcemy od razu odwozić je do schroniska, bo jest nadzieja, ze ktoś się nimi w Wadowicach zaopiekuje - mówi Tadeusz Frasunek ze Straży Miejskiej.
O problemie bezpańskich zwierząt wielokrotnie już pisaliśmy. Strażnicy Miejscy z roku na rok znajdują coraz więcej psów, które ktoś wyrzuca. Strażnicy reagują na każde zgłoszenia mieszkańców, ale nie są w stanie zapewnić opieki wszystkim bezpańskim zwierzętom.

Część wyłapanych psów przebywa w kojcach przy spółce Eko w Choczni, a po jakimś czasie trafia do schroniska dla zwierząt. W ostatnich dniach pod opiekę Straży Miejskiej trafiły dwie młode suczki. Dla nich również strażnicy szukają nowych właścicieli. W 2012 gmina zajęła się losem 50 bezdomnych psów.

Niestety, pomimo tych licznych adopcji, część bezdomnych zwierząt trafiła do schroniska dla bezdomnych psów w Nowym Targu, z którym gmina Wadowice od wielu lat posiada umowę na utrzymanie bezdomnych psów.

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt zwiększa kary za znęcanie się nad zwierzętami do dwóch lat ograniczenia lub pozbawienia wolności, a za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem do trzech lat. Ponadto osoba, która znęcała się nad zwierzęciem może stracić prawo do jego posiadania na okres od roku do 10 lat.

Dlatego strażnicy z Wadowic apelują do właścicieli, którzy chcą się pozbyć zwierząt, by nie wyrzucali ich na ulicę. Najlepiej po prostu samemu odwieźć psa do najbliższego schroniska.

}} Osoby, które są gotowe przygarnąć psa mogą dzwonić do Urzędu Miasta w Wadowicach pod. nr 33 873 18 11 wew. 231 lub 122 (Straż Miejska)


(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (16)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... mały chińczyk komentuje +2
Bardzo chętnie przyjmę wszystkie pieski.
Będę je karmił zupkami z Radomia

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2013
... marco polo komentuje +1
lolo21 i "Psy są najważniejsze"- NAJLEPSZE KOMENTARZE. I tutaj wcale nie chodzi o to, że ktoś jest za maltretowaniem zwierząt czy coś podobnego. Bo mam wrażenie ,że to zwyczajne mydlenie oczu ludziom jakąś mniej istotną sprawą. No ale cóż...tak to już jest z Wami-mediami, jak dobrze zapłacą, to i g****e napiszecie. Uważam, że są ważniejsze sprawy do opisania, a źle się dzieje w tym kraju, oj źle.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
18 - 03 - 2013
... Hecktopascal komentuje +12
jest tyle cywilizowanych sposobów by oddac psy, chociazby dac kilka ogłoszeń, jest pełno chetnych osób, jednak to wymaga checi i zaangazowania czego tutaj zabrakło

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2013
... Kaźmirz komentuje +9
psiaczki to takie kochane stworzonka, jak mozna je tak wyrzucać ?!?!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2013
... arcykaplan komentuje +5
Wziąłbym jednego albo dwa, ale mam za dużo psów póki co. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto je przygarnie. A człowieka, który dopuścił do ich wygłodzenia powinno się powiesić za jaja, a gdy te się oderwą posypać to miejsce solą.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
08 - 02 - 2013
... lolo21 komentuje +17
"Dzienne utrzymanie jednego z więźniów to 80,50 zł. Miesięczny koszt wynosi 2,45 tys. zł, a roczny 29,4 tys. zł. Z tego dzienna stawka żywieniowa wynosi średnio ok. 5 zł." Tyle kosztuje nas utrzymanie więźniów, złodziei i cały margines, który siedzi sobie na du*** w więzieniu i nic nie robi. Niech więźniowie wezmą się do roboty i sami na siebie zarobią, jest dużo pracy, która odciążyła by budżet państwa. Gdyby te 5 zł przekazać na jakąś fundacje, ludzi czy takich właśnie bezbronnych zwierząt, myślę że były by to o wiele lepiej zagospodarowane pieniądze. Dla czego z własnych pieniędzy mam utrzymywać człowieka, który pewnie ukradł je niejednemu mieszkańcowi. Dziwota dla czego ludzie wyjeżdżają z kraju??

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
... Ona30 komentuje +1
DO KANILOS - zgadzam się z Tobą całkowicie , z jednym tylko wyjątkiem , mianowicie przyrównania ludzi do świń w ostatnim zdaniu ...nie obrażajmy świnek ani żadnych innych poczciwych zwierzaków poprzez zrównanie je z człowiekiem - parszywą kreaturą uważającą się za Pana wszelkiego stworzenia . Ktoś gdzieś napisał ; "Co od ciebie wychodzi to do ciebie powróci .." Oby ...miejmy nadzieję że skoro system prawny olewa przypadki znęcania się nad zwierzętami to chociaż los ( karma?) wróci takim podludziom to całe zło jakie czynią .

