3e802ff88e2498de970e08f1d730f05e.html Spadające sople mogą nawet zabić!

Uwaga! To jest wersja archiwalna serwisu!

Aktualne wiadomości znajdziesz tutaj: www.wadowice24.pl

wadowice 24.pl

Rozmiar tekstu
  • Powiększ czcionkę
  • Przywróć standardową
  • Pomniejsz czcionkę

Spadające sople mogą nawet zabić!

Email Drukuj
Jak miasto długie i szerokie właściciele budynków usuwają sople zwisające z dachów. Jest tego sporo. Zalegające na dachu zwisy śnieżne oraz powstające sople lodu mogą być przyczyną zagrożenia zdrowia i życia.Nie wszyscy jednak pamiętają o swoich obowiązkach. Na co czekają?


Tak jak w przypadku odśnieżania chodników, tak również w przypadku śniegu zalegającego na dachach i sopli zwisających z gzymsów na administratorach budynków, ich właścicielach, spoczywa obowiązek usuwania niebezpieczeństwa.

O tym, że ono istnieje, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nie ma żartów. Długie, czasami kilkumetrowe sople zwisają z budynków, kamienic i bloków osiedlowych.

Dla przechodniów to poważne zagrożenie. Zalegające na dachu zwisy śnieżne oraz powstające sople lodu mogą być przyczyną zagrożenia zdrowia, a nawet życia, bo i takie przypadki w Polsce się zdarzały.

Highslide JS Warto pamiętać o swoich obowiązkach. Inaczej można dostać mandat. Za nieusuwanie sopli i nawisów grozi mandat od 20 do 500 zł, a za nieodśnieżone chodniki - 100 zł.

Wojewoda małopolski Jerzy Miller nakazał Powiatowym Inspektoratom Nadzoru Budowlanego kontrolę budynków na swoich terenach. Inspektorzy będą sprawdzać w pierwszej kolejności, czy dachy budynków użyteczności publicznych, a także tych, które znajdują się przy ruchliwych drogach i chodnikach, są odśnieżane.

W poniedziałek (28.01) do odśnieżania budynków zabrała się Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wadowicach. Spółdzielnia wysłała rankiem na dachy pracowników technicznych, którzy usuwają śnieg z dachów bloków oraz sople.

Highslide JS Dodajmy, że od kilku dni opady śniegu postawiły służby oczyszczające miasto na nogi. Akcja odśnieżania, kierowana przez ratusz, przebiega bardzo sprawnie. Większość dróg w mieście i tras lokalnych jest już przejezdna.

Okazuje się jednak, że najwięcej roboty z odśnieżaniem mogą mieć nie tyle właściciele posesji, ale strażacy z komendy JRG.

Jak co roku, ludzie dzwonią do straży w najdrobniejszych sprawach. Tak też jest w Wadowicach.

Komendant powiatowy straży pożarnej  Paweł Kwarciak już rok temu zdecydował, że strażacy nie będą wyjeżdżać do wszystkich wezwań mieszkańców, ale tylko tam, gdzie rzeczywiście doszło do zagrożenia życia i zdrowia.

Decyzja komendanta nadal obiązuje. Straż argumentuje to tym, że zwykłe odśnieżanie dachów i usuwanie sopli nie należy do zadań zawodowej straży pożarnej.

(mp)
NAPISZ DO NAS: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Komentarze (5)add
Redakcja serwisu Wadowice24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych, oraz sączenia jadu przez osoby nienawidzące Wadowic i wszystkiego, co jest z naszym miastem związane. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.
... Zuzia kat komentuje +1
To nie takie duże koszty, aby pozbyć się niepotrzebnych problemów, wystarczy zapytać "wujka google...:)"
https://plus.google.com/u/0/photos/112401377912038336256/albums/5809929832385775345/5809931126259624242

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
30 - 01 - 2013
... dd komentuje +7
Z kamienic zgoda bo właściciela ,ale z cudzego chodnika to nadużycie

do napotkane -- Jak tu wklejasz fotki ???

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2013
... Hunter komentuje +6
tylko czekać na nieszczęscie jak komuś taki sopel spadnie na głowę

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2013
... lozanna komentuje +12
jakby jeden z drugim dostali takim czymś w łeb to od razu by im się odechciało kpić z tych zwisów. To normalka , ze moze zabić? Jasne , ze normalka ale niektórym właścicielom kamienic trzeba tłumaczyć łopatologicznie żeby zrozumieli co z tym fantem zrobić! Tyle!

Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2013
... napotkane komentuje +9
beautiful! :)


Zgłoś nadużycie
Zgadzam się
28 - 01 - 2013
Artykuł archiwalny. Komentarze zostały zablokowane

busy
 

}} Sonda na czasie

Lato w Wadowicach...
 

}} Polecamy oferty

 

Depilacja laserowa w Magia Spa – NOWY SEZON

Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do sal...

 

Ostatnie dni wyprzedaży obuwia w Sklepie Fabrycznym Domeno

Zapraszamy na wyprzedaż kolekcji wiosna- lato 2014. Ostatnie dni wyprzedaży w sklepie przyfabrycznym Domeno w Kalwarii Zebrzydowskiej. W o...

 

Laserowe zamykanie naczynek: Hit czy kit?

Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka a także nieustannie występujące rumieńce to problem wielu osób. Zwalczając go...

 

Bezpłatny wstęp na Mistrzostwa Polski w noszeniu żon

16 sierpnia w Inwałdzie obok Parku Miniatur Świat Marzeń odbędą się I Mistrzostwa Polski w Noszeniu Żon. Wydarzenie niecodzienne i o...

}} Filmy

Sprawdź nas:
Oferty domów w Wadowicach
duży wybór, najnowsze propozycje, atrakcyjne lokalizacje

}} Komentarze

Piłkarska środa. Spotkanie Iskry odwołane
Iskra wygrala z Libiazem 1:0
Czas na zmiany! Wadowice24.pl przeprowadzają się do Gravelines
Nie zniknie - żebyś wiedział - to dla takich jak ty zeby nie klikali jak powaleni po 30 razy tego samego komentarza tylko dlatego że jego opcja polityczna twierdzi inaczej.
Drobniak show. Skawa grała pięknie, ale ...
Sensacja Cracovia tylko remisuje z Halniakiem niewiarygodne ale cuda sie zdarzaja,Jutrzenka 2-0 Karpaty,Swit 0-1 Niwa,Garbarz 0-1 Proszowianka,.wie ktos jak Iskra-Libiaz?
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
Wyrazy współczucia.
Kolejny wypadek busa. Trzy osoby ranne zabrano do szpitala
jaki portal taki redaktor....
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Szczere gratulacje !
Ale twardziel! Piotrek z medalem Mistrzostw Polski
Żeby się w błocie paplac .... Tys mi sport , toc na wsi to się świnie w błocie taplaja. W szachy by se pograł jakby mądry był