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
... edik komentuje +3
moze staszek z urzedu je przygarnie

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
... stop komentuje +19
człowieku który zostawiłeś te psy pamiętaj że zło które im wyrządziłeś wróci do ciebie z podwójną siłą,kolejnym razem pomyśl o zabezpieczeniu swojej suczki przed niechcianą ciążą,ponad to uważam że nie jestes godzień mieć zwierzaka,jeśli umiałeś bez serca zostawić je na powolną smierć to jak możesz opiekować się swoją suka??????!?!?!?!?tacy ludzie powinni mieć dożywotni zakaz posiadania jakiegokolwiek zwierzaka!!mam nadzieję że to czytasz i spalasz sie teraz ze wstydu przed monitorem swojego komputera..pamiętaj że predzej czy później wyjdzie na jaw kim jesteś i co zrobiłeś...świat jest mały..

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
... Heura. komentuje +15
Lepszy przyjaciel niż niejeden człowiek...

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
... anon komentuje +5
Gdyby nie fakt ze mam 4 psy zabrałabym je.. Ludzie! Litości!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
... jolanta zet komentuje +3
jak to sie mówi - miarą człowieczeństwa jest dbałość człowieka o zwierzęta. Niestety coraz częściej zdarzają się przypadki maltretowania zwierząt czy to znaczy, że ludzie schodzą "na psy?". To efekt tej laicyzacji społeczeństwa, odchodzenia od pewnych wartości, teraz rosną lenie, które myślą, ze wszystko im się należy. Kiedyś nie było tyle co teraz człowiek wiązał koniec z końcem, ale wartości, które w sobie nosił pozwalały mu żyć jak "człowiek" a nie jak anarchiczna cząstka jakiejś nieokreślonej całości. LENISTWO, BUCHALTERIA, BRAK WARTOŚCI.. niestety..i ci , którzy tacy są niestety sa głosniejsi od tych zwykłych, nikomu nie przeszkadzających, i coraz częsciej oni podejmują wszelkie decyzje. Później robi się złe prawo i dodatkowo nie ma kto go egzekwować. później dochodzi do takich przypadków. A wszystko zaczyna sie od tego co wyniesiemy z domu - czyli nawet od tego jak powinno się traktować psa!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
... kanilos komentuje +16
Co to za człowiek pisze ten komentarz pod pseudonimem " psy są najważniejsze". Nie ludzie którzy nie mają co włożyć do garnka są winni sami sobie bo są leniami i nie chce się im pracować za 600 zł, ale niee lepiej żebrać na innych. Ile jest ludzi zdolnych do pracy, a chodniki jak były nie odśnieżone takie są ale po co, komu by się tu chciało. Tylko w Polsce ludzie uważają, że problem porzuconych a raczej wyrzuconych zwierząt to nie problem. Ludziom się wydaje, że psy koty czy inne stworzenia są jak na baterie, one nie potrzebują jedzenia i ciepłego domu? Człowiek jest w stanie sobie pomóc tylko mu się nie chce. Jednak takie zwierzę nie jest w stanie pójść do supermarketu czy do lodówki i wziąć trochę jedzenia. Myślę, że ludzie nigdy nie nauczą się szacunku do zwierząt do póki władza nie ustanowi odpowiednio dużych kar za znęcanie się nad zwierzętami. W tym momencie tacy ludzie są bezkarni. Tacy ludzie to czyste świnie!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
... Jakie słodkie pieski komentuje +10
Dobrzy ludzie naprawdę warto wziąć takiego małego pieska, są tysiąc razy lepsze od tych wszystkich pudli i basetów.

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
... F.K. komentuje +23
A co z pociągnięciem do odpowiedzialności karnej właściciela tego domku, gdzie porzucił pieski? Kara musi być surowa. Trzeba wreszcie coś zrobić żeby inni widzieli że takie rzeczy nie uchodzą na sucho, bo inaczej zwyrodnialcy będą się mnożyć!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
... "Psy są najważniejsze" komentuje +15
Już się nie pisze o ludziach, o ich problemach, że wpadli w spirale zadłużenia.Nie mają co do garnka włożyć, tracą domy, mieszkania nie zawsze z własnego wyboru. Nie jestem za tym by zwierzęta były maltretowane czy głodne ale kary za spowodowanie cierpienia psów i innych zwierząt są nie adekwatne do kar jakie powinny być wymierzone tym którzy zgotowali uczciwym obywatelom obecną sytuacje.(bezdomność ,opieka medyczna,emerytury,wysokie bezrobocie).

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
07 - 02 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był